"Поредният скандал с некачествен ремонт, който унищожава зелената система на града. За щастие имаше мигновена реакция от районния кмет на "Средец" господин Трайчо Трайков", коментира във видеозаписа Андрей Зографски от "Спаси София".
От „Спаси София” са направили втора проверка след реакцията на районния кмет. Ето и част от публикацията на Трайчо Трайков във Фейсбук:
„Наистина, що за идиот би го направил, освен човек, който иска да убие дървото, имали сме и такива случаи”, пише Трайков и уверява, че изпълнителят е премахнал строителния материал. Трайчо Трайков декларира, че отново ще провери и уверява - в името на коректността, че кметът на София - Йорданка Фандъкова няма отношение към работите по този тротоар.
От „Спаси София” обаче не са съгласни и продължават с проверката. Гражданската организация има забележки по фугирането, както и за унищожаването на стари гранитни бордюри, характерни за столицата, за подредбата на паветата, дори за ненивелирана шахта.
Срокът за приключване на ремонта на улица "Петър Парчевич" в София е 30 ноември.
"На две от десетте дървета е имало насипан теракол. Това е материал, който не се използва за ремонта на тротоара, който се извършва в момента, не се използва в никаква част от дейностите и няма причина да е там. Необяснимо ми звучи - защо строителят ще донесе материал, който не му трябва, за да засипе с него корените на дърветата", коментира за "Хоризонт" кметът на Район "Средец" Трайчо Трайков.
Тераколът, който е изсипан върху дърветата, е изгребан и там има пръст.
"Една история може да се украси по всякакъв начин, за да е още по-въздействаща, но това не променя факта, че пропуски има както от изпълнителя, така и от районната администрация и всеки ще си понесе санкциите", поясни Трайков.
Стойността на ремонта е около 35 000 лева.
Цялото интервю можете да чуете от звуковия файл.Стартира подписка за доизграждане на пътната отсечка с дължина 4,5 км, свързваща девинското село Селча с границата на пазарджишката община Батак. За инициативата информира в социалните мрежи общинският съветник от ПП ГЕРБ в ОбС-Девин Владимир Бустов. "Предвид ситуацията с главен път III-866 Михалково – Кричим, сега е моментът да се привлече..
Президентът Румен Радев и турския му колега Реджеп Тайип Ердоган оцениха високо двустранното партньорство в сферата на сигурността, включително в борбата с нелегалната миграция. В проведения между двамата телефонен разговор Радев е подчертал съвместните усилия за намаляване на миграционния натиск към страната ни. Двамата се обсъдили разширяването на..
Три жертви на пътя само за ден в Бургаско - почина един от шофьорите на сблъскалите се челно автомобили по пътя Бургас - Средец на разклона за село Константиново. Жена загина, а 4 са ранени при катастрофа на пътя Бургас-Средец Причина за катастрофата - внезапно навлизане на една от колите в насрещното движение. На място загина една жена, а..
Министерство на туризма откри летния туристически сезон с концерт на южния плаж в Поморие. Началото му започна с премиерата на песента "Свободен" на Стефан Вълдобрев и "Обичайните заподозрени". Това съобщи БТА. Министърът на туризма Мирослав Боршош каза пред журналисти, че лятото започва с много добра подготовка и очакванията са за добър..
Страните от ОПЕК+ решиха да увеличат производството на петрол през юли с 411 000 барела на ден. Осемте страни се съгласиха на увеличението за юли по време на онлайн среща днес. Това е същото количество, както през май и юни. Осем страни от ОПЕК+ повишават производството по-бързо от планираното още от май, въпреки че допълнителното предлагане..
На Южния плаж в град Поморие се поставя официалният старт на летния туристически сезон. Събитието включва официална част в присъствието на представители на Министерството на туризма и местната власт, както и разнообразна музикална програма, която се провежда на специално изградена сцена на плажа. Официалният старт на туристическия сезон е тази..
Палестинската групировка "Хамас" съобщи, че е предала отговора си на предложението за прекратяване на огъня, представено от специалния пратеник на американския президент Доналд Тръмп за Близкия изток Стив Уиткоф. В изявление на "Хамас" се казва, че съгласно споразумението ще освободи десет живи заложници и 18 тела в замяна на освобождаването на..
Влизането ни в еврозоната от 1 януари 2026 г. ще е твърде рано , категоричен бе пред БНР икономистът Стоян Панчев от Експертния клуб за икономика и..
„Аз не съм за еврото в този момент, и съм за провеждане на референдум. В момента това политическо натискане отвън озверява хората.“ Това каза..
" Пеевски като валяк прегази къде каквото има по пътя му. Не бих казал, че Доган окончателно ще излезе от политиката, но това са последни издихания - на..