Уолстрийт отвори последната си ноемврийска търговска сесия с понижения на основните индекси, въпреки че изпраща много добър месец. Две основни събития доминираха борсите през ноември – президентските избори в Съединените щати и прогреса на фармацевтичните компании в разработването на ваксина срещу Covid-19. Въпреки това притеснителните данни за смъртността и броя на заразените с коронавирус, както и сянката на Брекзит, тегнат върху инвеститорските решения.
Изпращаме един „феноменален ноември”, коментират пазарните анализатори. Въпреки очакванията индексите да се сринат заради несигурността около президентския вот в Съединените щати в началото на месеца, оптимизмът на борсите пролича още в нощта на вота, когато стана ясно, че Джо Байдън води в надпреварата с Доналд Тръмп. Не закъсня и новината за успешните ваксини срещу Covid-19, което вдъхна още надежда на инвеститорите и така индустриалният "Дау Джоунс" премина психологическата граница от 30 000 пункта и записа най-добрия си месец от 1987 година насам, макар и днес да отвори търговията с понижения. По традиция през декември инвеститорите са по-оптимистични в настроенията си, коментират анализатори и с усмивка припомнят, че коледният дух завладява всички.
В същото време бизнесът гледа с тревога към преговорите между Лондон и Брюксел, които отново буксуват, а Лондонското сити е заплашено да се превърне във фантом, след като множество компании се обръщат към континентална Европа, коментират анализаторите. И допълват – във финансовия свят никой не носи розови очила, макар и началото на ваксинацията на населението срещу Covid-19 да е на прага ни, вирусът и тежките икономически последици няма да се изпарят, а това означава, че ни предстои трудна година. И още нещо – икономическите прогнози стават все по-голяма ценност, свидетелство за което е сделката между S&P Global и IHS Markit за 44 милиарда долара.
Президентът Румен Радев подкани управляващите да следят с повишено внимание непрекъснатото, по думите му, лобиране на Република Северна Македония в европейските столици за интеграция в Европейския съюз и да отстояват българския национален интерес. Коментарът на Радев бе във връзка с отлагането на гласуването на доклада на комисията по външни работи..
Обединеното кралство е платило на мигранти впечатляващите 53 милиона паунда, за да напуснат страната през последните четири години, разкрива вестник "Индипендънт он сънди". Съгласно схема за доброволно връщане, управлявана от правителството, мигрантите могат да получат до 3000 паунда като стимул за завръщане в родината си, като част от така наречените..
Десетки хиляди се отзоваха на призива на опозицията в Испания за протест срещу правителството на Педро Санчес. Демонстрацията в Мадрид бе свикана от опозиционната Народна партия след появата на аудиозаписи, уличаващи Лейре Диес от управляващата Социалистическа партия в клеветническа кампания срещу полицаи, разследващи за подкуп съпругата и брата на..
Президентът Румен Радев каза, че е издал указ за освобождаването на бившия вече председател на ДАНС Пламен Тончев, който оглави Комисията по досиетата, защото Тончев е подал писмено заявление за напускане на поста. Президентът е издал указ за освобождаването на председателя на ДАНС Държавният глава попита: "Защо и как се стигна до това писмено..
От началото на годината България е внесла огромни количества втечнен природен газ по договора с турската компания "Боташ", сключен от служебния кабинет на Гълъб Донев. Това посочи президентът Румен Радев. Той определи като лъжа твърденията на управляващите, че страната ни само плаща неустойки по договора без да внасяме синьо гориво. Радев каза, че от..
Втори изтребител Ф-16 вече e в България. Той е кацнал в Трета авиобаза край Пловдив, "Граф Игнатиево", потвърдиха от Министерството на отбраната (МО). Това е втората американска машина за Българските военновъздушни сили, която пристига у нас. Вторият F-16 кацна в авиобаза "Граф Игнатиево" Вторият самолет Ф-16 Блок 70 е боен (едноместен), с..
Благотворителен турнир в подкрепа на 5-годишната Дея от Перник организираха и проведоха днес деца и родители от детско-юношеската школа на "Миньор” (Перник). На стадиона в пернишкото село Дивотино едни срещу други играха момчета, родени през 2013, 2014, 2015 и 2016 година, заедно с татковци, майки с дъщеричките си, техни приятели. Всички -..
Тази вечер ученици организират Младежки Арт Фестивал "Цветовете на Плевен", едно събитие на Сдружение "ОбзорАрт" , подкрепено от Община Плевен...
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тома Биков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
" Основната заслуга е наша и трябва да имаме малко повече самочувствие – всички българи. Има много солидно национално усилие , което продължи в..