Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Радио "Босилеград" вече и с онлайн излъчване

Снимка: pixabay.com

Радио "Босилеград", финансирано от Националния съвет на българското национално малцинство в Сърбия, вече се излъчва и онлайн, съобщиха от екипа на медията. Регионалната радиостанция в Босилеград, която върви на български език, се чува и в крайграничните райони у нас.

С онлайн излъчването Радио „Босилеград“ се слуша от много по-голяма аудитория, отколкото беше досега - само в ефира предимно на територията на общината и двадесетина села в Босилеградско.

В сайта на медията вече има коментари дори от Австралия. Така медията става все по-популярна, казват репортерите, свидетелства кореспондентът на БНР в региона на Кюстендил.

На осми септември 1997 година точно в 14:00 часа местно време прозвучава първият сигнал на радио "Босилеград". Сигналът е създаден по мотиви от народната песен „Гугутка гука“.

Радиото е открито в рамките на общинския център и в началото то излъчва на честота 103,6 мегахерца, а след 2010 година - на 89,1 мегахерца FM.

До края на 2016 година съществува в състава на Центъра за култура към община Босилеград, тъй като според промените в закона в Сърбия, общината вече не може да бъде издател на медията.

В началото на 2017 година дейностите му са възобновени.

В Треклянско коментират, че го слушат редовно и дори поздравяват свои роднини и приятели оттатък границата чрез предаванията за поздрави.

Босилеград



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Президентът, премиерът и председателят на НС поздравиха българите за Великден

Президентът Румен Радев, премиерът Росен Желязков и председателят на Народното събрание Наталия Киселова отправиха поздравления за празника Възкресение Христово. Да устоим и пребъдем като народ със стремеж към мир и добруване в съвременния свят на изпитания и да сме винаги единни в защитата на човешкия живот и в грижата ни за бъдещето на..

публикувано на 20.04.25 в 10:19

Врачани празнуват заедно Христовото Възкресение на градския площад

С архиерейска пасхална служба за "Второ Възкресение" в митрополитския храм "св. Николай" и общоградски празник на централния площад, във Враца днес ще празнуват Великден. В духа на споделената пасхална радост и тази година врачани ще празнуват заедно Христовото Възкресение на пищно украсения централен градски площад. За общоградския..

публикувано на 20.04.25 в 10:13

Тел Авив чества своя 116 рожден ден

Тел Авив чества своя 116 рожден ден. А няма рожден ден без торта. Музеят на града, в сградата на старото кметство, преди няколко месеца обяви конкурс за най-добрата домашна торта и за кондиторски шедьовър. Спечели домашната торта "Изобилието на портокалите", а от сладкарниците - от бял шоколад със златен прашец, наречена "Приказка за..

публикувано на 20.04.25 в 10:04
Заря над храма на Аполон в Коринт.

Традициите на гръцките острови привлякоха хиляди туристи за Великден

Интересните традиции за Великден по гръцките острови отново привлякоха хиляди туристи. На остров Закинтос, след като чуха "Христос воскресе", пуснаха в небето стотици гълъби, символ на възкресението. В Пелопонес пуснаха стотици светещи фенери,които осветиха целия остров. На Хиос оповестиха възкресението с хиляди фойерверки,които се..

публикувано на 20.04.25 в 10:01

Българи, румънци и гърци посрещнаха Великден в църквата в крепостта "Царевец"

Хиляди миряни от България, Румъния и Гърция се събраха пред патриаршеската църква музей "Възнесение господне" на върха на крепостта "Царевец" във Велико Търново, за да посрещнат Възкресение Христово и да се поздравят за най-светлия християнски празник.   Благодатният огън беше изнесен от патриаршията, а Великотърновският митрополит Григорий..

публикувано на 20.04.25 в 09:24
Протест срещу действията на администрацията на Доналд Тръмп в Калифорния, 19 април 2024 г.

Хиляди американци на протест срещу Тръмп

Хиляди американци протестираха в навечерието на Великден в столицата Вашингтон и в други градове на САЩ срещу правителството на президента Доналд Тръмп, предаде Ройтерс. Демонстрантите се обявиха против депортациите, уволненията в държавната администрация и войните в ивицата Газа и в Украйна, уточнява БТА. Протестиращи се събраха пред..

публикувано на 20.04.25 в 09:01

Руско-американски екипаж се завърна от МКС

Руско-американски космически екипаж се завърна днес - навръх Великден, на Земята с кораба "Союз МС-26", съобщи руската космическа агенция Роскосмос, цитирана от Ройтерс. След повече от 7 месеца, прекарани на Международната космическа станция (МКС), се завърнаха космонавтите на Роскосмос Алексей Овчинин и Иван Вагнер и астронавтът на НАСА..

публикувано на 20.04.25 в 08:47