Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НАП представя подобрените си електронни услуги

Снимка: БГНЕС

Националната агенция за приходите (НАП) ще представи подобрените си електронни услуги. Проектът се изработва със средства от европейските фондове и краят му идва в навечерието на данъчната кампания за доходите през 2020 година.

Неведнъж през годината от приходната агенция декларираха, че работят по изцяло нов вид на портала, през който можем да използваме електронните услуги на приходната агенция.

Още преди началото на пандемията от Covid-19 от НАП отчитаха ясна тенденция на завишен интерес към електронните услуги, т.е. подаване на декларации, плащането им и различен вид справки.

В предварителния анонс за пресконференцията няма яснота какъв ще бъде видът на подобренията, които се очаква да бъдат представени.

Официалното име на проекта е "Надграждане на основните системи на НАП за предоставяне на данни и услуги към вътрешни и външни системи". 

През юли 2019 година агенцията стана обект на хакерска атака, при която бе достъпна лична информация за милиони данъкоплатци и тя можеше да бъде проверена свободно в интернет.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Румен Христов: Радев се е отклонил от основните си функции

Председателят на Съюза на демократичните сили Румен Христов коментира поведението на президента Румен Радев, като заяви, че държавният глава се е отклонил от основните си функции. По думите му България има нужда от редовно правителство, което да работи активно за влизането в еврозоната. "Първо - това е лично мнение, защото станаха много дълги неговите..

публикувано на 09.10.25 в 00:45

Насрочено е дело за размера на местните такси в Бобов дол

Административният съд-Кюстендил насрочи заседание за 12 ноември по образувано дело срещу действащата наредба за определянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община-Бобов дол. Делото е по внесен протест от страна на Окръжна прокуратура. В него се твърди, че цитираните разпоредби от наредбата са в противоречие с..

публикувано на 08.10.25 в 23:57

Анализаторът Рон Бусо прогнозира поскъпване на синьото гориво в Европа

Ожесточаването на руските бомбардировки по газодобивната индустрия на Украйна малко преди зимата ще доведе до поскъпване на синьото гориво в Европа. Ръстът на цените обаче вероятно ще бъде смекчен от изобилието на втечнен природен газ на глобалния пазар, прогнозира анализаторът на агенция Ройтерс Рон Бусо. Миналия петък украинската държавна..

публикувано на 08.10.25 в 23:03

Жена и 11-годишно дете пострадаха при катастрофа в София

38-годишна жена и 11-годишно дете са пострадали при катастрофа, станала между булевард "Ломско шосе" и Околовръстния път на София, съобщиха за БНР от Центъра за спешна медицинска помощ - София. Лек автомобил се е преобърнал на пътя малко преди 19 часа, като инцидентът е затруднил движението в посока Монтана, съобщиха по-рано от МВР. На мястото..

обновено на 08.10.25 в 23:01

Посланиците на страните от ЕС се договориха за спиране на руските доставки на петрол и газ от 2028 г.

Посланиците на страните от Европейския съюз са се договорили руските доставки на петрол и газ да бъдат преустановени в началото на 2028 г. Това е станало по време на среща при закрити врата, предаде Ройтерс, като се позова на три европейски дипломатически източника. Според тях почти всички страни са подкрепили плана за отказ от руските доставки и..

публикувано на 08.10.25 в 22:30

Льокорню предполага, че френският президент ще номинира нов премиер в следващите 48 часа

Изгледите за разпускане на парламента на Франция отслабват и ситуацията позволява на президента да назначи нов премиер в следващите 48 часа. Това е заявил премиерът в оставка Себастиен Льокорню на президента Еманюел Макрон след консултациите с парламентарно представени сили през последните два дни, съобщи самият Льокорню в телевизионно..

публикувано на 08.10.25 в 21:59
Турският външен министър Хакан Фидан.

Анкара: При компромис по основните точки от плана на Тръмп за Газа, може да има прекратяване на огъня

Външният министър на Турция Хакан Фидан заяви, че е възможно да бъде обявено прекратяване на огъня в Газа, ако при преговорите, които започнаха днес в египетския курорт Шарм ел-Шейх, бъде постигнато съгласие по четири основни точки от плана на президента на САЩ Доналд Тръмп: "Има четири основни точки в преговорите за Газа и в момента текат..

публикувано на 08.10.25 в 21:45