Марката се издава за 85-годишнината от рождението на Кристо. „Тиражът е много малък - 5 100 бройки за цяла България. Няма да бъде преиздаван. Не мисля, че правят втори тираж“, обясни авторката на марката пред БНР.
Тя е получила покана д аработи по проекта от Министерството на транспорта, в експертния съвет по маркоиздаване са двама нейни преподаватели от НХА.
„Веднага приех. На Кристо се възхищавам изключително много. Това е един много смел човек, който е следвал мечтите си и доказа, че те наистина се сбъдват с упорит труд“, сподели Михаела Караджова в предаването „Преди всички“.
Има ли допирни точки между творчеството на Михаела Караджова и сътвореното от Кристо?
„Това, което аз правя, остава. Не правя инсталация, която да бъде свалена. Но това, което ни обединява, е, че той мисли много мащабно, не се фокусира върху една сграда, една държава или един монумент. Той иска да опакова целия свят, а аз искам да достигна до целия свят, да работя с много музиканти по цял свят.“
В началото й било трудно да реши какво точно да изобрази върху марката, защото всички проекти на Кристо по думите й са „толкова гениални и красиви“. Посветила дълъг период на проучване – албуми и биографии. Финалният избор паднал върху опакования парижкия мост Понт Ньоф.
„Най-трудно е да избереш кой проект да представиш в марка, защото това е много малко пространство, върху което трябва да побереш цялата си идея“, обясни Михаела Караджова.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Над 150 се записаха за летните занимания в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян. "Ваканция в музея, научи българското" ще продължи до 25 юли. Заниманията са за деца от 6 до 12 години. Най-интересното е да готвят родопски ястия, разказва Валентина Василева – директор на музея в Смолян. "Залагаме както на традиционни..
Град Левски отбеляза тържествено годишнината от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. В честването се включи и президентът Румен Радев. В общината отбелязват и 80 години от обявяването на селището за град. Към събралото се множество тази вечер президентът Румен Радев се обърна с думите: "Историята помни ентусиазма и..
Може би за социалните служби Асаф Ясур да е инвалид,но той е параолимпийски състезател по таекуондо, двукратен световен шампион, двукратен европейски шампион и олимпийски шампион от Париж. Дори в момента е на състезание в Корея - родината на този спорт. На конференция на медицинските сестри и брата на Израел за ролята на медиците в неговия..
С фокус върху паметта, справедливостта и бъдещето Турция отбеляза тази седмица 9 години от неуспешния опит за преврат в страната. Какво е отношението към събитията от 15-и юли 2016 г. близо десетилетие по-късно - можете да чуете в репортажа на специалния пратеник на БНР в Турция Мария Петрова. Това, което можете да чуете в началото на репортажа,..
Какво кара чужденци с различни професии и съдби за учат български език? Как една молдовка сбъдна мечтата на покойните си баща и свекър, които не са успели да целунат българската земя приживе? Защо любимата песен на млад полски славист е “Една българска роза”? Тези лични истории на участници в 48-ия Международен семинар по българистика на..
"Когато снимам, не си гледам фотоапарата. Разчитам на това, което съм заснел. То е усещане – още в момента разбираш, че си направил хубав кадър . Има кадри, които си стоят в главата ми, и чакам с нетърпение момента, в който ще отворя компютъра и ще видя какво съм направил." Това разказа пред БНР авторът на проекта "Хората на София" ("People..
Подаваш сигнал срещу пиян шофьор и се превръщаш в мишена на съдия – това се случва на Анна Адамова, юрист и доктор по конституционно право. Преди 3 години по подаден от нея сигнал идва дежурен екип от 8-о РУ в София, викат КАТ и вземат книжката на водача поради отказ да даде проба за алкохол. Самият водач и партньорката му тогава..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..