Полицията в Сливен прави масови проверки за нерегламентирана продажба на фойерверки преди празничната нощ, съобщи старши комисар Димитър Величков, директор на ОД МВР Сливен.
Вече са проверени специализираните магазини в града за спазването на правилата за продажба.
В последните часове на 2020 година пред специализираните магазини и щандове имаше опашки за пиротехнически изделия, а на пазара за сурвакници и дрянови клонки.
Старши комисар Величков призова хората, които ще употребяват фойерверки в празничната нощ да спазват инструкциите за лична безопасност и тази на околните:
“Начинът им на поставяне, начинът на запалване, нали, посоката на изстрелване на зарята, това всичко трябва да се спазва“.
Римски свещи, пиратки и пиробатерии бяха сред най-купуваните от чакащите пред магазините най-вече мъже:
“Да, пиратчици обикновени, детските, които са по два-три пъти и това е. Заря ще купуваме, заря!“.
Около 20 лева беше бюджетът на голяма част от чакащите:
“Ми, 18 лева са всички работи“.
В същото време другата най-търсена стока днес бяха сурвакниците и дряна, който вървеше по около лев –два за клонка, а сурвакниците за около 3 лева:
“Добре се продава, добре хората купуват. Много добре не само днес. Вече 10 дни продаваме. Хората въпреки пандемията пак са си запазили българския дух“.
През целия м. февруари продължи кампанията срещу насилието в училище в Кюстендилския регион, както и за Деня за борба с тормоза в училище, познат и като "Ден на розовата фланелка“ - 26 февруари. Кампанията е на Окръжен съд – Кюстендил, с подкрепата на РУО и е е част от Образователната програма на Висшия съдебен съвет и на МОН. Кампанията..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия "България може". "Увеличаваш разходите с 25% при положение, че растежът и инфлацията са 2,6 - 2,8%. Как така? Очевидно, че се дава на определени групи, най-вече в администрацията - не че те не..
15 военни паметника във Великотърновска област се нуждаят от почистване, реставрация и консервация. Нужната сума, която специализираната областна комисия иска от държавата, е близо 80 хиляди лева. Военните паметници, които се нуждаят от обновление, са в 6 от 10-те общини в региона. Към Министерски съвет и Министерството на отбраната се отправя..
Още тази вечер Хамас ще предаде тленните останки на четирима израелски заложници, съобщи израелският премиер Бенямин Нетаняху. Очакваше това да стане в събота. Очаква се Израел да освободи 625 палестински затворници. С това ще приключи и първият етап от споразумението за прекратяване на огъня в Ивицата Газа. "Хамас" няма да организира публична..
ЕС може да спести от сметки на ток 2,5 трилиона евро от днес до 2040 г., което прави 1,2 на сто от БВП на Общността. Това съобщи еврокомисарят по енергетиката Дан Йоргенсен, който представи плана за действие за достъпна енергия. Той пък е част от Пакта за чиста промишленост, за конкурентоспособността и декарбонизацията на ЕС, която..
Има много хубава комуникационна стратегия, разработена от експерти, за въвеждането на еврото. За мен е въпрос на политическа воля, за да започне кампанията, каза Александър Христов в интервю пред БНР. В предаването "Нещо повече" той коментира липсата на комуникационна кампания за еврото. "Обяснението за мълчанието е липса на..
Комисията по правни и конституционни въпроси прие на първо четене проекта за бюджет на съдебната власт за 2025 година. "За" гласуваха 13 народни представители, трима бяха "против" и трима се "въздържаха". Срещу парите за съдебната власт реагираха с писмо от Висшия съдебен съвет, а в рамките на заседанието на Комисията - и от Съдебния..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Войната трансформира изборното поле. В момента водещи са не идеологиите, а геополитическото и националното". Това обясни пред БНР Любомир..