Председателят на Върховния касационен съд Лозан Панов настоя гражданите да имат достъп до проверките срещу магистрати. В писмо до Инспектората на Висшия съдебен съвет съдия номер едно поиска копие от цялата документация за всички извършени спрямо самия него проверки.
Панов е категоричен, че информацията за работата на магистратите и техните действия е винаги от обществен интерес. Воден от това разбиране, пише той, е дал и съгласието си да бъдат предоставени в пълен обем поисканите от гражданин копия от документи, свързани с извършените от Съдебния инспекторат проверки лично срещу него.
Лозан Панов припомня, че по отношение на две от тях също е искал информация, но е получил откази.
В писмото си до органа, оглавяван от Теодора Точкова, председателят на Върховния касационен съд обръща внимание, че проверките срещу него са били предшествани от изключително подробна и изобилстваща от детайли информация, съдържаща лични предварителни оценки, включително и от главния инспектор.
Начинът, по който инспекторатът запазва пълно мълчание при финализирането на тези проверки, противоречи на твърдението Ви, че го правите, за да не се дискредитира проверявания магистрати и за да не се накърняват правата му, пише Лозан Панов до Теодора Точкова.
Премиера в Сатиричния театър тази вечер. Цялата трупа е включена в политическото сатирично кабаре "В името на народа!", както и студенти от театрален колеж "Любен Гройс", на които преподава директора на театъра Калин Сърменов, който е и режисьор на спектакъла. За БНР Сърменов разказа, че заради динамичната политическа обстановка у нас текста..
В Плевенския окръжен съд от 10.00 ч. е насрочено поредното заседание по т. нар. дело "Сияна" срещу шофьора на камиона предизвикал катастрофата на пътя Плевен - Луковит при която загина 12-годишната Сияна, а дядо й пострада тежко. Преди съдебното заседание близки на детето и жители на Плевен излизат на поредния си протест с искане за справедлива..
Новата европейска стратегия за туризъм ще бъде представена от Европейската комисия по време на кипърското председателство на Съвета на ЕС през първата половина на следващата година. Това съобщи президентът на Кипър Никос Христодулидис пред 91-вото Общо събрание на Европейската асоциация на хотелиерската и ресторантьорска индустрия, което се..
Покупката на жилища от чужденци в Испания се е увеличила с 2% през първата половина на годината. Всеки пети имот е придобит от граждани на други държави. Над 60% от сделките се сключват от чужденци, които са постоянно пребиваващи в Испания. Данните са на Генералния съвет на нотариусите. Извън тази група, чуждите граждани, които най-често..
Министърът на земеделието определи размера на плащането за едно допустимо за подпомагане животно по интервенцията за преходна национална помощ за говеда, необвързана с производството,за кампания 2025 г. Ставките са фиксирани на 64,33 лв. за говедо и 112,57 лв. за бивол. Общият бюджет по интервенцията за преходна национална помощ за..
Шест заседания на комисията за контрол над службите се бламират, съобщи ротационният председател на комисията Златан Златанов от "Възраждане". Златанов уточни още, че във всичките шест заседания е бил вкаран дневен ред с точки, които са изключително значими за националната сигурност на страната. Като пример той посочи случаят с водната..
Китайските държавни агенти представляват всекидневна заплаха за националната сигурност на Обединеното кралство, заяви ръководителят на МИ-5 сър Кен Маккалъм. Той призна, че е разочарован от прекратяването на дело срещу двама британци, заподозрени в шпионаж за Пекин. В реч в щаб-квартирата на МИ-5 шефът на контраразузнаването заяви, че службата му се е..
"Това правителство се задържа твърде много. То ще си отиде, защото в този си вид е безполезно. Борисов няма да даде повече власт на Пеевски"...
След изборите в Пазарджик политическите страсти отново се нажежиха. Докато лидерите на партиите търсят формули за стабилност, хората по места казват –..
" Тази институционална война между част от законодателната власт и президента - война най-общо казано между Пеевски и президента Радев, ще покорява все..