Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Марта Басино триумфира в Кранска гора

Марта Басино
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Италианката Марта Басино спечели гигантския слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в словенския зимен център Кранска гора.

24-годишната Басино завърши с общо време от 2:11.90 минути. Тя спечели първия манш с 1:04.15 минута и даде второ време във втория - 1:07.75 минута.

Така италианката записа трети успех за сезона и четвърти в кариерата си, като всичките са в тази дисциплина.

31-ви подиум постигна французойката Теса Уорли, която се нареди втора на 80 стотни от секундата. Тя беше най-бърза във втория манш, но даде пето време в първия.

Швейцарката Мишел Гизин финишира трета с пасив от 1.46 секунда.

Лидерката в класирането за Световната купа Петра Влъхова се нареди четвърта на 1.58 секунди, а трикратната носителка на Големия Кристален глобус Микаела Шифрин е шеста на 2.18 секунди след победителката.

В подреждането за Големия кристален глобус начело продължава да бъде Влъхова със 749 точки, втора с 635 точки е Мишел Гизин (Швейцария), а на трета позиция е Шифрин с 525 точки.

Лидер в класирането за малката световна купа в дисциплината излеза Марта Басино с 300 точки, пред сънародничката си Федерика Бриньоне с 250 и Мишел Гизин със 192 точки.

Утре в Кранска гора предстои нов гигантски слалом за жени.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

България загуби и във Валядолид - 0:4 от Испания

България претърпя поражение с 0:4 от европейския шампион по футбол Испания в четвъртата си среща на Световната квалификация в група “Е“. Два гола за победителите вкара Микел Мерино – по един във всяко полувреме, а Атанас Чернев си вкара автогол 11 минути преди края. В добавеното време пък Микел Оярсабал от дузпа оформи крайния резултат...

публикувано на 14.10.25 в 23:49

Олимпиакос и Везенков с изненадваща загуба в Евролигата

Александър Везенков и гръцкият му отбор Олимпиакос отстъпиха пред турския Анадолу Ефес със 78:82 (25:28, 26:20, 16:19, 11:15) като домакини в Атина в среща от четвъртия кръг в баскетболната Евролига за мъже след по-слабо второ полувреме. Олимпиакос допусна втора загуба от четирите си мача до момента, а след две поредни поражения отборът от..

публикувано на 14.10.25 в 23:36

Тодор Янчев: Радва ме българският дух

Селекционерът на младежкия национален отбор по футбол Тодор Янчев похвали играчите си за силната игра при победата над Чехия с 2:1 в европейска квалификация (до 21 години). "Мачът премина изцяло под нашето ръководство. Имаме уникални играчи. Получихме гол от първата атака на чехите, но ме радва българският дух, който момчетата показаха...

публикувано на 14.10.25 в 22:00

Младежите ни обърнаха Чехия в Пазарджик

Младежкият национален отбор на България до 21 години постигна ценна победа с 2:1 срещу Чехия в среща от квалификациите за Европейското първенство по футбол в тази възрастова група.  Българският състав изигра много силен мач на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик и успя да стигне до обрат с голове на Никола Илиев и Петко Панайотов, като и..

публикувано на 14.10.25 в 21:12

Гимнастиците ни в пети и в девети поток на световното – започват на висилка и греда

Около 500 състезатели от 80 държави ще участват в световното първенство по спортна гимнастика в Джакарта (Индонезия), което ще се проведе от 19 до 25 октомври, съобщиха от Международната федерация по гимнастика (FIG). Гимнастиците ни Еди и Кевин Пеневи, Димитър Димитров, Давид Иванов и Даниел Трифонов са в пети поток заедно с отборите на Република..

публикувано на 14.10.25 в 14:08
Ник Волтемаде бележи гола за Германия.

Франция се препъна, Волтемаде спаси Германия (резултати)

Франция завърши 2:2 като гост на Исландия мач от четвъртия кръг на група "Д" на европейските квалификациите за Мондиал 2026 в САЩ, Канада и Мексико.  Световните вицешампиони играха без своя капитан Килиан Мбапе, който е контузен. Домакините откриха резултата в края на първото полувреме, когато точен беше Виктор Палсон. В рамките на пет минути между..

публикувано на 14.10.25 в 05:57
Александър Димитров

Александър Димитров: Искаме да избягаме от случилото се в събота

Селекционерът на българския национален отбор по футбол Александър Димитров демонстрира завидна увереност преди четвъртия мач в група Е на Световните квалификации. Утре от 21.45 часа българите гостуват на европейския шампион Испания в може би най-трудния си мач от доста години насам. Ситуацията в българския лагер е доста сложна, тъй като все още няма..

публикувано на 13.10.25 в 21:19