Чуждестранните граждани няма да бъдат допускани на територията на Чехия, считано от утре, освен ако не докажат, че работят, учат, посещават роднини или ще участват в разрешено от правителството събитие. Това съобщиха от Дирекция "Пресцентър" на Министерството на външните работи, цитирана от БТА.
По информация на посолството ни в Прага сред новите мерки, обявени днес, влиза в сила и препоръка за ограничаване на контактите до членовете от едно семейство. Контактите с други граждани следва да бъдат ограничени до минимум и се препоръчва при тях да се ползват предпазни маски клас FFP2 или KN95. Препоръчва се по възможност пътуванията в страната да бъдат ограничени.
Разрешено е събирането на обществени места на не повече двама граждани с някои изключения, сред които членове на едно семейство, придружаване на нуждаещ се гражданин за посещаване на здравно или социално заведение, събиране по служба или за извършване на търговска дейност, събиране на деца, ученици или студенти, когато е наложително.
При организирани събития на открито ще бъде разрешено събирането на не повече от 100 граждани, които трябва да бъдат разделени на групи до 20 души. Между събралите се следва да се спазва дистанция от 2 метра.
При събирания на граждани в религиозни храмове, сградите не трябва да се запълват с повече от 10% от техния капацитет. Важи изискването за спазване на дистанция от 2 метра.
Хотелите ще могат да приемат единствено посетители, които са командировани. Те следва да докажат това с документ, издаден от работодателя.
Повечето фермерски пазари ще бъдат затворени. Такива ще могат да функционират единствено в селища, където няма друга възможност за набавяне на храна за населението.
Забраняват се посещенията на пациенти, настанени в спешните отделения на болниците. Предвидено е изключение за родилните домове и за лекувани деца.
На служителите от държавната администрация е наредено да работят от дома, ако това е възможно с оглед естеството на работата. Ски курортите ще останат затворени.
Катрин Иванова, Ваня Габерова и Тихомир Иванчев са са били подбрани лично от руски агенти, за да шпионират за Москва и са знаели точно какво правят, въпреки че не се признават за виновни и твърдят, че са „подведени или измамени“, заяви прокурорът Алисън Морган в Централния наказателен съд в Лондон в хода на процеса срещу българската шпионска клетка...
Обединеното кралство „споделя желанието на Тръмп“ да сложи край на войната в Украйна, се казва в декларация на британското министерство на външните работи. „Ние споделяме желанието на президента Тръмп да сложи край на тази варварска война. Русия обаче може да направи това още утре, като изтегли силите си и прекрати незаконното си нахлуване. Винаги сме..
Обединеното кралство e подготвило нов пакет от военна огнева помощ за 150 милиона паунда за Укарйна, обяви британският министър на отбраната Джон Хийли. Това последна направеното по-рано изявление от премиера Киър Стармър, че страната му трябва да постави Украйна във "възможно най-силната позиция". На фона на подготвяните преговори между САЩ..
Предложенията за кандидати за управител и подуправител на Националния осигурителен институт (НОИ) ще се правят от народни представители до парламентарната социална комисия в 14-дневен срок от приемането на процедурните правила по избора. Проектът на тези правила беше приет от Социалната комисия в парламента и предстои гласуването им и в пленарната..
Полицията в Ботевград залови след гонка 13-годишно момче, което шофирало лек автомобил. При опита си да избяга от полицията момчето е ударило няколко коли. В автомобила, управляван от него, е имало и друго дете - на 12 години. Минути след 2:00 след полунощ на 11 февруари патрул на Районното управление на полицията в Ботевград забелязва как при..
Германското правителство удължава контрола на всички германски граници с още шест месеца. Контролът иначе трябваше да изтече в средата на март. Целта е да се предотвратят незаконни влизания, обясни германският канцлер Олаф Шолц. Контролът по всички германски външни граници ще продължи до септември. Това реши днес германското правителство и..
Автомобил се удари в бързия влак от София за Петрич, движещ се с висока скорост на жп прелез със задействана автоматична прелезна сигнализация, в междугарието Долни Раковец - Гълъбник. Това съобщи за БНР Бойчо Скробански от звеното за разследване на произшествия в железопътния транспорт. Влак е ударил автомобил на жп прелез в Радомирско Няма..
Дългогодишният творчески тандем маестро Йордан Камджалов и маестра Мая Василева се впускат в ново професионално предизвикателство. Мая Василева..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
" В момента Десислава Иванчева е заплашвана с убийство от жена, която лежи доживотна присъда, и никой нищо не прави ". Това съобщи пред БНР..