Сцената винаги е била част от живота на Славена Даскалова, защото майка ѝ дълги години е била прима балерина на операта в Плевен. Първата ѝ изява на професионална сцена е, когато е била на 4-5 години, в постановката "Нестинарка" на Марин Големинов на Плевенската опера.
На 16 години Славена участва в популярния конкурс за млади изпълнители "Хит минус 1", след което записва и първите студийни проекти. През 1996 година е приета в музикалната академия СИАНО и заминава за Италия, където участиятa продължават на различни сцени и модни ревюта като певица, включително като гост изпълнител на конкурса Re e Regina del castello, проведен в Санто Стефано Д’Авето - Генуа и излъчен пряко по TELE - GENOVA - Италия.
"Първото ми професионално излизане на сцена беше на откриването на една импресарска агенция заедно с Люси Дяковска. Били сме много малки и много самоуверени, защото ние излязохме да изпеем песен на Марая Кери в дует - нещо, което в момента дори не бих си помислила след толкова години учене, пеене и опит зад гърба си, в момента не бих посмяла да направя, но тогава, на 15 години, ни е било "морето до колене". Това е първото излизане и оттам нататък започнаха да ни канят на балове, мероприятия и логично нещата тръгнаха в тази посока", разказа Славена Даскалова в предаването "Нощен хоризонт".
Песента "Внимавай" е първата авторска песен, написана за нея:
"Тази песен я написа Явор Кирин за мен и до голяма степен е успял да вкара Славена от това време - 2002-2003 година беше".
Славена Даскалова обича да кара мотор, за първи път опитала на 13 години.
"Моторът е начин на светоусещане, моторът е свобода и не само физическа свобода от това, че по-бързо се придвижваш, че не чакаш в задръстванията, моторът е свобода на духа и начин на изразяване на самия себе си, защото когато си на мотор, за разлика от момента, когато си в колата, ти си сред природата, усещаш вятъра, усещаш миризмите, нямаш таван над себе си, виждаш небето, виждаш планините".
Повече можете да чуете в звуковия файл.Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..