Върховният административен съд окончателно прекрати правомощията на кмета на пазарджишкото село Ветрен дол Димитър Христосков. Поводът е, че не е заличил в срок фирмата си и паралелно с това е бил едноличен търговец.
Сигналът срещу Христосков бе подадена от местната структура на БСП, но Общинската избирателна комисия отказа да прекрати предсрочно пълномощията му с мотив, че фирмата не е осъществявала търговска дейност. Последваха процедури на обжалване.
Самият Христосков обясни, че никога не е пускал в действие своята фирма и е предполагал, че поради липса на дейност, тя е автоматично заличена.
След подаването на сигнала кметът на Ветрен дол предприе необходимата процедура, но според магистратите е пропуснат едномесечният срок.
Датата за предсрочните частични избори във Ветрен дол ще бъде определена с указ на президента.
Нормализира се обстановката в София след обилния дъжд, съобщи директорът на Звеното "Аварийна помощ и превенция" в Столичната община Красимир Димитров. Трамваите вече се движат по булевард "Шипченски проход". Заради наводнено пътно платно в района на улица "Асен Йорданов" временно движението на трамвайните мотриси беше спряно и заместено от..
Дъждовете са допринесли за лекото повишение на равнището на река Банщица, която минава през Кюстендил, каза за БНР експертът по управление при кризи към общината Ивайло Чалъков. Няма опасност от разливане по коритото, добави той. Падналите валежи в Кюстендилско за последното денонощие са 21 литра на квадратен метър, обявиха от Националния институт..
Проблемът с "Лукойл" може да бъде решен, стига държавата да започне да действа. Това заяви пред БНР Цветомир Николов, анализатор от Центъра за изследване на демокрацията. "Има инструментите. Ако някой очаква самата компания да продаде активите си в рамките на 30 дни, това няма да се случи". България и още 7 държави в ЕС ще обмислят..
България и Унгария са с най-лоши показатели сред страните членки на ЕС по Индекса на върховенството на закона, пише "Политико", като се позовава на годишните данни за целия свят на организацията World Justice Project, които ще бъдат огласени утре. Над две трети от държавите от Общността бележат отстъпление във върховенството на закона...
Българското земеделие е в насипно състояние , изказа мнение пред БНР Пламен Абровски - юрист, експерт по европейско законодателство, бивш председател на парламентарната комисия по земеделие. Еврокомисарят по земеделие посети България за пореден път, но това вече не е интересно, смята той и обясни: " Въпросът беше да запазим министъра . В..
Дъждът спря движението на трамваи в София По сигнали са работили екипите на Столичния инспекторат. Когато бъдат назначени допълнително хора няма да сме свидетели на разпилян боклук около изпразнените контейнери за боклук, увери директорът на Столичния инспекторат Николай Неделков. Тази сутрин към инспектората са подадени сигнали за..
Тежкотоварен камион е аварирал около 06.00 часа тази сутрин в района на Кривия тунел в Кресненското дефиле. Десетки буркани са били разпилени на пътното платно, както и много стъкла. За около два часа се е наложило движението да се извършва само в едната пътна лента. Трасето вече е разчистено от пътноподдържащата фирма, заявиха от Областно пътно..
"Пеевски е във властта. Никой не може да го спре. Той има цяло правителство и е в изключително изгодна позиция . Той излиза и той казва какво ще..
" Всяко едно решение, което ще видите в следващия бюджет, е взето с консенсус между участниците в управляващата формула . Дебатът ще бъде задълбочен и..
На този етап не бих приела политически оферти . Партийното обвързване може да навреди на развитието в журналистическата професия. Това каза пред..