Манчестър Юнайтед направи огромна крачка към класирането за осминафиналите в Лига Европа, след като разби Реал Сосиедад с 4:0. Срещата се изигра на стадион „Алианц Стейдиъм“ в дома на Ювентус в Торино поради продължаващата пандемия от коронавирус и ограниченията в пътуванията.
След няколко добри ситуации, „червените дяволи“ поведоха чрез Бруно Фернандеш в 27-та минута след асистенция на Маркъс Рашфорд. Баските опитаха да затруднят съперника с няколко включвания в атака, водени от Давид Силва, но в крайна сметка отправиха само един точен удар в рамките на първото полувреме по посока Дийн Хендерсън, заменил титулярния страж Давид Де Хеа.
След почивката възпитаниците на Оле Гунар Солскяр стигнаха до втори гол отново чрез Фернандеш в 57-та минута. Португалският полузащитник се разписа с премерен шут след отклонена топка от Даниел Джеймс.
За третия гол Рашфорд потърси Фернандеш, който хитро пропусна, а Джеймс отклони за съотборника си, който не сбърка. Първоначално попадението бе отменено поради вдигната засада, но след проверка на ВАР голът бе зачетен. Седем по-късно Рашфорд ознаменува силното си представяне след отлична контраатака, получавайки пас на скорост от Фред.
Малко след това бързината на „червените дяволи“ отново си каза думата и Джеймс завърши поредната контра след пас на Мейсън Грийнууд. Този път обаче голът в действителност бе отменен поради нередовна позиция. Крилото получи шанс да се разпише след пас на Фернандеш, но вратарят на домакините Алекс Ремиро направи добро спасяване. В заключителните мигове Джеймс най-накрая реализира попадение, използвайки страхотната си скорост.
Така Юнайтед на практика си гарантира участие в осминафиналите на надпреварата преди реванша на „Олд Трафорд“ след седмица. В следващите си мачове „червените дяволи“ приемат Нюкасъл в неделя във Висшата лига на Англия, докато баските са домакини на Алавес в същия ден в Примера дивизион.
Останалите резултати от 1/16-финалите на Лига Европа:
Краснодар – Динамо (Загреб) 2:3
Цървена Звезда – Милан 2:2
Олимпиакос – ПСВ (Айндховен) 4:2
Брага – Рома 0:2
Славия (Прага) – Лестър 0:0
Волфсбергер – Тотнъм 1:4.
Йънг Бойс – Байер (Леверкузен) 4:3Отборът на Берое (Стара Загора) загуби от Фрибург със 74:78 (14:14, 19:27, 22:15, 19:22) като гост в Швейцария в среща от петия кръг в група L на баскетболния турнир Еврокъп за жени. Поражението беше пето поредно за българския тим и го остави на последното, четвърто място във временното класиране, докато Фрибург постигна трети успех от петте си мача до..
Марица (Пловдив) постигна победа по пътя си към участието в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени. В първи двубой от третия квалификационен кръг българският шампион победи лесно с 3:0 (25:21, 25:9, 25:18) като гост Динамо (Загреб). В първия гейм пловдивчанки поведоха с 11:8, но след това допуснаха обрат при 13:16. Стигна се до 19:19,..
Кристин Кръстева спечели златото в многобоя на Балканското първенство по спортна гимнастика при девойките (14–15 години) в Задар (Хърватия). Възпитаничката на Димитринка Алексиева, която ще представя страната ни на световното първенство за девойки в Манила, събра сбор от четирите изигравания 45.600 точки. Състезателката на хасковския клуб „Юнак“ беше..
Вицешампионът на България при жените Левски приключи участието си в третия по сила европейски клубен турнир Challenge Cup през този сезон. Момичетата на Радослав Арсов направиха пълен обрат и се наложиха много трудно като домакини над швейцарския Шезо (Лозана) с 3:2 гейма, в отделните части – 16:25, 12:25, 25:16, 25:19, 15:11, в срещата реванш помежду..
Отборът на Лудогорец има сили да се противопостави на Ференцварош в мача между двата отбора от основната фаза в Лига Европа, категоричен е временният старши треньор на българския шампион Тодор Живондов. Разградчани вече играха срещу първенеца на Унгария на по-ранен етап от Шампионската лига през настоящия сезон. Краен победител с общ резултат 3:0..
Отборът на Рилски спортист допусна четвърта поредна загуба в Адриатическата лига по баскетбол при жените. Отборът от Самоков загуби с 63:93 (17:33, 20:18, 15:22, 11:20) като гост срещу Партизан Белград. Сръбският гранд поведе с голяма разлика още в първата част, когато резултатът беше 33:17. След това Рилски спортист опита да се върне в..
Бившата шампионка от "Уимбълдън" Елена Рибакина записа трета поредна победа в група "В" на Финалния турнир на Женската тенис асоциация в Рияд и завърши на първо място в потока си. В последната си среща от предварителния етап на турнира представителката на Казахстан се наложи с 6:4, 6:4 над включилата се по заместване Екатерина Александрова от..
Рекорд по най-много изкачвания на Хайдушката пътека в Сливенския балкан постави Милен Шидеров от Сливен. За 24 часа той направи 12 качвания и..
Инициатива "Правосъдие за всеки" организира в сряда поредния си протест пред Съдебната палата в София с настояване за съдебна реформа и с призив да се..
Премиерът Росен Желязков отбеляза, че въвеждането на еврото е безспорен успех за България и изрази увереност, че всички страхове около процеса ще..