Лиза Тереза Хаузер от Австрия спечели титлата в масовия старт на 12.5 км за жени на световното първенство по биатлон в Поклюка (Словения). 27-годишната състезателка повали всичките 20 мишени и премина трасето за 36:05.7 минути.
"За първи път през годината стрелям 20 от 20 в дисциплината. Това е невероятно чувство да бъда на най-високото стъпало на стълбичката", каза австрийката, която спечели и два сребърен медала от шампионатa в преследването на 10 км и в смесената щафета.
Това е и първа титла в историята на Австрия при жените от световно първенство по биатлон.
Три норвежки заеха местата от второ до четвърто. Сребърното отличие стана притежание на Ингрид Ландмарк Тандреволд, която финишира на 21.7 секунди с една пропусната мишена.
Трета се нареди Тирил Екхоф, която изпревари защитаващата титлата си нейна сънародничка Марте Олсбу Рьойзеланд.
Екхоф е с пасив от 23.0 секунди и с три грешки в стрелбата, а Рьойзеланд е на 23.6 секунди с една пропусната мишена.
Състезанието премина без българско участие.
В генералното класиране за Световната купа след 19 старта води Тирил Екхоф с 803 точки, пред шведката Хана Йоберг със 765 точки, която днес завърши седма с две грешки в стрелбата и пасив от 57.7 секунди. Трета е Марте Олсбу Рьойзеланд със 759 точки. Милена Тодорова е 57-а с 48 точки.
В класирането по медали на шампионата води Норвегия с 12 отличия - 6 златни, 2 сребърни и 4 бронзови.
Руският пилот Николай Грязин и неговият навигатор Константин Александров, които и този сезон се състезават в световния и европейския рали шампионати под български флаг, пристигнаха в България. Визитата им е по покана на председателя на Аавтомобилната федерация на България Калоян Станчев и ще продължи по-малко от 24 часа. "Искам да благодаря на екипажа,..
На пистата, на която преди година Никола Цолов спечели първата си победа във Формула 3, българинът извоюва и първия си полпозишън в шампионата, след като днес триумфира в квалификацията преди състезанието за Голямата награда на Монако. Българският пилот на "Кампос рейсинг" попадна в първата група на квалификационната сесия в Княжеството и даде..
Поставените под номер 3 и номер 6 в схемата Андрей Рубльов и Феликс Оже-Алиасим се класираха за полуфиналите на турнира на клей в Хамбург с награден фонд от 2,1 милиона евро. Рубльов надигра с 6:1, 3:6, 6:3 италианеца Лучано Дардери и запази надеждите си да вдигне трофея за втори път след 2020 година. Освен това руснакът вече натрупа три..
Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей АТП 250 в Женева (Швейцария) с награден фонд от над 596 хиляди евро. Поставеният под номер две сърбин победи с 6:4, 6:4 Матео Арналди и записа втори успех на червени кортове през сезона. Бившият водач в световната ранглиста постигна три пробива срещу осмия в схемата..
Гергана Топалова загуби в третия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Санто Доминго (Доминиканска република) с награден фонд от 35 000 долара. Поставената под номер 2 в схемата Топалова загуби с 2:6, 2:6 от британката Виктория Алън за 88 минути игра. Топалова започна добре и в двата сета, водеше с по 2:1 гейма, но допусна намиращата..
Нидерландецът Олав Кой от тима на Висма спечели 12-ия етап от Обиколката на Италия, който бе с дължина от 172 километра от Модена до Виадана. Кой използва чудесното извеждане на съотборника си Вут ван Аерт във финалните метри и в спринт успя да спечели победата под носа на сънародника си Каспер ван Уден (Пикник Пост НЛ) и британеца Бен Търнър (Инеос)...
20 спортисти с интелектуални затруднения ще участват във второто състезание от атлетическа лига GO!KIDS!. Надпреварата ще се проведе на стадиона на Национална спортна академия “Васил Левски” в София на 25 май. Лекоатлетите от Федерацията по адаптирана физическа активност (ФАФА) с президент Слав Петко ще участват в спринта на 100 метра, като..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
Работещите в градския транспорт на София издържаха на голям обществен натиск и постигнаха исканията си . Тази позиция изрази пред БНР Калина..