Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Макензи Скот, бившата съпруга на Джеф Безос, се омъжи за учител

Макензи Скот
Снимка: Ройтерс

Макензи Скот, която преди две години се разведе с Джеф Безос, се омъжи за преподавател от училището на децата си, съобщиха информационните агенции.

Скот е една от най-богатите жени в света. Тя е изявена филантропка - дарила е повече от четири милиарда от състоянието си.

Новината за брака ѝ с Дан Джует беше обявена на филантропския сайт Giving Pledge (Гивинг пледж), като Джует обещава да се присъедини към организацията и да дарява голяма част от приходите си.

„Дан е страхотен и аз съм щастлив и развълнуван и за двамата“ - каза Джеф Безос.

Макензи Скот беше омъжена за Джеф Безос 25 години. Тя му е помогнала да създаде „Амазон“ през 1994 г. Авторка е на два романа.

Макензи Скот със съпруга си Дан Джует.

На авторската ѝ страница в „Амазон“ пише, че живее в Сиатъл с четирите си деца и съпруга си Дан. Той преподава в престижното училище на децата ѝ.

Когато Джеф Безос и Макензи Скот се разведоха през 2019 г., той беше най-богатият човек в света. Според споразумението за развода тя получи четири процента от дяловете в „Амазон“.

Макензи Скот, която е на 50 години, сега е на 22-о място по богатство в света с 53 милиарда долара, според „Форбс“. Джеф Безос отново е начело на класацията със 177 милиарда.

През декември миналата година Макензи Скот заяви, че през предишните четири месеца е дарила 4,1 милиарда долара на хранителни банки и благотворителни фондове заради пандемията от Covid-19. Преди това тя дари 1,7 милиарда за каузи като расово равенство, права на ЛГБТ общността, обществено здравеопазване, борба с климатичните промени.

Кампанията Giving Pledge е лансирана през 2010 г. от Уорън Бъфет и Бил и Мелинда Гейтс. Тя насърчава най-богатите хора в света да даряват по-голямата част от състоянието си за филантропия.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Заседание на Кризисния щаб в Плевен

Областният управител на Плевен Мартин Мачев свика десетото заседание на щаба за справяне с проблемите на водоснабдяването в града. На него институциите ще докладват свършеното по плана за мерките през седмицата. В заседанието участват и представители на граждански организации. „Падналото количество дъжд ни помогна, но не ни успокоява“,..

публикувано на 24.10.25 в 04:19

Критики към предложените регулации за безопасност на атракционните услуги

Сериозни критики и притеснения отчита предложението на Транспортното министерство за нов закон за безопасност на атракционните услуги. Строгите мерки бяха предложени, след като през лятото в Несебър дете загина при падане с парашут, теглен от моторна лодка.  Преди да започне атракционната дейност, трябва да има подадено уведомление за..

публикувано на 24.10.25 в 04:17

Приключи ремонтът средното училище в Болярово - единствено в общината

През последната година в крайграничната община по Плана за възстановяване и устойчивост се ремонтират обекти за над 18 млн. лева.  Днес министърът на Регионалното развитие Иван Иванов и кметът на общината Христо Христов ще открият обновената административна сграда на кметството в Болярово. В ремонта са инвестирани над 500 хил. лева.    В началото на..

публикувано на 24.10.25 в 03:33
Контролният пункт „Дворецът Ледра“ в турската част на разделения град Никозия.

Новоизбраният лидер на кипърските турци полага клетва

На церемония днес клетва ще положи новоизбраният лидер на кипърските турци Туфан Ерхюрман, подкрепящ федералното обединение на Кипър и европейската ориентация на общността. С встъпването му в длъжност Никозия очаква засилена активност за възобновяване на съществени преговори по Кипърския въпрос.   Убедителната победа на Туфан Ерхюрман с 63% от гласовете..

публикувано на 24.10.25 в 02:56

Британски наркодилър организирал нападения по поръчка на "Вагнер"

Наркодилър, който е организирал нападение от името на руската наемническа група „Вагнер“ срещу склад, съхраняващ помощ за Украйна, е „водил продължителна кампания на тероризъм и саботаж на територията на Обединеното кралство“, стана ясно в Централния наказателен съд в Лондон.   21-годишният Дилън Ърл е признал, че е организирал нападението срещу..

публикувано на 24.10.25 в 01:40

Осигурени са средства за ремонт на читалище „Съгласие“ в Ямбол

Над 1 млн. лева са осигурени за ремонт на читалище „Съгласие“ в Ямбол. В началото на годината от Регионалната здравна инспекция забраниха театралният салон в сградата да бъде използван заради опасност от падащи предмети.   Затварянето на театралния салон остави без зала Драматичния театър „Невена Коканова“ и вече 10 месеца всички спектакли,..

публикувано на 24.10.25 в 00:42
Опожарена сграда в района Богсайд в град Лондондери, Северна Ирландия, няколко дни след

Съд в Северна Ирландия оправда британски войник, обвинен в убийство по време на "Кървавата неделя" през 1972 г.

Днес съд в Белфаст призна британски войник за невинен в убийство в единствения процес срещу член на британските въоръжени сили за убийствата в "Кървавата неделя" през 1972 г. на 13 невъоръжени католически демонстранти за граждански права в Северна Ирландия, съобщи агенция Ройтерс.  През 2010 г. британското правителство се извини за "неоправданите"..

публикувано на 23.10.25 в 21:39