Той приключва с писането на 23-тата си книга, която предстои да излезе ранната есен и е посветена на икономиката, иновациите и дигиталните технологии, телекомуникации.
"Аз мога да кажа, че и по линия на моята майка, и на моя баща имам произход в областта на финансите и финансиране на индустрията, днес ще говорим за иновационната индустрия в България, която не е започнала преди няколко години, а има своята богата история".
Според него към днешна дата положението ни в Европейския съюз по отношение на развитието на иновациите не е много задоволително.
"България не се намира на последно място, а на предпоследно".
Според него връзката между индустрията и българска наука се е разрушила в последните 30 години:
"Българските IT специалисти са високо ценени и напоследък може да се твърди, че няма миграция на IT от България за чужбина, те остават тук, работят и продават успешно в чужбина своите софтуерни продукти".
Българската търговско-промишлена палата провежда традиционно конкурсите за най-успешна иновативна фирма, за най-добър иновативен проект и за най-перспективен стартхъб.
Йосиф Аврамов е член на два творчески съюза - Съюза на българските журналисти и на Съюза на учените в България. Работил е в БНБ, в Министерството на финансите, както и началник управление „Финанси и инвестиции“ в Министерството на науката и висшето образование, а също и като старши съветник в Икономическата комисия на Народното събрание. Автор е на книгите „Силата на парите“, „Финансовите инструменти в публичните субекти“, „Корпоративни финанси“, „Банков контрол“, „Митнически и данъчен контрол“, „Пари Кредит Борси“, „Еврото - утрешните ни пари“, а монографията „България в преддверието на еврозоната" е последната му книга, излязла през лятото на 2020 г., както и на стотици статии в реномирани научни издания, а също и в централните ни ежедневници.
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Най-ранните спомени на Георги Господинов свързани с Българското национално радио, са от предаванията "България - дела и документи“ и "Ранобудно петленце". БНР връчи годишните си награди "Сирак Скитник" Авторът на "Времеубежище" описа сигналите на тези предавания като "особен отключвател на памет" и разказва за първото си радио..
"Винаги съм слушала Българското национално радио с интерес. За мен то е една много достойна, много почтена институция , която своевременно, безпристрастно, информира своите слушатели. Цвети Радева е носителят на голямата награда на БНР "Сирак Скитник" От момента, в който съм си купила автомобил, винаги радиото ми е на Българското..
Отец Вениамин от храма "Света Троица" в Ловеч гради храмове, възстановява манастири и прославя Бога. Завършил е Софийската духовна семинария. 2002 година негово високо преосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил ръкополага отец Вениамин в дяконски чин, след което в свещенически чин. "Вече 22-23 години сме на Божията нива и с Божията..
Цялата история чуйте в звуковия файл.
Гост в рубриката "Горещи сърца" е Петя Грудева. Тя е психолог и помага на децата с увреждания да се справят по-добре в живота. Живее в Пловдив, обича да пътува и да опознава света и другите култури. Убедена е, че човек се учи докато е жив. "На психолог се ходи, когато действително имаш трудности да преработиш определено събитие, а не..
Сеизмолозите в Гърция разглеждат три възможни сценария за развитието на сеизмичната активност на остров Санторини. Първият е да продължат трусовете..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Каквито и правила да се сложат като процедура по избор на нов ВСС, няма политическа гаранция, че ще бъде спазена процедурата , предупреди в интервю..