Той приключва с писането на 23-тата си книга, която предстои да излезе ранната есен и е посветена на икономиката, иновациите и дигиталните технологии, телекомуникации.
"Аз мога да кажа, че и по линия на моята майка, и на моя баща имам произход в областта на финансите и финансиране на индустрията, днес ще говорим за иновационната индустрия в България, която не е започнала преди няколко години, а има своята богата история".
Според него към днешна дата положението ни в Европейския съюз по отношение на развитието на иновациите не е много задоволително.
"България не се намира на последно място, а на предпоследно".
Според него връзката между индустрията и българска наука се е разрушила в последните 30 години:
"Българските IT специалисти са високо ценени и напоследък може да се твърди, че няма миграция на IT от България за чужбина, те остават тук, работят и продават успешно в чужбина своите софтуерни продукти".
Българската търговско-промишлена палата провежда традиционно конкурсите за най-успешна иновативна фирма, за най-добър иновативен проект и за най-перспективен стартхъб.
Йосиф Аврамов е член на два творчески съюза - Съюза на българските журналисти и на Съюза на учените в България. Работил е в БНБ, в Министерството на финансите, както и началник управление „Финанси и инвестиции“ в Министерството на науката и висшето образование, а също и като старши съветник в Икономическата комисия на Народното събрание. Автор е на книгите „Силата на парите“, „Финансовите инструменти в публичните субекти“, „Корпоративни финанси“, „Банков контрол“, „Митнически и данъчен контрол“, „Пари Кредит Борси“, „Еврото - утрешните ни пари“, а монографията „България в преддверието на еврозоната" е последната му книга, излязла през лятото на 2020 г., както и на стотици статии в реномирани научни издания, а също и в централните ни ежедневници.
Съвременните комуникационни канали предлагат разнообразно съдържание, повечето тематично подчинено на търсенето от потребителите. Комуникаторите са без брой и транслират посланията си в среда от информационен шум. Това силно намалява критичния поглед на аудиторията и тя все по-трудно селектира качеството на информацията сред..
"Защо трябва да учим философия?" е въпросът, който най-често чува Владислав Тодоров. Той преподава предмета "Философски цикъл" в елитна врачанска гимназия. Основната идея в работата му е да насърчава учениците си да изразяват мнение, да споделят, да питат, да търсят отговори за всичко, което ги вълнува - от първото влюбване до проблемите на днешния..
Журналстът Николай Барулов описва своята работа като "далеч от консерватизма на класическата телевизия". Той е фриланс режисьор и видео журналист с над 20 годишна кариера в телевизията. В професионалния си път минава и през кореспондент във Великобритания. Николай Барулов дойде в Автономията за да разкаже за тръпката, която ускорява пулса..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на поколения българи - тази усмихната и пламенна певица гостува на "Нощен хоризонт" . Тя споделя за музиката и песните си, за срещите ѝ с публиката, за колекцията ѝ от ангели - пазители , както и за..
Жаклин Прейс е талантлива млада българска цигуларка , която от 7 години е част от Белгийския национален оркестър . От 2018 година нашата сънародничка живее в Брюксел, но периодично се връща и в България, когато има покани за участия в концерти. В работата си като оркестрант Жаклин се среща със солисти и диригенти от цял свят , сред..
Наталия Цекова е актриса с горещо сърце. Тя е от хората, които вдъхновяват и даряват криле на другите, за да могат да летят върху мечтите си. Наталия Цекова сбъдва детската си мечта да играе на сцена. Когато е била на 10 години, е решила, че ще стане актриса. Призвана е за това. Вярва, че е родена, за да бъде актриса. "Определено беше..
Иван Въжаров е майстор на спортния бридж, играе този олимпийски спорт повече от 40 години. Той е треньор на млади бриджьори - шампиони. Създател е на кръстословици. Участвал е във викторини и в "Минута е много". Дълго време е бил спортен журналист. Като студент в първи курс се е запалил по спортния бридж. Стига до младежкия..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
Работещите в градския транспорт на София издържаха на голям обществен натиск и постигнаха исканията си . Тази позиция изрази пред БНР Калина..