Огнян Гаврилов е обявен за aдвокат на годината в Сакраменто, столицата на Калифорния. След повече от 20 години там той не е “адаптирал” българското си име по американски и не е забравил майчиния си език.
Преди 6 месеца, вместо да гледа как конкурентите му от 103-годишната Адвокатска асоциация в Сакраменто фалират, без да могат да плащат наема си, българинът им предоставя безплатно за период от 3 години офиси от своя собствена сграда и им дава възможност да оцелеят.
На 41 години той има собствени сгради, ресторант, адвокатска кантора с два офиса и 17 юристи. Работят по граждански и данъчни дела, занимават се с корпоративно и международно право. През 2016-а Гаврилов получава в България едната от годишните награди за правосъдие - „Правосъдие зад граница“.
„Наградата, която спечелих, е от Асоциация Capital city trail lower association, местната асоциация на съдебни адвокати. 2020-а аз имах микс от дела, част от които бяха много публични, част от които бяха с много голяма стойност. Например, аз съдих Губернатора на Калифорния за затваряне на ресторантите в щата. Това зае много публичност и беше много интересно дело. Той отвори заведенията. Делото не завърши, защото, след като той отвори, делото вече нямаше смисъл да продължи. Примерът беше такъв, че той затвори напълно щата от страна на ресторантите, а нямаше нищо общо между затварянето на ресторантите и заболелите. Той нямаше никакви данни, с които да покаже, че заради това има ръст на заболели. Той си го измисли и аз го обвиних в това, че си го е измислил", разказа Огнян Гаврилов в предаването „Хоризонт до обед“.
„Това, което виждам в момента, е завишен поток от дела по контракти. Бизнес дела, корпоративни дела, контракти. Много от тези дела, които аз ги виждам в тези 12 месеца, никога не бих ги завел. И даже аз го казвам това на клиентите. Смятам, че това не е препоръчително. Смятам, че е абсолютна загуба на време, на пари и на нерви и необичаен брой хора не ги интересува. Обяснението ми е, че затварянето на държавата повлия психологически много негативно на хората. И се вижда много по-нерационално поведение“, смята адвокатът.
На въпрос за президентските избори в САЩ и опитите на демократите да убеждават и потвърждават, че тези избори са били честни, адвокат Гаврилов посочи:
„Проблемът беше, че те нямаше как да се намерят доказателства. Не се знае кой за какво гласува. Идва бюлетината вкъщи. Кой гласува? Дали аз гласувам, дали жена ми, дали 6-годишният ми син гласува. Никой нищо не знае. Няма как да се идентифицира. Според мен там е проблемът. Тази пандемия този проблем го увеличи, което помогна на демократите. Те никога нямаше да спечелят без тази пандемия. Те щяха да бъдат съсипани направо“.
Запитан - дали има шанс да се промени българската система и българският стил на работа, Огнян Гаврилов отговори:
„Не смятам, че има начин. Не мога да си представя какво трябва да се случи, за да се промени това. Хората гласуват за едни и същи хора. Тия същите хора не искат никаква промяна. Младите хора се изнесоха. Не мога да си представя какво трябва да се случи, за да има промяна. Няма желание за промяна. На българина с тази идея да мине метър, да изкяри, да спечели това, което не трябва да спечели, това е повод за гордост. И докато това не се измени, как ще се измени системата. Системата е огледало на населението“.
Интервюто с Огнян Гаврилов можете да чуете в звуковия файл.
Цялата история чуйте в звуковия файл.
Гост в рубриката "Горещи сърца" е Петя Грудева. Тя е психолог и помага на децата с увреждания да се справят по-добре в живота. Живее в Пловдив, обича да пътува и да опознава света и другите култури. Убедена е, че човек се учи докато е жив. "На психолог се ходи, когато действително имаш трудности да преработиш определено събитие, а не..
Историята на "Изотопия" в памет на Красимир Куртев от "Акага" чуйте в звуковия файл. Снимки в публикацията: Facebook-страницата на "Акага"
През 2021 г. за първи път фондация "Лъчезар Цоцорков" провежда кампанията "Окрили доброто", която отличава скрити герои от цялата страна. За четирите години досега отличените скрити герои са над 230. "Проф. Лъчезар Цоцорков – патрон на фондацията, е един от най-големите български дарители и меценат на културата . С капанията "Окрили..
Насоки и идеи, стъпки и упражнения, които да ни помогнат по пътя за реализацията на нашите мечти, даде в интервю за предаването "Нощен Хоризонт" Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50 цели за 2025" , в която близки и далечни на нея хора се учат да "целеполагат", т.е. да..
"Нова година - нов късмет!", но в днешно време май е по-коректно да се каже "Нова година - нов цвят от Пантон!", тъй като избраният от тях нюанс Мока Мус буквално ще виждаме в близките над 300 дни навсякъде около нас, включително по дрехите, по аксесоари и дори по домовете ни. Как и нашият дом бюджетно да е в крак с актуалните цветови..
Самото му име загатва интересна фамилна история и автобиография - Аугусто Ечевери Чуковски има колумбийска, френска, българска и беларуска кръв, но се чувства изключително свързан с културата на Полша, защото детството му преминава там. Преподава полски език в Софийския университет, а освен това е и музикант. Как празнуват в Полша и Колумбия,..
Проблемите в детското здравеопазване и липсата на лекари не са от вчера, те са от доста години. Недостиг има в общинските и държавните болници,..
Достатъчно е да сте в едно помещение с болен от грип, който да се изкиха и изкашля няколко пъти и се заразявате в рамките на часове . Началото е..
Грипният вирус е характерен за месеците януари и февруари и нашата имунна система трябва да бъде подготвена да се справи по-лесно с това заболяване...