Огнян Гаврилов е обявен за aдвокат на годината в Сакраменто, столицата на Калифорния. След повече от 20 години там той не е “адаптирал” българското си име по американски и не е забравил майчиния си език.
Преди 6 месеца, вместо да гледа как конкурентите му от 103-годишната Адвокатска асоциация в Сакраменто фалират, без да могат да плащат наема си, българинът им предоставя безплатно за период от 3 години офиси от своя собствена сграда и им дава възможност да оцелеят.
На 41 години той има собствени сгради, ресторант, адвокатска кантора с два офиса и 17 юристи. Работят по граждански и данъчни дела, занимават се с корпоративно и международно право. През 2016-а Гаврилов получава в България едната от годишните награди за правосъдие - „Правосъдие зад граница“.
„Наградата, която спечелих, е от Асоциация Capital city trail lower association, местната асоциация на съдебни адвокати. 2020-а аз имах микс от дела, част от които бяха много публични, част от които бяха с много голяма стойност. Например, аз съдих Губернатора на Калифорния за затваряне на ресторантите в щата. Това зае много публичност и беше много интересно дело. Той отвори заведенията. Делото не завърши, защото, след като той отвори, делото вече нямаше смисъл да продължи. Примерът беше такъв, че той затвори напълно щата от страна на ресторантите, а нямаше нищо общо между затварянето на ресторантите и заболелите. Той нямаше никакви данни, с които да покаже, че заради това има ръст на заболели. Той си го измисли и аз го обвиних в това, че си го е измислил", разказа Огнян Гаврилов в предаването „Хоризонт до обед“.
„Това, което виждам в момента, е завишен поток от дела по контракти. Бизнес дела, корпоративни дела, контракти. Много от тези дела, които аз ги виждам в тези 12 месеца, никога не бих ги завел. И даже аз го казвам това на клиентите. Смятам, че това не е препоръчително. Смятам, че е абсолютна загуба на време, на пари и на нерви и необичаен брой хора не ги интересува. Обяснението ми е, че затварянето на държавата повлия психологически много негативно на хората. И се вижда много по-нерационално поведение“, смята адвокатът.
На въпрос за президентските избори в САЩ и опитите на демократите да убеждават и потвърждават, че тези избори са били честни, адвокат Гаврилов посочи:
„Проблемът беше, че те нямаше как да се намерят доказателства. Не се знае кой за какво гласува. Идва бюлетината вкъщи. Кой гласува? Дали аз гласувам, дали жена ми, дали 6-годишният ми син гласува. Никой нищо не знае. Няма как да се идентифицира. Според мен там е проблемът. Тази пандемия този проблем го увеличи, което помогна на демократите. Те никога нямаше да спечелят без тази пандемия. Те щяха да бъдат съсипани направо“.
Запитан - дали има шанс да се промени българската система и българският стил на работа, Огнян Гаврилов отговори:
„Не смятам, че има начин. Не мога да си представя какво трябва да се случи, за да се промени това. Хората гласуват за едни и същи хора. Тия същите хора не искат никаква промяна. Младите хора се изнесоха. Не мога да си представя какво трябва да се случи, за да има промяна. Няма желание за промяна. На българина с тази идея да мине метър, да изкяри, да спечели това, което не трябва да спечели, това е повод за гордост. И докато това не се измени, как ще се измени системата. Системата е огледало на населението“.
Интервюто с Огнян Гаврилов можете да чуете в звуковия файл.
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
В рубриката „Горещо сърце“ отиваме в балчишкото село Гурково, където ни отвежда кореспондентът ни в Добрич Мая Райнова. Там тя се срещна с председателя на читалище „Свобода“ Наталия Георгиева, която родом е от Велико Търново, но след години в чужбина решава не просто да се завърне в България, а да се премести близо до морето. "Човекът, който..
Юркие Фейзи вдъхновява всеки, който я познава. Вярва, че винаги има път и надежда. Все още никой не е открил лек за лупуса, с който е принудена да живее, но вярва, че хората сами могат да се справят с всичко, стига да имат воля и любов към себе си. Това е най-важното нещо, на което се е научила от лупуса. "Да обичам повече себе си и когато..
"Националното радио , без никакво притеснение мога да кажа, че е в основата на успеха на "Сигнал", каза Йордан Караджов пред "Нощен хоризонт". "Да те жадувам", "Може би", "Сбогом", "Липсваш ми" са само няколко заглавия, които вече 46 години пренасят поколенията в свят на рок емоция и дълбоки спомени , създадени от музиката на "Сигнал"...
"Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България"...