Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Контузия и проблем с кънките за Лари Луполоувър на световното първенство

Татяна Йорданова с Александра Фейгин и Мария Левушкина
Снимка: Личен архив

Лари Луполоувър е с контузия на крака и има проблеми с кънките, това съобщи специално за БНР Татяна Йорданова, президент на Българската федерация по кънки.

„Лари е с контузия на крака. Освен това има малки проблеми с кънките. Надявам се, че ще покаже това, което може.  Всичко ще зависи как ще се почувства след новия монтаж на кънките. Просто кънките и обувките, които се произвеждат в последно време са с ужасно качество“, сподели Татяна Йорданова и коментира 17-то място след кратката програма на Александра Фейгин.

Лари Луполоувър

„Изключително съм щастлива от това, което показа Саша, защото представянето на всички момичетата беше много силно. Много притеснено ми беше, докато не дойде нейния ред. Още повече се притесних заради ситуацията, която се получи преди нейното излизане. Състезателката от Франция се контузи и Александра трябваше да излезе по-рано на леда. Слава богу това не й повлия. Разговарях с нея и ми кажа, че се чувства добре“, каза още Татяна Йорданова  и обясни регламента за получаването на олимпийските квоти:

„Да, смятам, че ако запази 17-то място, то ще й гарантира квота. Ще раздадат 24 квоти. Нациите класирали се на първите три места взимат по три квоти. До десето място взимат две квоти. Сметнала съм, до кое място ако се класира може да си осигури участие на Олимпиадата, но не искам да го казвам.

Александра Фейгин

Изненадана съм от представянето на рускините и по специално от Трусова. Не се представят толкова сигурно и убедително, както на техните вътрешни състезания. Мисля, че им влияе това, че няма публика. Те са свикнали да играят пред пълни трибуни. Интересно състезание и доста силно.“, завърши Татяна Йорданова.

България не е имала свой представител във фигурното пързаляне от олимпийските игри в Торино през 2006 година, когато Албена Денкова и Максим Стависки станаха пети при танцовите двойки, а Румяна Спасова и Станимир Тодоров се наредиха 19-и при спортните двойки.

Кратката програма при мъжете е утре. Състезанието започва в 12.40 минути, а състезаващият се за България Лари Луполоувър е в първа група с втори стартов номер.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Милан обяви привличането на Лука Модрич

Милан обяви официално привличането на хърватския халф Лука Модрич в отбора. 39-годишният футболист е подписал договор с италианския клуб до 30 юни 2026 година, с опция за продължаването му с още еднин сезон. Той ще играе за „червено-черните“ под номер 14. Модрич пристигна в Милано в понеделник, 14 юли. По-рано халфът заяви, че е много..

публикувано на 14.07.25 в 20:53

БФС: Ботев - ЦСКА ще бъде от 22 ч.

Спортно-техническата комисия към БФС обяви нови часове на срещите от първия кръг на футболното ни първенство Ботев (Пловдив) - ЦСКА и Лудогорец - Септември (София). Вместо от 19:00 часа на 19 юли (събота) “канарчетата” и “червените” ще играят на “Колежа” от 22:00 часа. Поради тази причина пък двубоят между Лудогорец и Септември, който ще се проведе..

публикувано на 14.07.25 в 19:07

Ботев (Пловдив) обяви 9-ти нов

Ботев (Пловдив) се подсили с девети футболист през това лято, съобщиха от клуба. "Жълто-черните" подписаха договор с бразилеца Таилсон Пинто Гонзалвеш. 26-годишният футболист играе като дясно крило и за последно е бил част от румънския Политехника Яш. В кариерата си в своята родина е носил още екипите на Сантос, Коритиба, Наутико и Ретро...

публикувано на 14.07.25 в 19:03

Треньорът на световните шампионки: Искахме да дадем всичко, което имаме

Селекционерът на женския национален отбор на България по волейбол до 19 години Атанас Петров е убеден, че спечелването на световната титла е било заслужено. Специалистът е повярвал във възможностите и качествата на състава още преди началото на шампионата в Хърватия.  "На Балканиадата стана ясно, че имаме сили за нещо голямо. Знаехме точно..

публикувано на 14.07.25 в 19:01
Невяна Владинова, Стилияна Николова иш Валентина Иванова (отляво-надясно)

Стилияна Николова с леки промени в съчетанията, рокади в ансамбъла

Европейската вицешампионка в многобоя от Талин 2025 Стилияна Николова има леки промени в съчетанията преди Световното първенство по художествена гимнастика, което ще се проведе от 20 до 24 август в Рио де Жанейро (Бразилия). Това разкри нейната треньорка Валентина Иванова.  "Проведохме лагер във Варна три седмици след Европейското първенство...

публикувано на 14.07.25 в 12:54

Интер и Милан забраниха на свои фенове достъп до стадиона

Интер Милано и Милан забраниха достъпа на стадиона си на хиляди свои фенове от ултрас групите за новия сезон, написа вестник "Кориере дела Сера".  Причината за това е, че част от тези привърженици са разследвани за връзки с мафията. Италианските власти обвиняват членове на ултрас групите за участие на черния пазар за билети, за продажба на наркотици и..

публикувано на 13.07.25 в 10:50

Отборът на България загуби от Полша в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол за жени загуби от Полша с 0:3 (13:25, 19:25, 17:25) в последния си мач от третата и последна седмица в Лигата на нациите в Чиба, Япония. Тимът на България е на 13-о място в класирането с 4 победи и 8 загуби при геймово съотношение 19:31.  Българките гарантираха мястото си в Лигата на нациите и през следващото..

публикувано на 13.07.25 в 10:12