Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ансамбъл (девойки) с позиция за медал в многобоя на МТ за Купа "София"

Ансамбъл (девойки)
Снимка: Анна Недкова - БФХГ

Ансамбълът ни (девойки) е с позиция за медал в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика за Купа "София", който започна днес в зала "София". След изиграването на съчетанията с пет топки българките заемат трето място във временното класиране и се класират за финала на този уред.

Момичетата на Вяра Ваташка и Цветелина Найденова в състав - Камелия Петрова, Мария Стаменова, Кристиана Дойчева, Гергана Трендафилова, Александра Василева, Сузан Пуладиан и Кристина Кърчева допусна неточности в изпълнението си и получиха оценка от 29.500 точки.


"Момичетата преодоляха себе си. Разбира се, допуснахме грешки, но предвид ситуацията, че в момента имаме три контузени състезателки, се справихме добре. Може и много по-добре от това. Грешките идват от това, че не са им точни уредите. Дали ще има публика или ще бъде без публика концентрацията е една и съща. Ако имаше публика може би щяха да са малко по-притеснени, според мен. Ще търсим максимално повече изяви да имаме, но засега имаме още едно състезание. Много силно европейско първенство ни очаква, всички се готвят доста усилено и стискам палци на всички", коментира след изиграването на съчетанието с 5 топки помощник-треньорът Цветелина Найденова

Начело във временното класиране е тима на Израел с 34.200 точки, а на второ място е този на Полша с 29.850 точки. В топ 6 са още Украйна с 28.650 точки, Беларус с 28.150 и Италия с 27.850 точки.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Норвегия

Норвегия на практика се класира за световните финали

Националният отбор на Норвегия практически се класира за участие на световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада. В Осло домакините се наложиха с 4:1 над Естония и с максимален актив от 21 точки заемат първото място в класирането в група "I". Норвежците все още могат да бъдат изравнени по точки от тима на Италия, ако..

публикувано на 13.11.25 в 21:32
Мариета Дукова

Мариета Дукова: От ММС дори не ни поздравиха за европейската титла по естетическа гимнастика

Федерацията ни по естетическа групова гимнастика се готви да посрещне най-мащабното в историята на този спорт световно първенство.  На 29 и 30 ноември "Арена СамЕлион" в Самоков ще бъде домакин на планетарния форум в този красив спорт. Между 600 и 700 хиляди лева струва организацията на шампионата, а от тази сума Министерството на младежта и спорта е..

публикувано на 13.11.25 в 17:59

Ясни са датите и часовете на мачовете за Купата на България по футбол

ОТ БФС обявиха датите и часовете за срещите от втория кръг на турнира за Купата на България, както и някои промени в дни и часове за шампионатни двубои. Купа на България, Втори кръг (1/8-финал): 11.12 (четвъртък) Левски София - Витоша Бистрица 17.30  12.12 (петък) Черно море Варна - Арда        17.30  13.12 (събота) Славия - ЦСКА 1948..

публикувано на 13.11.25 в 17:42
Спортисти със Синдром на Даун

Връчиха специални награди на спортистите със Синдром на Даун

Федерацията по Адаптирана физическа активност България връчи специални награди на спортистите със Синдром на Даун по повод 10-годишния юбилей на централата на събитие в хотел "Рамада" в столицата.  Редица официални гости присъстваха на церемонията - Георги Георгиев, министър на правосъдието, Красимир Инински, президент на БФ Бокс, Красимир Дунев,..

публикувано на 13.11.25 в 17:35

Олимпиакос и Везенков с нова победа в Евролигата

Отборът на Олимпиакос, с Александър Везенков в състава си, победи гостуващия Жалгирис (Литва) с 95:78 (28:14, 22:22, 24:17, 21:25) в мач от 10-ия кръг на Евролигата и записа трети пореден домакински успех. Българският национал се разписа с 14 точки, 8 борби и 2 асистенции за 28:30 минути на паркета. Гръцкият тим доминираше от началото до края на..

публикувано на 13.11.25 в 06:12

Синер стигна полуфиналите в Торино

Яник Синер си осигури място на полуфиналите на Финалния турнир на АТП в Торино, след като победи Александър Зверев за трети път в рамките на 17 дни. Защитаващият титлата си италианец спечели с 6:4, 6:3 срещу германеца, демонстрирайки стабилна игра през целия двубой. Той направи по един пробив в двата сета, за да спечели мача. Синер има..

публикувано на 13.11.25 в 06:10

"Уембли" ще приеме финала на Европейското първенство по футбол през 2028 г

Финалът на Европейското първенство по футбол през 2028 година ще се проведе в Лондон на стадион "Уембли", съобщиха от Футболната асоциация на страната. Мачът за трофея ще се играе на 9 юли. "Уембли" ще бъде домакин и на двата полуфинални мача. Откриващият двубой, насрочен за 9 юни, ще се състои на стадиона в Кардиф. В турнира ще участват 24..

публикувано на 13.11.25 в 06:09