Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стабилно изпълнение на видовете ни в първия ден на СК по акробатика

Стабилно изпълнение показаха българските състезатели в първия ден на световната купа по акробатика, която се провежда в София.

В категорията тройки – Йоана Джунева, Антоанета Манасиева и Анна Янкова изиграха без груби грешки темповата си комбинация поставена по музиката на филма „Последния шоумен“. За изпълнението си българките получиха оценка от 25.330 точки, което за сега ги нарежда на пето място във временното класиране.

„Доволни сме от изпълнението днес. Отборът ни каза, че до сега не сме играли по-добре. Всичко си направихме, а това е най-важното. Балансът ни е с доста по-голяма трудност и там се чувстваме по-стабилни. Мислим, че утре е момента за да дръпнем в класирането, стига да го изиграем добре“, споделиха Антоанета Манасиева и Анна Янкова. Йоана Джунева, която играе със специална шина заради контузията в крака допълни:

„Преди състезанието направих една процедура с моя физиотерапевт и се чувствам доста добре. Ние за първа година сме в категория жени, конкуренцията има повече опит от нас. Личи си майсторството при тях. Все още усъвършенстваме нещата“

Най-висока оценка във вида  тройка жени – 28.640 точки в първия ден получиха акробатките на Русия Дария Чебуланка, Анастасия Паршина и София Полишчук.


При смесените двойки Мариела Костадинова и Теодор Великов не рискуваха с висока трудност. Испанското темпово съчетание на българите беше оценено с 24.670, което им отрежда 10-та позиция за момента.

„Доволни сме от себе си. Оценката смятам да не я коментирам. Постарахме се да си изиграем максимално добре съчетанието. Утре се надявам изиграването ни да бъде по-добро“, сподели олимпийската шампионка за младежи Мариела Костадинова.

„За времето, което имахме за подготовка мисля, че представянето ни е много добро. Аз също няма да коментирам оценката. Това е решение на съдиите. Можеше да изиграем съчетанието и по-добре. Когато излезеш на терена адреналина и обстановката ти влияят и се допускат малки грешки, които водят до по-ниска оценка. Утре на балансовата комбинация ще сме много по-уверени и по-стабилни и ще покажем по-добри резултати. Днес спестихме два елемента, които работим. Преценихме, че ще е по-добре да играем на сигурно, без падания. Ще ги работим за световното в Женева. Харесваме си темповата комбинация. Нашият хореограф Диана Колева доста се постара. Харесва ме си музиката и екипите. Още повече си харесваме баланса.  Съчетанието е ново. Надявам се да покажем и смесената си комбинация, защото и тя е нова“, допълни Теодор Великов.

В подреждането при смесените двойки водят Даниел Блинцов/Пиа Шуетце (Германия) с оценка от 28.320 точки.

Утре предстои представянето на балансовата комбинация след, която ще станат ясни финалистите в двете категории.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Американски гимнастички с лагер у нас

Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас.  Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..

публикувано на 27.11.25 в 13:21

Лудогорец - Селта пряко по "Хоризонт"

Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..

публикувано на 27.11.25 в 06:13
Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен)

Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен) през сезона

Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..

публикувано на 27.11.25 в 00:30
Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър

Цървена звезда обърна Олимпиакос в Евролигата

Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..

публикувано на 26.11.25 в 23:05
Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..

публикувано на 26.11.25 в 23:01
Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3

Левски пак загуби от Лас Палмас и продължава за Купата на ЦЕВ

Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...

публикувано на 26.11.25 в 21:34
Марица започна със загуба Шампионската лига

Марица започна с поражение Шампионската лига по волейбол

Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..

публикувано на 26.11.25 в 21:26