Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България започна с две победи във втория ден на олимпийските квалификации

Успешно за България започна втория ден на олимпийските квалификации по таекуондо.

Владимир Далаклиев изигра повече от инфарктен мач срещу представителя на Полша Матео Счесновски в категория 68 килограма. В първите две части съперникът на Далаклиев водеше в резултата, но в третата част бронзовият ни медалст от световното първенство през 2017 година направи поредица от силни удари и след нокдаун от страна на българина се наложи полякът да потърси лекарска помощ. В крайна сметка редовното време завърши наравно 19:19 точки, но в продължението мощната атака на Далаклиев даде резултат и той излезе краен победител - 27:23 точки.


Бронзовата медалистка от европейското първенство Илина Иванова победи в първата си среща представителката на Израел Ривка Байех. В първата част и двете състезателки залагаха на сигурни атаки, като играеха точка за точка. През втората играта се отвори и Илина направи поредица от удари, което в крайна сметка доведе до преднина с 19:16 за израелката. В решаващата трета част обаче Иванова получи ценни съвети от треньорите си Фарзад Золхадри и Николай Богданов, което даде резултат. Илина успя да обърне резултата в своя полза и се поздрави с краен успех 27:23 точки.


Квота за олимпийските игри в токио получават само победителите в олимпийските категории - 4 при мъжете и 4 при жените.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Треньорът на Левски: Доволен съм от всички, поеха отговорност

Треньорът Хулио Веласкес е доволен, че Левски оправдава очакванията на привържениците и в европейските клубни турнири, и в българското първенство по футбол. "Сините" отстраниха Апоел Беер Шева в Лига Европа, а днес разгромиха Монтана. "Добре започнахме в мачовете от европейските турнири и първенството. Радвам се, че зарадвахме..

публикувано на 21.07.25 в 06:03
Левски вкара пет гола на Монтана

Левски разгроми Монтана на "Герена"

Отборът на Левски разгроми с 5:0 гостуващият му Монтана в среща от първия кръг на футболното ни първенство. За "сините" това бе репетиция за предстоящото домакинство срещу португалския Брага във втория кръг на Лига Европа в четвъртък. Левски бе категоричен фаворит за победата на "Георги Аспарухов" и оправда очакванията на феновете си още на..

публикувано на 20.07.25 в 23:25
Славия и Ботев (Вр) завършиха 2:2

Славия и Ботев (Вр) не се победиха

Отборите на Славия и Ботев (Враца) завършиха 2:2 в мач от първия кръг във футболното първенство. "Белите" наваксаха изоставане от два гола и преди почивката изпуснаха дузпа, изпълнена от Иван Минчев. Двата отбора завършиха в намален състав заради червени картони на Леви Нтумба и Мартин Петков. Гостите поведоха в 13-ата минута, когато..

публикувано на 20.07.25 в 21:22
Волейболистите ни загубиха от Иран

Волейболистите ни приключиха със загуба в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби с 0:3 (17:25, 17:25, 16:25) срещу Иран в последния си мач от Лигата на нациите в Гданск. Воденият от треньора Джанлоренцо Бленджини състав имаше шансове да участва на финалите в състезанието след поражението на Украйна срещу Канада с 1:3 и на поражението на Куба с 2:3 срещу Китай. След..

публикувано на 20.07.25 в 19:35
Пламен Камбуров триумфира в Шумен

Пламен Камбуров стана първи в Шумен

Пламен Камбуров от Автомобилен спортен клуб (АСК) "Премиум Рейсинг Тийм-911тийм" спечели автомобилното състезание по планинско изкачване "Шумен", първи кръг от държавния шампионат. Той записа общо време 5:26.57 минути в трите състезателни манша с автомобил "Шкода Фабия". Ивайло Игнатов от същия спортен клуб със "Субару Импреза" е втори, с..

публикувано на 20.07.25 в 18:42
Стилияна Николова

Пълен комплект медали за Стилияна Николова в Милано

Стилияна Николова спечели злато на бухалки, сребърен медал на топка и бронзов на обръч на финалите на отделните уреди на последната за сезона Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Милано. Така българката, която остана четвърта в многобоя снощи, завършва надпреварата с пълен комплект отличия. Възпитаничката на..

публикувано на 20.07.25 в 18:37
Лидия Енчева

Лидия Енчева загуби на финала в Куршумлийска Баня

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 2 в схемата българка отстъпи в оспорван мач пред Кайса Хенеман (Швеция) с 6:7(2), 5:7 за 2:44 часа. Енчева изостана с 3:5 в първия сет, но..

публикувано на 20.07.25 в 15:17