В Република Татарстан в Русия е ден на траур в памет на жертвите на вчерашното въоръжено нападение в училище №175 в град Казан.
Двама възрастни и седем деца бяха убити, а повече от 20 души - ранени. Като извършител беше задържан 19-годишният бивш възпитаник на училището Илназ Галявиев.
Още днес Галявиев официално ще бъде обвинен в убийство на две и повече лица и ще му бъде определена мярка за неотклонение. Очаква го доживотен затвор, ако вината му бъде доказана.
Повече от 100 следователи, експерти и криминалисти работят по случая.
Говорителят на Следствения комитет Светлана Петренко съобщи, че Галявиев е в неадекватно състояние, което затруднява разследването. По думите ѝ миналата година той е бил диагностициран с мозъчно заболяване. Оплаквал се е от болки в главата.
Негови близки споделиха, че на моменти се е държал агресивно. Както стана известно, Галявиев е получил разрешително за оръжие на 28 април.
На 4 май е стартирал в социалната мрежа „Телеграм“ собствен канал, в който ежедневно е предупреждавал за подготвяното нападение.
Прави впечатление, че никой от десетките читатели на канала не е подал сигнал в полицията.
На никого не е направило впечатление и това, че в деня на нападението младежът е извървял от дома си до училището около километър с маска, покриваща цялото лице и оръжие в ръка.
Германският канцлер Фридрих Мерц защити решението на правителството в Берлин да спре военните доставки за Израел. Решението на израелското правителство да поеме контрола върху Газа е било "изненада" за Берлин, призна германският канцлер Фридрих Мерц. В телевизионно интервю, което ще бъде излъчено тази вечер, той подчерта, че Германия не променя..
Над 80 са държавните имоти от Кюстендилско, обявени в списъка с 4400 имота за продажба. Към момента за всеки имот се прави "детайлна проверка", преди да се реши дали изобщо да бъде предложен, уточняват от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Казусът стигна до Народното събрание. Кабинетът предлага на НС да одобри Програмата..
21 пожарникари и седем машини на пожарната участват в гасенето на пожара в столичния квартал "Христо Ботев". Огънят избухна около 15:00 часа. Сухи треви и отпадъци горят в столичния кв. "Христо Ботев" От пожарната съобщават, че в района има задимяване, но няма опасност за жилищни сгради и хора в района. Пожарът в столичния кв. "Хр...
Върховният представител на ЕС по външна политика и сигурност Кая Калас свиква утре извънредна среща на министрите на външните работи на страните членки, предаде Ройтерс. Те трябва да обсъдят следващите стъпки за постигане на мир в Украйна. Кая Калас: Всякo едно споразумение между САЩ и Русия трябва да включва Украйна и ЕС Поводът е предстоящата..
Два пожара горят в София и района около града. Това съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Няма опасност за хора и сгради. Първият пожар е възникнал около 13:00 в района над град Банкя по пътя за Клисурския манастир "Света Петка". На място са изпратени 7 екипа на пожарната с 20 служители. Към 14:30 огънят вече е..
Няма пряка опасност пожарът, който бушува трети ден, в Сунгурларска община да засегне село Скала. Преди два часа от общината заявиха, че огънят се е разраснал и се е насочил към населеното място. Цял ден продължиха дейностите на терен. Пожарът в Сунгурларско се разрасна и се насочва към село Скала Пожарникари гасят и огън между средецките..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху оправда намерението на правителството да поеме контрола над ивицата Газа в първа пресконференция пред чуждестранни журналисти. "Нашата цел не е да окупираме ивицата", заяви премиерът. Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че новата военна операция ще бъде "кратка" и ще започне скоро...
Във Велинград тази събота, 9 август, ще се състои много специално събитие – нещо като родова среща с концерт. Ще се съберат музиканти с фамилия..
Петър Керкелов е един от ярките български композитори. Неведнъж е работил по поръчка на престижни форуми, но тази година се затвърждава творческата му..
Академия "Роза" е нетрадиционен формат за музикално обучение в Долината на тракийските царе, където любовта към музиката среща високия професионализъм и..