Експерти от Министерството на земеделието и храните са на проверка във фермата за норки край село Маджерито, чийто съсобственик е бизнесменът Иван Ангелов.
От фирмата отказаха достъп до фермата на представители от неправителствената организация „Кампании и активизъм за животните в индустрията“ (КАЖИ), по чиято инициатива се провежда проверката.
Причината за спешната проверка е опасността и за животните, и за околната среда от отглеждането на норки.
При проверката обаче от фирмата отказват да пуснат представителите на неправителствената организация, алармира Петя Алтимирска.
„По никакъв начин не се зачита правото на организациите и на експертите, защото при нас също има експерти – ветеринарни лекари, достатъчно подготвени по конкретния казус. Отказва се правото ни на обществен контрол за това да разгласим на обществото какво се случва вътре. Да кажем по какъв начин се извършва самата проверка и да дадем отговори на всички въпроси, които зададохме“.
От КАЖИ алармират, че има вероятност фермата да разпространява Covid-19.
Служебният министър на земеделието проф. Христо Бозуков се срещна с протестиращи срещу фермата за норки в село Маджерито, област Стара Загора, веднага, след като встъпи в длъжност. Те го запознаха с искането си единствената такава ферма по рода..
"Дисциплината на пътя трябва да стане първа мисъл на шофьора". Това обяви в Сливен вътрешния министър Даниел Митов по повод предлаганите законодателни промени за безопасността на пътя. Той бе категоричен, че ако има добра координация между работата на..
Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов е бил разпитван от полицаи в НС заради изказването му от парламентарната трибуна, че Конституционният съд като институция трябва да бъде унищожен. Сигналът е подаден от депутата от "ДПС-Ново начало" Хамид..
Децата със Синдром на Даун обичат да бъдат обичани! Силно обичан е и Максим Петковски от Смолян , който спечели сребърен медал на Зимните игри "Спешъл олимпикс" в Торино, Италия. 16-годишният Максим завоюва медала на 50 метра бягане със..
Смятам, че наредбата е непълна и регистърът трябва да публичен, за да се знае в кой район има осъден педофил, не лични данни, а просто има случай, каза криминалният психолог Тодор Тодоров в интервю пред БНР. В предаването "12+3" той..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се обяви за "тотална чистка" на всички замесени в случая от ноември м.г., когато е бил направен опит за осуетяване на акция по разбиване на контрабанден канал за цигари. Той беше категоричен, че министърът на..
Част от опозицията се опитва да блокира влизането ни в еврозоната и работата на парламента и на правителството. Така министърът на вътрешните работи Даниел Митов коментира в Сливен внесения от партия МЕЧ и подкрепен от "Възраждане" и "Величие" втори..
12 ученици в задължителна училищна възраст са отпаднали от образователния процес на територията на област Перник през първия учебен срок, съобщиха от РУО. Двама от тях са реинтегрирани. Двама са извън територията на област Перник, а други двама- от..
След "улгартрансгаз" и договора с турската копания "Боташ", разследването в хотели в български ски курорти за предполагаема измама с европейски..
От първи май влиза в сила заповед на министъра на финансите, с която се допълва списъка на стоките с висок фискален риск. "Това ще бъде още една..
При засилен интерес премина общественото обсъждане за изграждане на кариера за добив на пясък и чакъл в землището на село Първенец, община Родопи,..