Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новите шефове на НАП и агенция „Митници“ представят приоритетите си

Румен Спецов, директор на НАП (вдясно), и Павел Тонев - на агенция „Митници“, 14 май 2021 г.
Снимка: БГНЕС

Новите директори на Националната агенция за приходите (НАП) и агенция „Митници“ се очаква днес да представят приоритетите в работата си пред медиите.

Седмица след като Румен Спецов замени Галя Димитрова в агенцията за приходите, а Павел Тонев пое управлението на митниците от Георги Костов, двамата ще отговарят на въпроси на журналисти.

Заедно със служебния министър на финансите Асен Василев те ще представят мерки за повишаване на събираемостта на приходите и предотвратяване на нарушения, които ощетяват фиска.

И в агенция „Митници“, и в НАП вече има и други кадрови промени, а миналия петък министър Асен Василев обяви, че НАП има много ниска събираемост.

„От малко над 4 милиарда са събрани малко над 2 милиарда… Системна ниска потвърждаемост на ревизионните актове – само 66% от тях са потвърдени“, каза той.

Повишаването на приходите в хазната ще е един от топ приоритетите на финансовото министерство. Василев обяви, че ще търси възможности за продължаване на мерките в подкрепа на бизнеса в пандемията.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Италианската министър-председателка Джорджа Мелони (вляво) и президентът на Франция Еманюел Макрон по време на погребението на Джорджо Наполитано - Рим, 26 септември 2023

Макрон и Мелони с втора официална среща

Президентът на Франция Еманюел Макрон и италианският премиер Джорджа Мелони ще проведат втората си официална среща, откакто Мелони встъпи в длъжност през октомври 22 г., предадоха Франс прес и АНСА. Първата им среща се проведе преди две години в Париж, днес те ще разговарят в Рим. Двамата имат общи позиции за по-твърд подход към..

публикувано на 03.06.25 в 07:30
Система за противовъздушна отбрана IRIS-T.

Германски оръжейни компании представят в София предложенията си за сътрудничество

Германски оръжейни компании ще представят предложенията си за сътрудничество на форум в София с присъствието на президента Румен Радев. Отбранителното отделение на Airbus, Тисен круп, Райнметал и още пет компании ще участват в българо- германския отбранителен форум. Освен президента, се очаква да присъства и министърът на отбраната Атанас..

публикувано на 03.06.25 в 07:25

Германски генерал: Може би трябва да въведем задължителни елементи във военната служба

Германски генерал заяви, че неговата страна в дългосрочен план може би ще трябва да въведе задължителни елементи във военната служба.  Това изявление на генерал-майор Андреас Хене е за медията Ар Ен Де и е публикувано днес.  Хене отбелязва, че за защитата на критична инфраструктура в сферата на отбраната има нужда от повече войници, отколкото се..

публикувано на 03.06.25 в 07:17
Рустем Умеров

Киев иска седмица, за да проучи руския меморандум за мир

И на вторите преки преговори в Истанбул между Украйна и Русия не беше постигнато споразумение за прекратяване на огъня.  Двете страни се разбраха за размяна на всички тежко ранени военнопленници, както и на тези на възраст до 25 години.  Украинската и руската делегация представиха условията си за постигане на мир.  Украинският министър на..

публикувано на 03.06.25 в 07:13

Започна гласуването на предсрочните президентски избори в Южна Корея

Започна гласуването на президентските изори в Южна Корея. Те се наложиха заради отстраняването от длъжност на бившия лидер Юн Сук-йол след опита му да въведе военно положение.   Предрочните президентски избори в Южна Корея имат за цел да възстановят политическата стабилност в страната след месеци на сътресения. Вотът се провежда в един тур. Кандидатът,..

публикувано на 03.06.25 в 02:53

Нови жертви на домашно насилие в Испания

Нов случай на домашно насилие, завършило с два смъртни случая разтърси Каталуния.  70-годишен мъж уби доведения си син, рани тежко партньорката си и след това се самоуби. Трагедията се е разиграла в град Сентменат, на 35 км от Барселона. По първоначални данни на каталунската полиция възрастният мъж е наръгал с нож 22-годишния си доведен син. Служителите..

публикувано на 03.06.25 в 02:34
Британският министър на отбраната Джон Хийли.

Великобритания обяви, че ще инвестира милиарди в отбраната

Британският министър на отбраната Джон Хийли заяви, че правителството ще инвестира милиарди лири, за да приведе Обединеното кралство във „военна готовност“ пред лицето на нова ера на заплахи от ядрени сили като Русия и Китай.   Правителството е приело всички 62 препоръки, изложени в дългоочаквания Стратегически преглед на отбраната, включително..

публикувано на 03.06.25 в 02:26