Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Аварийно кацане на самолет на летище София

| обновено на 22.05.21 в 12:09
Снимка: sofia-airport.bg, bourgas-airport.com

Пътници от самолет, принуден за извърши аварийно кацане в София, излетяха за Египет след три часа престой на летището.

Полетът на „България еър“ предизвика извънредна ситуация на летището заради технически проблем. Нито един от 137 те пътници на борда не е пострадал, увериха от авиокомпанията.

Самолетът е излетял в 7,44 ч. тази сутрин от летище София в посока египетският курорт Шарм ел шейх .Малко по-късно екипажът забелязва технически проблем.

Командирът на полета решава да приземи обратно машината на летище София. Това се е наложило, за да се спазят правилата при подобни ситуации, обясняват от авиокомпания „България еър“.

Тъй като самолетът е бил зареден с гориво и заради подадения сигнал за технически проблем, на летището са изпратени линейки на спешна помощ и пожарни автомобили.

След успешното кацане на машината 137 пътници са свалени в транзитната зона.

Осигурени са им били храна и напитки и минути след 11 часа с друг подменен самолет пасажерите са отлетели за Египет.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Никифорос Арваниту е победителят в 72-рото издание на Обиколката на България

Никифорос Арваниту е победителят в 72-рото издание на Международната колоездачна обиколка на България. Последният пети етап стартира в Сливен и завърши в Сливен, след като етапът бе съкратен заради ремонт на пътя Котел - Омуртаг.  Старт на последния етап от Международната колоездачна обиколка на България Арваниту от отбор Юнайтет шипинг бе..

публикувано на 04.09.25 в 21:12
Снимката е илюстративна, архив.

Национална стачка на железопътния транспорт в Италия

Тази вечер, в Италия започна националната железопътна стачка, която приключва в петък, 5 септември, в 18:00 часа. Това е първата транспортна стачка, която съвпада със завръщането от лятната ваканция. Протестът е с продължителност от 21 часа и със сигурност ще се отрази не само на пътниците с отмяна и закъснения на влакове, но засяга и товарните..

публикувано на 04.09.25 в 21:06
Служител затваря портата пред хотел

Великобритания: Мигрант е признат за виновен за сексуално посегателство срещу 14-годишно момиче

Във Великобритания мигрант, чийто арест предизвика серия от протести пред хотел в Есекс, в който са настанени търсещи убежище, бе признат за виновен в сексуално посегателство.  Във Великобритания трима мъже бяха арестувани по време на протест пред хотел "Бел" в Епинг Общински съвети във Великобритания съдят правителството заради настаняването..

публикувано на 04.09.25 в 20:59

126 творци от българското киноизкуство са с пенсии под 1000 лева, алармираха от СБДФ

126 творци от българското киноизкуство са с пенсии под 1000 лева, като 56 от тях са под минималната пенсия, която сега е 631 лева и осем стотинки – за това алармира главният секретар на Съюза на българските филмови дейци (СБДФ) Михаил Мелтев пред парламентарната комисия по културата и медиите: "И хора като Боян Папазов или пък като Руси Чанев..

публикувано на 04.09.25 в 20:54
Президентът Румен Радев говори пред журналисти в Плевен  - 4 септември 2025 г.

Президентът за нападението в Русе: Този разпад на държавността трябва да спре

Президентът Румен Радев заяви, че посегателството върху директора на областната дирекция на МВР в Русе е поредното доказателство за разпада на държавността.  Ръководителят на ОДМВР - Русе е в болница след нанесен му побой от младежи Трима задържани за нападението над шефа на полицията в Русе - трима на 19 г. и един на 15 г. "Основната..

публикувано на 04.09.25 в 20:26
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов (вляво), главният секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков (в центъра) и представители на държавната и местна власт дадоха пресконференция в Русе по повод нападението над директора на полицията в дунавския град старши комисар Николай Кожухаров.

Четирима задържани за нападението над шефа на полицията в Русе - трима на 19 г. и един на 15 г.

Четирима младежи  - трима на 19 години и един на 15, са задържани за нанесения побой над ръководителя на Областната дирекция на МВР в Русе старши комисар Николай Кожухаров. Министърът на вътрешните работи Даниел Митов и главният секретар на МВР Мирослав Рашков бяха в Русе, за да дадат подробности и коментари по случая. Ръководителят на ОДМВР -..

публикувано на 04.09.25 в 20:10

Германия е обещала да увеличи значително приноса си за укрепване на ПВО на Украйна

Германия е обещала да увеличи значително приноса си за укрепване на противовъздушната отбрана, както и за обучението и дългосрочното екипиране на четири механизирани бригади на Украйна, но засега се въздържа от допълнителни ангажименти за опазване на сигурността на страната след евентуален мирен договор с Русия. Това казаха за Ройтерс..

публикувано на 04.09.25 в 20:09