В навечерието на 24 май фондация „Пловдив 2019“ обяви най-новата си програма, с която насърчава младите таланти.
Програмата "Полети" започва от 10 юни в подкрепа на ученици и ученически творчески групи и отбори от 1-ви до 12-и клас от всички училища на територията на града за участие в международни конкурси, олимпиади и прослушвания.
ще бъдат финансирани също и участия в майсторски класове, менторски програми, форуми и конференции. Целта е да бъдат стимулирани в изявите си младите таланти в сферата на изкуството, хуманитарните и точни науки, екологията и новите технологии.
Бюджетът на програмата е 30 000 лева, а заявленията за кандидатстване ще се приемат до 30 ноември 2022 г. или до изчерпване на субсидията.
Подкрепата включва обезпечаване на разходи за такси за участия, пътни разходи и настаняване, гранични такси и други.
Максималната субсидия за индивидуален кандидат е 2000 лева, а за групи с повече участници до 4500 лева.
Постъпилите предложения ще се разглеждат на всеки две седмици от тричленна експертна комисия.
Бившият министър на правосъдието в кабинета "Сакскобургготски" Антон Станков е номиниран за поста омбудсман. Това потвърдиха от пресцентъра на Народното събрание за БТА. Предложението е внесено на 7 март от името на Сдружение с нестопанска цел в обществена полза "Асоциация българско училище за политика Димитър Паница". Номинациите за обществен..
Седем души са загинали, а осем са ранени при 53 пътнотранспортни произшествия от началото на годината до 9 март в Силистренско. За сравнение - през същия период на миналата година катастрофите са били по-малко – 43, с две жертви и 15 пострадали. Макар тежките катастрофи тази година да са намалели, броят на загиналите остава тревожно висок,..
Агенция "Медицински надзор" започна проверки в столичната Спешна помощ и университетската болница "Света Анна“ след интернет публикация за схема при лечение на счупено рамо на възрастна жена. От агенцията са се самосезирали по разказа на нейната дъщеря във "Фейсбук". Според разказаното 83-годишната жена със съмнение за счупено рамо е..
Най-малко 32-ма души са пострадали при сблъсък на петролен танкер и товарен кораб край британските брегове в Северно море. При катастрофата избухна пожар и изтече гориво в морето. Петролен танкер и товарен кораб се сблъскаха в Северно море 32 души са ранени при сблъсък на петролен танкер и кораб в Северно море Три спасителни кораба с..
Състоянието на двамата пребити метеоролози от станцията на връх Мургаш в Стара планина е тежко, но стабилно, без опасност за живота. Румяна и Георги Златанови са настанени в столичната болница "Царица Йоанна" - ИСУЛ. Жената е удряна с железен предмет по главата и има болки в гърдите. Мъжът е с избити зъби, счупена челюст и скула. За..
Осигурителните вноски на земеделските и тютюнопроизводителите да се запазят на ниво от 933 лева месечно, предлага ДПС-"Демокрация, права и свободи". Това става ясно от внесените до момента предложения за промени между първо и второ четене на законопроекта за държавното обществено осигуряване. До края на деня трябва да бъдат внесени..
В писмо от "Информационно обслужване" до Централната избирателна комисия става ясно, че държавната фирма не може да изпълни въвеждането на данните за преизчисляване на резултатите от парламентарните избори заради материали, които са предадени на Софийска градска прокуратура, включително и електронни носители. 7 секции с нула действителни гласове! Ще..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..