Испания позволява от днес пристигането на туристи от няколко държави извън Европейския съюз, включително Обединеното кралство и Япония, които са класифицирани като безопасни. Новината беше съобщена от премиера Педро Санчес по време на Международния панаир на туризма в Мадрид.
Туристите от Австралия, Нова Зеландия, Сингапур, Израел, Южна Корея, Тайланд, Руанда, Китай, Обединеното кралство и Япония ще могат да влизат без ограничения или санитарни изисквания, каза Санчес. Това важи и за жителите на специалните административни райони Хонконг и Макао.
От 7 юни ще бъде разрешено влизането на пътници от всички останали държави, включително САЩ, стига да могат да докажат, че са си направили пълна имунизация с ваксина, одобрена от Световната здравна организация или от Европейската агенция по лекарствата. За децата над 6-годишна възраст ще се изисква отрицателен PCR тест.
Според премиера Педро Санчес новите облекчени мерки ще подпомогнат възстановяването на туристическия сектор. Той очаква през тази година Испания да успее привлече около 45 милиона туристи, при почти 84 милиона, посетили страната преди пандемията през 2019 година.
Земетресение с магнитуд 8,7 по "Рихтер" разлюля руския полуостров Камчатка, съобщи Американският геологичен институт. Според системата за предупреждение за цунами в следващите часове са възможни опасни вълни по крайбрежието на Русия и Япония. Японските власти очакват те да достигнат три метра височина и обявиха евакуация за някои крайбрежни райони...
Започна евакуация на жителите на село Плоски, в района на Сандански, заради реалната опасност пожарът да навлезе в селото, потвърди на БНР областният управител на Благоевград Георги Динев. Два часа след като жителите на село Плоски получиха съобщение чрез системата BG-ALERT да бъдат в готовност за евакуация ако се наложи, това вече е факт. В..
Вой на сирена и предупреждение за силно задимяване чрез системата BG ALЕRT извади хората от село Плоски на площада, а вятърът разпали отново пожара в близката гора. Вятърът е разпалил отново гората над село Плоски, като за минути пожарът е станал върхов. Районът около селото е силно задимен, а жителите му, които са около 700, са били..
Продължава гасенето на балите със слама, които пламнаха преди три дни на площадката на ТЕЦ "Бобов дол". Прави се запръстяване на площадката, където се подпалиха вагоните, каза за БНР началникът на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Кюстендил комисар Светлин Георгиев. Пожар е възникнал отново на площадката на ТЕЦ..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп потвърди във вторник, че новият му краен срок за Русия да постигне споразумение с Украйна е десет дни, считано от днес, съобщават Ройтерс и Блумбърг. "Десет дни от днес... и тогава, знаете ли, ще въведем тарифи и други подобни неща, и не знам дали това ще засегне Русия, защото президентът Владимир..
Парламентарната комисия по образованието обсъди на първо четене промени в Закона за предучилищното и училищното образование, с които се забраняват мобилните телефони в училище и се въвежда избираем час по възпитание и ценности. Промени в Закона за училищното образование обсъжда ресорната комисия в НС МОН предлага редица законови промени,..
Върховният съд на Испания потвърди започването на съдебен процес срещу главния прокурор на страната. Алваро Гарсия Ортис е обвинен за изтичане на конфиденциална информация по дело за данъчна измама. Според тримата магистрати от Апелативната камара на Върховния съд има достатъчно доказателства за повдигане на обвинение срещу ръководителя на..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..
"Става все по-топло. Сега юли е с 2.7 градуса над нормата". Това обясни пред БНР проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни..