Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

АПИ: Строежът на АМ „Хемус“ между Боаза и пътя Плевен - Ловеч не е спиран

Министър Виолета Комитова обяви, че МРРБ дължи 600 милиона лева на фирми за строително-монтажни дейности

| обновено на 06.06.21 в 20:38
Строителството на АМ „Хемус“ в трасето между Боаза и пътя Плевен – Ловеч, март 2021 г.
Снимка: БГНЕС

Дейностите по изграждането на автомагистрала „Хемус“ в отсечката между Боаза и пресичането с пътя Плевен - Ловеч не са спирани. Това съобщиха за БНР от Агенция "Пътна инфраструктура" на въпрос на „Хоризонт“ спряно ли е изграждането на участъка, след като постъпи сигнал да проверим защо няма нито работници, нито техника по трасето.

Извършват се подготвителни и организационни дейности, необходими за строително-инвестиционния процес, добавят от Пътната агенция.

При неблагоприятни метеорологични условия и преовлажняване на земната основа в отделни участъци се допуска спиране на работата до осушаване на терена, за да се спазят технологичните процеси за всеки вид строително-монтажна дейност.

Същевременно служебният министър на регионалното развитие Виолета Комитова обяви, че ведомството дължи 600 милиона лева на фирми за строително-монтажни дейности.

Тя обаче уточни пред "Нова телевизия", че тези пари ще се изплатят само след проверка на място дали всичко по договор е изпълнено.

Виолета Комитова



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Юнас Гар Стьоре

Норвегия увеличава значително финансовата помощ за Украйна

Норвегия ще увеличи повече от два пъти финансовия си ангажимент към Украйна тази година и в същото време ще увеличи собствените си разходи за отбрана, обяви днес премиерът Юнас Гар Стьоре и добави, че скандинавската страна е изправена пред най-сериозната обстановка в сферата на сигурността от 80 години, предадоха Ройтерс и Франс Прес...

публикувано на 06.03.25 в 20:41
Андрей Келин

Посланиците на Русия и Украйна във Великобритания имаха публични изяви в един и същи ден

Посланиците на Русия и Украйна във Великобритания имаха публични изяви в един и същи ден. Андрей Келин заяви, че Русия иска бързо постигане на мир, но Лондон е начело на тези, които се противят, а Валери Залужни каза, че САЩ "унищожават" установения световен ред. Руският посланик Андрей Келин обвини Обединеното кралство, Франция и други..

публикувано на 06.03.25 в 20:26
Марк Рюте

Рюте е "предпазлив оптимист", че Украйна и САЩ ще преодолеят разрива помежду си

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте изрази "предпазлив оптимизъм", че Украйна и Съединените щати ще преодолеят разрива помежду си, възникнал по време на посещението на Володимир Зеленски в Белия дом миналия петък. Рюте съобщи, че усилия в тази посока се полагат буквално в момента, предаде БТА. Пресслужбата на украинския президент..

публикувано на 06.03.25 в 20:13

САЩ отлагат повечето мита върху вноса на стоки от Мексико до 2 април

Повечето мита върху вноса на мексикански стоки в САЩ са временно отложени до 2 април, написа президентът Доналд Тръмп в своята социална мрежа "Трут Соушъл" (Truth Social), предадоха АФП и Ройтерс.  САЩ се връщат към политиката на обмитяване на вноса - първо за Канада, Мексико и Китай "Мексико няма да плаща мита за всички стоки, обхванати от..

публикувано на 06.03.25 в 20:04
Борис Писториус

Писториус: Нашата цел е да заместим американската помощ за Украйна

Германия и останалите страни от ЕС ще запълнят липсите от замразената американска военна помощ за Украйна. В това увери германският министър на отбраната Борис Писториус гостуващия в Берлин украински министър Рустем Умеров. Нашата цел е да заместим американската помощ, заяви Писториус след разговори с украинския министър на отбраната Рустем..

публикувано на 06.03.25 в 19:53
Снимката е илюстративна, архив.

Спешни мерки за повишаване на безопасността на железопътните превози

80% от жп инцидентите се дължат на субективен фактор и слаб контрол, сочи докладът на работната група, която беше назначена от транспортния министър Гроздан Караджов след челния удар между две товарни композиции в средата на януари. При тежкия инцидент загинаха двама души. Двама души са загинали и шестима са ранени при влаковата катастрофа в..

публикувано на 06.03.25 в 19:48
Министърът на енергетиката Жечо Станков говори на брифинг  в МС - 6 март 2025 г.

Министърът на енергетиката: С държавна гаранция да бъде продължена програмата за саниране

Министърът на енергетиката Жечо Станков  отвърна на отправените днес обвиненията от ПП-ДБ за рискове пред програмата за саниране, като заяви , че тя е била "рязко изрязана" във финалния вариант от правителството на Кирил Петков. "Рязко  изрязана във финалния вариант от правителството на Кирил Петков. и изваждане на еднофамилните къщи. Ако се чудите..

публикувано на 06.03.25 в 19:36