Ръст на броя на загиналите на пътя отчитат от Института за пътна безопасност. От началото на годината загиналите на пътя са 162 души, което е със 17 повече спрямо същия период на миналата година.
Увеличението на жертвите при катастрофи от началото на май е с близо 50 % спрямо периода май-юни 2020 година.
От Института за пътна безопасност апелират държавата да предприеме спешни действия за подобряване на ситуацията.
"Ние сме в ситуация, в която ако не я овладеем сега и веднага, ще изпуснем абсолютно контрола върху пътната безопасност. Министерството на вътрешните работи веднага да осигури денонощен контрол на местата с концентрация на тежки пътно-транспортни произшествия. В едноседмичен срок Държавната агенция за пътна безопасност да установи дефицитите на тези около 40 места най-тежки и Агенция "Пътна инфраструктура" в едномесечен срок да отстрани всичките тези дефицити", каза Богдан Милчев от Института за пътна безопасност.
Възстановено е движението по пътя София - Варна в района на ловешкото село Сопот. Тази сутрин там се удариха лек и товарен автомобил, а на място е загинал 30-годишният водач на лекия автомобил. Причините за катастрофата все още се изясняват, но от "Пътна полиция" призовават водачите да шофират с повишено внимание и съобразена скорост..
До 3 милиона лева заем да бъде отпуснато на общинското дружество "Софекострой", за да се купи в спешен порядък техника за почистване на столицата, предлагат от групата на "Спаси София" в Столичния общински съвет. Причината е кризата с боклука в кварталите "Красно село" и "Люлин". "Да се закупи, най-вече камиони и кофи за боклук, с което..
Общественият транспорт в Пазарджик ще бъде подновен със шест нови електрически автобуса. От началото на следващата седмица започва изграждането на кабелното трасе за зарядните станции и свързването им към електроразпределителната мрежа, По проект трябва да бъдат изградени 7 зарядни станции, съобщиха от кметската администрация. Новите..
Продължава влиянието на силен циклон над Гърция. Има наводнени пътни участъци. Движението на фериботите не е затруднено. В Северна Гърция и на островите в Егейско море продължава да вали силен дъжд, придружен с градушки и силен вятър. От Гражданска защита предупреждават за повишено внимание в областите Крит, Спорадските острови и..
Поредна среща за разяснения по въвеждането на еврото е организирана в Дупница днес, като част от кампанията на Комисията за защита на потребителите. Насрочена е от 11.00 часа в "партерна зала" в сградата на Общината. Експертите от Комисията за защита на потребителите ще дадат отговор и ще коментират въпроси, свързани с правата на гражданите и..
Продължава работата по разследването на инцидента, станал по време на финалния кръг "Аладжа манастир - Варна 2025" от автомобилното състезание Национален шампионат по планинско катерене. При него един човек загина, жена пострада тежко, а други шестима бяха ранени по-леко, след като водачът на спортен автомобил, участващ в надпреварата, изгуби..
Първи за сезона сняг падна по високите части на Смолянска област, снежната покривка е около 5 см. Няма населени места без ток, съобщи заместник-областният управител Адриан Петров: "Нощта в Смолянска област е преминала спокойно. Според информацията, която имаме от пожарната и от електроразпределителното дружество, няма населени места без..
" Ще положа лични усилия виновните, ако има такива, да получат най-строги наказания, предвидени от закона. С нетърпение очаквам резултатите от..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..