В интервю за БНР основателката на академията Марина Кисьова Де Хеус посочи, че идеята им хрумнала, защото „определено има проблем с ниска самооценка и самоувереност“.
Пътеводителят бил създаден, след като програмата за личностно развитие на академията била блокирана заради пандемията. Така дейностите по нея били преобразувани в практичен инструмент – „Пътеводител към себе си“.
„За да може да достигнем до много повече жени и момичета в различни кътчета на страната.“
Самият пътеводител е практичен дневник – интерактивна книга с теория, илюстрации и упражнения, които могат да се изпълняват индивидуално, изтъкна Де Хеус.
Автор на пътеводителя е Нора Стефанова.
„Ние не даваме отговорите – това е много важен момент в психологията. Най-важното нещо е човек сам да достигне до отговорите и най-добрия път в съответната ситуация“, подчерта Марина Кисьова Де Хеус в предаването „Преди всички“. По думите й наръчникът провокира с въпроси, които много рядко си задаваме.
Не е лошо да си активен за това, което искаш да се случи в живота ти, посочи друг акцент в наръчника Марина Кисьова Де Хеус.
„В нашата култура ние сме учени на „скромността краси човека“. Разбира се, в едни нормални граници, но когато виждаме, че наистина сме способни в нещо, ние трябва да отстояваме това, което сме постигнали и знаем, за да вървим напред.“
Друга инициатива на Академия „Екатерина Каравелова“ представя активни жени с различни истории от различни професионални сфери, които могат да вдъхновяват.
Една такава дама е енологът Елизабет Портева. Тя работи в семейна винарска изба и представлява четвърто винарско поколение от село Брестовица.
В България съотношението жени – мъже в тази професия е горе-долу равно, въпреки това е предизвикателство за жена да работи в изба, обясни тя.
Повече по темата чуйте в звуковия файл.
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
В Горна Оряховица е петото международно летище в България . За разлика от София, Пловдив, Варна и Бургас, където са останалите, в Горна Оряховица вече трето десетилетие няма търговски полети на гражданската авиация . Летището е отдадено на концесия през 2016 година на дружество, в което държавата има 5%, а останалите са на компания,..
Българската фолклорна формация „Гергьовден“ - Барселона участва в петото издание на събитието „Хоро да е, в Лондон да е". Концертът събра танцьори от Великобритания, България, Италия, Германия и Испания. Две седмици след концерта в Лондон, българските танцьори от Барселона все още са развълнувани от събитието. Венцислав Ангелов..
48-мо основно училище "Йосиф Ковачев" се намира в центъра на София. Будните и любознателни деца, които се обучават в него, са провокирани от отдадени на професията учители, които дават път и на развитието на талантите им. Децата пишат стихове, разкази, пиеси. Три класа се събраха в кабинета по музика, за да участват в предаването "Рано..
Този текст доказва още веднъж задълбочените научни изследвания на Раковски . Той е и дипломат, и изследовател, не само революционер. Този ръкопис той го печата заедно с "Горски пътник" (1856 г.), но не излиза. Това каза пред БНР съставителят на книгата "Георги Раковски. Новооткрит ръкопис от 1856 г." , изследовател и антиквар Александър..
През март се навършиха 150 години от кончината на възрожденеца и просветителя отец Матей Преображенски - Миткалото . Съратник на Левски, основател на училища и читалища , енциклопедист, полиглот, създател на перпетуум-мобиле, лечител. Освен в Търновския край, откъдето е родом, Миткалото е имал активна дейност и в Павликенския край ...
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...
Пациентски организации искат оставката на Иванка Динева , шеф на Изпълнителната агенция "Медицински надзор" (ИАМН). " Шансът да получиш нов орган в..