Туроператорът TUI, един от световните гигантите в туристическия сектор, се присъедини към няколко британски авиолинии и туроператори, които съдят британското правителство за неадекватна политика по отношение на пътуванията в чужбина с така наречената “схема на принципа на светофара”, поставяща страните в „зелен“, „жълт“ и „червен“ списък по усмотрение на министрите.
От TUI заявиха, че е „абсолютно необяснимо“ решението на британските министри да преместят Португалия миналия месец от „зеления“ в „жълтия“ списък и да не прехвърлят гръцките и Балеарските острови от „жълтия“ в „зеления“.
На проведената виртуално конференция Travel Matters, организирана от Асоциацията на британските туроператори ABTA, стана ясно също, че и организаторите смятат да се присъединят към TUI, Virgin Atlantic, Ryanair, компанията IAG, чиято дъщерна фирма е British Airways и групировката Manchester Airport в завеждането на дело срещу британското правителство.
Изпълнителният директор на TUI Андрю Флинтам обвини Даунинг стрийт, че не се вслушва в нуждите на авиоиндустрията след като министърът отговарящ за авиацията Робърт Кортс дори не дойде на конференцията, оправдавайки се с натоварена програма.
Ryanair и групировката Manchester Airport са планирали за сряда протести в Уестминстър и по някои летища за липсата на обяснение как се вземат решенията за поставянето на държаните в съответните списъци.
Акция срещу незаконното добиване на дърва е проведена във вълчедръмското село Долни Цибър. В частни домове са установени 36 кубика. С наближаване на зимата проверките зачестяват. Служители на полицейския участък във Вълчедръм, съвместно с представители на сектор "Специални тактически действия" при ОДМВР – Монтана и горското стопанство в Монтана са..
С изложба, посветена на детските години в България на световно известния художник Кристо се открива есенния сезон на Българския културен институт в Париж. Представени са документални материали и рядко показвани фотографии от ранните години на артиста Христо Явашев, който почина преди 5 години в Ню Йорк. Изложба в Париж ще покаже българското..
Според председателя на ПГ на "Величие" Ивелин Михайлов изходът от политическата криза са предсрочни избори, на която да се яви евентуална партия на президента Румен Радев: "С президента има партии, които ще образуват мнозинство. Господин Борисов може да е истинска опозиция, която да покаже как трябва да е опозицията и Делян Пеевски да бъде изхвърлен..
Кипър е лидер в преместванията на търсещи убежище от острова в други държави-членки на ЕС по Механизма за доброволна солидарност. Само за последната една година броят на влизащите нелегално в страната мигранти е намалял с 67%, съобщиха миграционните власти. Строгата имиграционна политика на правителството и стремежът му да създаде устойчива система..
От ПП-ДБ ще изпратят писма до министрите в правителството на Росен Желязков заради твърденията на председателя на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски, че има комуникация с всеки един от тях. Целта е българското общество да е наясно с всичко, което се случва, обясни съпредседателят на "Демократична България" Ивайло Мирчев: Борисов: Никой от нас няма..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов изрази неодобрение за последните изявления на председателя на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски , който преди гласуването на вота на недоверие към кабинета се обяви за гарант за пълния му мандат и заяви, че ще прави държава с главно Д: Словесен сблъсък между Делян Пеевски и Асен Василев край Народното събрание Лена..
Гърция и Турция търсят път за намаляване на напрежението между двете страни. Атина има очаквания от срещата на лидерите на двете страни в ООН. В рамките на заседание на организацията президентът на Турция и гръцкият премиер ще направят пореден опит да намалят напрежението между двете страни, съобщават от гръцкото правителство...
Във великотърновското село Шемшево вече няма нито къщи за продан, нито терени. Това каза пред БНР кметът му Кирил Ангелски. Разпределиха..
Пред Народното събрание от 14 часа партия "Възраждане" организира национален протест срещу правителството. "Внася се вот на недоверие - време е да..
По призив на партия "Възраждане" днес край сградата на Народното събрание се проведе антиправителствен протест . Антиправителствен протест ще..