Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Етиен Леви: В изкуството възраст няма, има поколения, които музицират заедно

| обновено на 27.06.21 в 10:50
"Супертрик". Дизайнер: Зорница Първанова - Краева. Архив Oskar. bg
Снимка: AnetFoto

Връзка с новото поколение музиканти направиха Етиен Леви и Румяна Георгиева, създавайки група „СУПЕРТРИК“. Новата им песен „На Витошка и Патриарха“ бе представена и в предаването „Рано в неделя“, където дебют направи и певицата Деля Харалампиева.

Деля Харалампиева

Деля е студентка на Етиен Леви, който има майсторски клас в Нов български университет. Не е кръстена на Дельо хайдутин, въпреки че асоциацията според нея е добра. Родителите ѝ са художници и имат богато въображение, казва младата певица, затова я нарекли Деля.

Руми Георгиева, Деля Харалампиева и Етиен Леви - „СУПЕРТРИК“. Снимка: БНР

Деля Харалампиева преподава музика на деца до 4 клас в училище. Тя се запознава с Етиен Леви през 2010 година, по време на негов майсторски клас. Харесала е подходът му. Не се колебала да бъде негова ученичка.

Витали Езекиев също е студент на Етиен Леви:

"Деля и Витали са мои студенти. Винаги съм се гордял с тях, защото са страхотни млади изпълнители, пълни с идеи, с много енергия."

Етиен Леви

Етиен Леви решава да направи симбиозата между различните поколения:

„Защото в изкуството аз мисля, че възраст няма, има просто поколения, които се събират и музицират заедно".

Разказва за идеята си на Руми Георгиева и така от група „Трик“ се превръщат в група „СУПЕРТРИК“.

Руми Георгиева познава Етиен Леви от Музикалното училище, били са в един клас. Разказва, че песента, която е била написана за него – „На Витошка и Патриарха“, той решава да не изпее сам, защото предпочита да работи в екип.

Руми Георгиева

От 2009 година насам Руми Георгиева е учител на деца в музикална школа:

"Има страшно талантливи деца. Благодарна съм и на родителите им, че ги подкрепят", казва тя.

С подкрепата на преподавател и родител се дава тласък на децата, да развиват таланта.

Участието на група "СУПЕРТРИК" в предаването "Рано в неделя" може да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Българските фестивални мениджъри на асамблеята - Узедом 2024

Български фестивали участват в годишната асамблея на Европейската фестивална асоциация

От 12 до 15 май 2024 г. представители на Българската фестивална асоциация (БФА) участваха в Годишната среща на фестивалите на изкуствата, организирана от Европейската фестивална асоциация (ЕФА) на остров Узедом.  От 12 години БФА е колективен член на най-старото фестивално обединение в Европа с повече от 70-годишна история. В конференцията се..

публикувано на 15.05.24 в 18:15

Соня Йончева възражда списанието “Български артист“

Световноизвестна оперна певица, продуцент и посланик на УНИЦЕФ, Соня Йончева добавя още едно амплоа в биографията си - на издател. На 24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, в разпространителската мрежа ще се появи списание “Български артист“. “Искам да издигна..

публикувано на 15.05.24 в 13:42
Александър Димитров

Александър Димитров гостува в концерт на "Софийски солисти"

Камерният ансамбъл "Софийски солисти" и неговият диригент Константин Добройков ни канят на концерт в зала "България" на 15 май от 19:00 ч. Към тях ще се присъедини виолончелистът Александър Димитров, който от години живее и работи в Германия. Заедно музикантите ще представят произведения от Марен Маре, Игор Стравински и Петерис Васкс.  Александър..

публикувано на 15.05.24 в 12:46
Проф. Адриан Георгиев

С концерт и конференция се бъде отбелязана 30-та годишнина на специалност "Музика" в СУ

С тържествен концерт и с юбилейна конференция се бъде отбелязана 30-та годишнина от създаването на специалност "Музика" в СУ. Събитието се организира от Факултета по науки за образованието и изкуствата. Проф. Адриан Георгиев, зам.-декан на факултета, обясни пред БНР, че за 30 години там вече има над 3000 завършили възпитаници. "Това са..

публикувано на 15.05.24 в 11:51
Константина Колева

"Сурова красота" - първа самостоятелна изложба на Константина Колева

"Сурова красота" - така се нарича самостоятелната изложба на художничката Константина Колева, която тя представя в музей "Борис Христов" в София.  Един оригинален творчески подход към образа и материала. "Сурова красота" - озаглавена е така, защото е посветена на индивидуалността и автентичността, която всеки носи в себе си. Тези..

публикувано на 15.05.24 в 10:23
Дейв Роджърс

За музикалния път на бащата на Eurobeat жанра Дейв Роджърс

21 февруари 1963-та година е датата, която се оказва съдбовна за музикалната сцена. В италианския град Мантуа се ражда Джанкарло Паскуини, който след години ще се превърне в определяния от мнозина като "баща на Eurobeat жанра" Дейв Роджърс. Автор на над 2500 песни за популярни изпълнители, първите му стъпки в музикалното продуциране, той прави през..

публикувано на 14.05.24 в 14:22
Златин Цветков

Златин Цветков за импровизацията в театъра и за театъра на импровизацията

Виола Сполин е създателят на съвременната театрална импровизация. Корените на съвременната театрална импровизация се откриват още през трети век преди новата ера. Кратки комедийни постановки, които се играели след края на някоя гръцка драма. Ренесансът пък ражда комедия дел арте, завладяла цяла Европа. Пътуващи артисти в архетипни роли тръгвали на..

публикувано на 14.05.24 в 13:16