На 74-годишна възраст е починал бившият вокалист на легендарната английска рок група „Юрая Хийп“ Джон Лоутън.
Певецът си е отишъл внезапно след кратко боледуване на 29 юни, съобщи официалният сайт на бандата.
Лоутън е роден в Халифакс, Англия, на 11 юли 1946 г. Става вокалист на „Юрая Хийп“ през 1977 г., след като е бил в групата „Lucifer's Friend“, като е предпочетен пред Дейвид Ковърдейл („Дийп Пърпъл“, „Уайтснейк“). Записва с тях няколко албума до края на 70-те г., а след това и два концерта през 2001 и 2003 г.
Джон Лоутън има силна връзка с България – неколкократно е изпълнявал парчето на „Юрая Хийп“ „July morning“ на Калиакра Рок Фест в Каварна на 1 юли.
Водещ е на телевизионния проект „Джон Лоутън представя...“, а също така участва в като актьор в българския филм „Love.net“.
През 2012 г. издава заедно с българската група „Диана Експрес“ албума „Силата на мисълта“, композиран от д-р Милен Врабевски.
По желание на Лоутън той ще бъде погребан на скромна церемония в тесен семеен кръг.
От ПП-ДБ настояват за извънредно заседание на здравната комисия още следващата седмица заради заплатите на здравните специалисти. Депутатът Васил Пандов настоява каза, че управляващите умишлено бавят разглеждането на законопроекта за увеличение на заплатите на тези специалисти, за да не бъдат включени средства в бюджета за 2026 г...
МОСВ е сезирало прокуратурата за случаи на нерегламентирани сметища за строителни отпадъци в Пловдивско. Това съобщи министър Манол Генов по време на парламентарния контрол в отговор на въпрос на депутата от "Възраждане" Петър Петров за подобен казус в Монтана: "Копаят се едни големи ровове, събират се строителните отпадъци там, отново..
Премиерът Росен Желязков приветства постигнатото примирие за Ивицата Газа и изрази надежда всички заложници да бъдат освободени. Министър-председателят посочи, че наводнението, взело жертви в комплекс "Елените", не може да остане безнаказано: "Служебни лица са слагали подписа си под всички документи, след което се е стигнало до..
Три нови електрически локомотива "Сименс Смартрон" влизат в експлоатация от днес. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София - Бургас, а един – по линията София - Русе. Очакваме още един до Коледа. Това съобщи министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов. "Това е щастлив момент за модернизацията на българската..
Два часа остана в прокуратурата заместник-кметът по екология на столицата Надежда Бобчева, а след излизането си обясни, че има забрана да разгласява за какво е било питана. Бобчева се яви в държавното обвинение тази сутрин около 9 часа, а вчера беше разпитан и директорът на завода за боклук в София Николай Савов. От думите ѝ стана ясно,..
Ден след като варненските общински съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев бяха пуснати от ареста, Софийският градски съд ще решава да излезе ли на свобода и кметът на Варна Благомир Коцев. Тримата са обвинени за участие в организирана престъпна група за корупционни престъпления. Двамата общински съветници от Варна с по-лека мярка - домашен..
Столичната община организира пунктове за доброволци заради кризата с боклука в районите "Люлин" и "Красно село". Сутринта граждани получиха ръкавици и чували, за да помагат в сметосъбирането. "Това, което ни казаха от Общината е, че има допълнителен отпадък около контейнерите, който ние евентуално можем да помогнем да събираме, за да..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..