Канадецът Денис Шаповалов достигна дебютен полуфинал в турнирите от Големия шлем, след като победи Карен Хачанов от Русия с 6:4, 3:6, 5:7, 6:1, 6:4 в четвъртфинален сблъсък от мъжката схема на Уимбълдън.
И за двамата тенисисти това бе едва второ участие на четвъртфинал в Шлема, като те направиха равностоен двубой, но в крайна сметка 10-ят поставен Шаповалов се наложи в пет сета. В първата част 22-годишният канадец реализира единствената си възможност за пробив, за да поведе в резултата, но във втория сет Хачанов доминираше и постигна два пробива, за да изравни.
Третият сет бе много оспорван, но в самия му край руснакът успя да стигне до пробив, за да се доближи на един сет от победата. Шаповалов се мобилизира и тотално доминираше в четвъртата част, в което даде само един гейм на съперника си, а в решаващия пети сет канадецът отново бе по-активен и успя да реализира единствения пробив, за да стигне до крайния успех след три часа и 25 минути игра.
Статистиката подчерта предимството на Шаповалов, който завърши с 59 уинъра срещу 48 непредизвикани грешки, докато балансът на Хачанов бе негативен - 31/50. Канадецът, който до този момент не бе преодолявал втория кръг на Уимбълдън, записа и добра успеваемост при атаките си на мрежата - 29 спечелени точки от 40 опита.
По този начин Шаповалов достигна първия си полуфинал в турнирите от Големия шлем, а там негов съперник ще бъде световния номер 1 Новак Джокович, който по-рано днес записа чиста победа над Мартон Фучович.
Отборът на Олимпиакос, с Александър Везенков в състава си, победи гостуващия Жалгирис (Литва) с 95:78 (28:14, 22:22, 24:17, 21:25) в мач от 10-ия кръг на Евролигата и записа трети пореден домакински успех. Българският национал се разписа с 14 точки, 8 борби и 2 асистенции за 28:30 минути на паркета. Гръцкият тим доминираше от началото до края на..
Яник Синер си осигури място на полуфиналите на Финалния турнир на АТП в Торино, след като победи Александър Зверев за трети път в рамките на 17 дни. Защитаващият титлата си италианец спечели с 6:4, 6:3 срещу германеца, демонстрирайки стабилна игра през целия двубой. Той направи по един пробив в двата сета, за да спечели мача. Синер има..
Финалът на Европейското първенство по футбол през 2028 година ще се проведе в Лондон на стадион „Уембли“, съобщиха от Футболната асоциация на страната. Мачът за трофея ще се играе на 9 юли. „Уембли“ ще бъде домакин и на двата полуфинални мача. Откриващият двубой, насрочен за 9 юни, ще се състои на стадиона в Кардиф. В турнира ще участват..
Волейболистите на Левски се класираха за последния квалификационен кръг на Шампионската лига . Първенецът на България победи с 3:0 гейма хърватския шампиона МОК Мурса (Осиек) в среща-реванш от втория квалификационен кръг в зала “Левски София”. “Сините” спечелиха преди седмица гостуването си в Осиек с 3:2 гейма, а днес стигнаха до категоричен..
Шампионът на България Рилски спортист допусна поражение от Старт Люблин със 73:76 (18:25, 8:17, 25:15, 22:19) като гост в Полша в двубой от петия кръг в група А на баскетболния турнир ФИБА Къп при мъжете. Загубата беше трета поредна и общо четвърта за Рилски спортист, който се намира на последното, четвърто място в класирането, докато полският състав..
Юношеският национален отбор на България (до 19 години) завърши наравно 1:1 с Унгария в първия си мач от група 2 на Европейските квалификации в своята възраст. Срещата се игра в Дьор (Унгария), където ще се проведе и целия турнир. Марто Бойчев откри преди почивката, когато България имаше тотална доминация. В началото на втората част Барна Пол..
За девети пореден сезон Марица (Пловдив) ще играе в групите на най-авторитетния европейски клубен волейболен турнир – Шампионската лига, след като "жълто-сините" спечелиха и реванша срещу хърватския Динамо (Загреб) в решаващия кръг за влизане в груповата фаза на надпреварата. Възпитаничките на старши треньора Ахметджан Ершимшек постигнаха нов успех с..
Не е балансиращ проектът за бюджет за 2026 г., а е същият като тази година - лош. Сходството е, че са нереалистични в приходната си част , каза в..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..
Има начин да се осигури по-добро качество на услугите в здравеопазването, но за съжаление не се води този разговор . Лекарите, хората, и..