Спасителните екипи в американския щат Флорида са прекратили търсенето на оцелели в останките на частично срутилата се жилищна сграда в Сърфсайд. Част от 12-етажната сграда се срути в края на миналия месец.
Даниела Лавийн Кава - кметът на окръг Маями-Дейд, където се намира Сърфсайд, заяви, че екипите са взели „изключително трудното решение“ за спиране на търсене на оцелели след „изчерпване на всяка налична възможност.“
Сега действията ще бъдат насочени за откриване на тела на загинали.
Официално броят на жертвите на срутилата се сграда е 54 като 86 все още се издирват. На мястото на трагедията работят спасители, инженери и специалисти, сред които такива от Израел и Мексико.
В началото на седмицата бе обявено, че са били изринати 124 тона отломки.
Паралелно разследващи се опитват да разберат каква е била причината за срутването, което сполетя живущите в блока на 24 юни около един и половина след полунощ местно време.
Цитирайки официални лица, „Вашингтон пост“ посочва, че във фонд за пострадалите са събрани над 1,7 милиона долара и се очакват допълнителни 1,3 милиона. Изданието допълва, че властите се опитват да намерят жилище за някои от оцелелите в границите на същия пощенски код.
Частично срутената жилищна сграда край Маями беше разрушена от съображения за сигурност заради приближаващата към Флорида тропическа буря Елза, предаде Би Би Си. Част от 12-етажния блок се срина на 24 юни. Потвърдена е смъртта на 24 души, а над..
Вече шести ден екипи продължават търсенето на оцелели след срутването на висока жилищна сграда в района на Маями. До момента броят на потвърдените жертви е 11. 150 души са в неизвестност, като от четвъртък насам няма изваден оцелял от руините от..
Поне един човек е загинал при частично срутване на високоетажна жилищна сграда в Сърфсайд, градче в покрайнините на Маями. Властите все още не са установили причината за срутването. По време на пресконференция стана ясно, че в момента екипите..
Със запалени свещи под формата на сърце, подредени пред катедралния храм "Света Богородица", украинската общност в Пловдив отбеляза третата годишнина от началото на широкомащабната война на Русия срещу Украйна. "24 февруари е датата, която..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп изрази готовност да се срещне не само с руския президент Владимир Путин, но и с украинския - Володимир Зеленски. На пресконференция с гостуващия във Вашингтон френски президент Еманюел Макрон Тръмп, който..
Стотици хора участват тази вечер в София в шествие в подкрепа на Украйна. От сградата на президенстската администрация участниците в Гражданския събор в подкрепа на Украйна се отправиха към представителството на Европейския парламент и на Европейската..
Състоянието на папа Франциск е показало "леко подобрение“, съобщиха от Ватикана. Главата на Римокатолическата църква прекара 11-ия си ден в болница с двустранна пневмония, предаде АФП. "Критичното клинично състояние на Светия отец показва леко..
Общото събрание на ООН прие втора за деня резолюция по повод 3-годишнината от началото на руското пълномащабно нахлуване в Украйна. Проектът беше на Съединените щати, но в текста бяха внесени толкова поправки, че в крайна сметка американският представител..
Френският президент Еманюел Макрон се срещна с Доналд Тръмп в Белия дом в опит да укрепи подкрепата за Украйна срещу "агресора“ Русия. Макрон пристигна в Белия дом Срещата дойде в момент, когато отношенията на американския президент с Москва..
Турция поднови поканата си към Русия и Украйна да преговарят за мир на нейна територия. Готовността да приеме такива преговори изрази външният министър Хакан Фидан пред руския първи дипломат Сергей Лавров, който посети днес Анкара. Президентът Реджеп..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.