Гръцките пристанищни власти проверяват документите за здравното състояние на всички пътници на фериботи. Има опашки по пристанищата.
Стотици пътници чакат на пристанищата Пирея и Солун, за да отпътуват с фериботи към островите. Властите извършват щателна проверка на документите за здравния статус на пътниците, което изисква време.
Затова властите препоръчват пътниците за корабите да са на пристанището поне един час преди заминаване. Задължително е носенето на маска и преди качването на корабите. На другите портове Игуменица и Патра също има натоварване, но се чака по-малко време, съобщават пристанищните власти.
Много по-малко време чакат ваксинираните с европейски сертификати. Гръцкото правителство обсъжда въвеждане на задължително ваксиниране на медицински работници, работещи в транспорта, полицията и за учителите, съобщават лекари от съвета по контрол на коронавируса.
Пътна полиция информира, че от рано тази сутрин е засилен трафикът от сухопътните граници, като се очаква в следващите часове да се увеличат влизащите в Гърция туристи от балканските страни. За облекчение на шофьорите на леки автомобили е спряно движението на камиони в натоварени отсечки.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп каза, че американски преговарящи се отправят към Русия за разговори за възможно прекратяване на огъня с Украйна, след като Киев се съгласи на 30-дневно примирие. САЩ се надяват на положителен отговор от Русия на предложението за примирие "Надявам се, че ще има прекратяване на огъня", каза Тръмп пред репортери в..
Симпатизанти на партия "Величие" се събраха на протест пред сградата на Народното събрание. Движението по булевард "Дондуков" е ограничено. Сред тях е и лидерът на партията Ивелин Михайлов. В..
Депутати от "Продължаваме промяната" се включиха в протеста пред Съдебната палата тази вечер. Недоволството е заради напрежението между Конституционния съд и прокуратурата около делото за законността на парламентарните избори. Протест на "Правосъдие за всеки" пред Съдебната палата в София Съпредседателят на ПП Кирил Петков коментира: "Ако нещо..
Парламентарната комисия по отбрана подкрепи предложението за купуването на управляеми противотанкови ракети "Джавелин" (Javelin). Договорът е на стойност 153 милиона лева, по схема за разсрочено плащане. Комисията по отбрана изслушва военния министър за ракетите "Javelin" Тази година страната ни ще трябва да плати 55,8 млн. лв...
Участници в гражданската инициатива "Будители" протестираха днес по обед пред парламента. Те се обявиха за разпускане на 51-вото Народно събрание и оставка на правителството. Хората се опитаха да внесат исканията си в сградата на Народното събрание, но не бяха допуснати вътре. Тихомир Василев от гражданска инициатива "Будители": "Нашите искания са..
Генерал Николай Русев е предложен за началник на ВВС. Това е решило правителството на днешното си заседание. "Николай Русев е най-подготвеният авиационен специалист", каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Генерал Николай Русев е предложен за началник на ВВС Бригаден генерал Русев е начело на Трета авиобаза в Граф Игнатиево от септември..
Жители на столичния квартал "Княжево" излязоха на протест и поискаха засилване на пътната безопасност в района на един от най-натоварените булеварди в София - "Цар Борис Трети". Протестиращите блокираха локалното платно на бул. "Цар Борис III" и Околовръстния път. Хората протестират срещу постоянните инциденти в района. При последния инцидент две..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..
Община Кюстендил въвежда експериментално нова методика за формирането на таксата за битови отпадъци. Представители на бизнеса и юридически лица,..