Кипър затяга мерките против коронавируса, като в същото време комбинира новите ограничения със стимули за ваксинация и то най-вече на младите хора. Решенията, които правителството взе, са заради критичната епидемиологична ситуация и безпрецедентния скок на новите случаи в страната.
Въвеждат се по-строги правила за прилагането на безопасния ковид пропуск /SafePass/. От 20 юли той е задължителен за всички места на открито или на закрито, където се събират повече от 20 души, включително банки, общини, центрове за обслужване на клиенти, обществен транспорт и други. За да получат необходимата им обществена услуга на тези места, хората трябва да са ваксинирани, да са преболедували коронавируса през последните 6 месеца или да имат 72-часов отрицателен тест.
Новите ограничения във всекидневния живот на острова са придружени от набор от стимули, които трябва да насърчат младите хора от 18 до 30 години да се ваксинират. 13 частни и държавни компании предлагат на младежите безплатни самолетни билети, ваучери за покупка на различни продукти, отстъпки за мобилни планове и безплатен интернет, билети за футболни мачове и други, бе обявено в петък.
Призив към хората да се ваксинират отправи президентът Никос Анастасиадис в специално обръщение в петък. Той заяви, че правителството на Кипър няма намерение да разделя населението на ваксинирани и неваксинирани, но е длъжно да защитава живота на всички граждани и не може да позволи на малцина да изложат на риск мнозинството.
Ваксинацията в Кипър срещу коронавируса получи силна подкрепа от много влиятелна в страната институция - Кипърската църква. В специално циркулярно писмо в петък тя призовава вярващите да се имунизират, следвайки своя „християнски дълг”. Кипърската църква..
Кипър дава нов бонус на ваксинираните срещу коронавирус. Само те ще могат да ползват платена от държавата лятна ваканция в хотели на острова през юли и август. Това е част от одобрения от правителството пакет стимули за насърчаване на имунизациите. 220..
Женски организации и групи от двете кипърски общности се обединяват за поредица от екологични акции в буферната зона под контрола на ООН, разделяща Кипър. С послание за мир и сътрудничество зелените действия започнаха в петък и ще продължат до края на..
Трима души починаха в Австралия, след като не успели да получат спешна медицинска помощ заради срив в мрежата на мобилния оператор "Оптус" (Optus), предаде АФП. Повредата, станала в четвъртък вечерта, засегна три от шестте австралийски щата и продължи 10..
В град Угърчин се провежда традиционния "Трюфел фест". Нетрадиционният фестивал се организира за седми път и събира търсачи на трюфели от цялата страна, поясни заместник-кметът на Угърчин Мария Динова. "Има интерес от страна на хората, които..
Доналд Тръмп бе на безпрецедентно второ държавно посещение в Обединеното кралство, съпроводено с пищни церемонии и държавен прием в замъка Уиндзор от крал Чарлз III. Подписани бяха сделки за стотици милиарди долари. Тръмп беше видимо доволен от..
Полски и съюзнически самолети бяха вдигнати във въздуха рано тази сутрин, за да гарантират безопасността на въздушното пространство на Полша, след като Русия започна да нанася удари в Западна Украйна, близо до границата с Полша. Операцията приключи след..
Откъде ще дойде следващата финансова криза? И готови ли сме за нея? Най-вероятно пак от Америка и не - не сме готови, гласят спонтанните отговори на тези въпроси. Но дали е така? Защо от Америка? Заради търговската политика на Тръмп и опитите му да..
Летището в Брюксел съобщи, че снощи е било засегнато от кибератака, която е извела от строя системите за регистрация на пътници и багаж. Засегнати са и други европейски летища, се отбелязва в съобщението на аеропорта. И още: Обработката на пътниците..
По призив на партия "Възраждане" днес край сградата на Народното събрание се проведе антиправителствен протест . Антиправителствен протест ще..
Ресурсите на ПП-ДБ не стигат, за да могат те да представляват функционална и достатъчно силна алтернатива на статуквото. Това обясни пред БНР..
ДПС-НН е захапало от ГЕРБ и процесът може да се окаже електорално неприятен за ГЕРБ. Това казах в нощта на изборите и коментарът ми беше посрещнат..