135 са новите случаи на коронавирус у нас за последното денонощие - положителни са 0,73% от направените 18 419 тестове, сочат данните на Единния информационен портал.
4 души са починали вследствие на Covid-19, а оздравелите са 232.
В болница се лекуват 706 души, като 75 от тях са в интензивни отделения.
В 3 области няма регистрирани новозаразени - това са Видин, Сливен и Кюстендил.
Националната информационна система показва, че медицинските служители, при които е потвърден новият коронавирус у нас, са общо 13 461. През изминалото денонощие не са регистрирани нови случаи.
10 463 са поставените дози ваксина за изминалите 24 часа. С тях общият брой поставени дози вече е над 1,96млн.
Общ брой лица със завършен ваксинационен цикъл – 895 499.
Народните представители ще обсъдят декларация за осъждане на продължаващата война на Руската федерация срещу Украйна, на политическите репресии на режима на Владимир Путин и решения за ускорени реформи в сектор "сигурност", които да елиминират влиянието на Русия. Проекторешението е внесено от "Продължаваме промяната - Демократична България" и..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира иронично свиканата от МЕЧ среща на опозиционни партии, на която ще се обсъжда дали да бъде внесен общ вот на недоверие с мотив "провал в сектор вътрешна сигурност": "Не сме канени. ПП и ДБ, "Възраждане", "Величие" са едно и също – проруски партии, които са против еврото. Разбира се, че има проблем. Как..
В продължение на два дни - 23 и 24 юли, ще се извършва интензивна работа по АМ "Струма" в участъка Дупница-Бобошево, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Това налага временни промени в организацията на движението по аутобана. На 23 и 24 юли движението от 36-и до 56-и км на АМ "Струма" в посока Благоевград поетапно ще е само в..
С такива огромни правомощия, каквито ще се дадат на КЗП, всеки един бизнес ще бъде застрашен. Това заяви пред БНР Николай Вълканов, изпълнителен директор на Сдружението за модерна търговия, по повод промените в Закона за въвеждане на еврото, чрез които се увеличават санкциите за нелоялни търговци и правомощията на държавата и контролните органи да..
Създават се бухалки срещу бизнеса! Така Мартин Димитров, депутат от ПП-ДБ, член на Комисията по бюджет и финанси, коментира пред БНР промените в Закона за въвеждане на еврото, чрез които се увеличават санкциите за нелоялни търговци и правомощията на държавата и контролните органи да се намесват пряко на пазара. В законопроекта са заложени..
Германският канцлер Фридрих Мерц приема на работна вечеря в Берлин френския президент Еманюел Макрон за разговори за сигурността на НАТО и търговския спор между САЩ и ЕС, след като Тръмп заплаши с 30% мита върху европейския внос, ако не бъде постигната сделка до 1 август. Макрон и Мерц, който оглави германското правителство през май,..
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще представи днес предложения за промени в рамковите учебни планове в гимназиалния етап, както и в изпитите от националните външни оценявания. Пресконференцията ще се проведе от 12:30 часа в сградата на Министерството на образованието и науката. Ще бъде представен и проектографик на..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..