Във всяко четвърто приемно семейство няма настанени деца, според данните на програмата „Приеми ме“ до края на юни.
Общо утвърдените в цялата страна приемни семейства са 1921, незаетите - 455, а общо 1718 деца се отглеждат в такива семейства.
158 общини са партньори в цялата страна на социалната услуга по проекта „Приеми ме“.
От всички приемни семейства в страната към момента четири са доброволни, а 1917 професионални.
В края на юни с най-висок процент незаети приемни семейства е област Силистра - малко над 59 на сто. В област Кърджали данните са за 50 процента. Към този процент на заетост се доближава и област Търговище.
На другия полюс е област Стара Загора, където незаетите приемни семейства са около 8 на сто или едва четири от общо 48 регистрирани.
Относно причините за незаетост националният екип за организация и управление на проекта „Приеми ме“ прави извода, че са на лице продължително временно неактивни приемни родители, които обаче не са заявили желание да бъдат заличени от регистъра.
От прекратените настанявания най-голям дял винаги са осиновените деца.
Средно-месечно за периода януари-юни този процент е почти 50.
В сравнителния анализ данните от февруари 2021 година сочат, че тогава броят на незаетите приемни семейства е бил 424 от общо 1 941 регистрирани. Тогава изводът на екипа беше, че най-голям процент от незаетите приемни семейства са тези, които са със заявено желание да се грижат за дете с различен профил от наличния или потребността за съответната област.
В САЩ бяха повдигнати обвинения на българин заради предполагаеми доставки на оръжие за мексикански наркокартел и трафик на кокаин. Според съдебните документи, Петър Димитров Мирчев е замесен в международна схема за доставка на оръжие и оборудване на картела "Ново поколение Халиско“. Това става ясно от обвинителен акт, внесен в Окръжния съд на..
Заради пожар е затворен пътят София-Варна, при пътния възел Боаза в Ловешко. Горят сухи треви и храсти, има задимяване. На място има три коли на Пожарната. Движението е посока Варна е спряно за всички МПС, а в посока София е въведен обходен маршрут през село Гложене.
Телата на пилот и сина му бяха открити, след като техният двуместен самолет са разби в морето край испанския остров Майорка, съобщи полицията в неделя, предаде Ройтерс. Двуместният самолет Team Rocket F-4 Raider се разби в морето в района на Пуерто Солер в събота вечерта. Самолетът изглежда е изпълнявал каскади преди катастрофата, съобщиха..
Гърция заживя в ритъма на лятото, а милиони напускат големите градове и се отправят за традиционната си августовска отпуска по островите и крайбрежието на страната. Препълнени пристанища със заминаващи, опашки по толовете на магистралите в Гърция, междуградски рейсове без свободни места. Това са кадрите, които излъчи гръцката обществена..
Три помпи пращат допълнително вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил - така ограничението на водоподаването на практика е отпаднало, казаха живеещи в най- засегнатия квартал "Герена" в областния град. Ситуацията с питейната вода в града последните дни се подобрява - проблем е масовото поливане на градини, цветя, тераси, както и на..
Въоръжени групи нападнаха служители на сирийските сили за вътрешна сигурност в Суейда, като убиха техен член, раниха други и обстреляха с гранати няколко села в засегнатата от насилие южна провинция на Сирия, съобщава Ройтерс. Според службите за сигурност, цитирани от държавната телевизия, въоръжените групи са нарушили примирието, договорено..
Нощна украинска атака с дронове предизвика пожар в нефтохранилище в Сочи, руския курорт, който беше домакин на Зимните олимпийски игри през 2014 г., на около 400 километра от украинската граница. Кадри на руските медии показаха пламъци и гъсти струи черен дим, издигащи се от петролната база. "В резултат на падащи отломки от дрон, един..
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
През изминаващата седмица, природата за пореден път показа на човека, че е по-могъща от него. В сряда, на руския полуостров Камчатка в Далечния..
Преди ден стартира новият археологически сезон в района на селищната могила Юнаците край Пазарджик. Проучванията продължават вече няколко десетилетия,..