Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ИТН представи пред парламента приоритетите на партията и на проектокабинета

| обновено на 04.08.21 в 12:11
Филип Станев, зам.-председател на "Има такъв народ"
Снимка: БГНЕС

Заместник-председателят на "Има такъв народ" Филип Станев представи пред Народното събрание приоритетите на партията и на предложения от нея проектокабинет.

Филип Станев заяви, че след проведените срещи с парламентарните групи на "Демократична България", БСП и "Изправи се БГ!, Ние идваме!" има пълно разбирателство и сходство в областите правосъдие, здравеопазване, данъчна политика, образование, земеделие и социална политика.

Сред общите цели са премахване на специализираните съдилища, въвеждане на работещ механизъм за прекратяване правомощията на главния прокурор, електронно правосъдие, данъчни стимули, намаляване на бюджетния дефицит, програмно бюджетиране, данъчни стимули за инвестиции и производство.

Сред приоритетите в другите области Станев посочи и мерки за насърчаване на малкия и средния бизнес, а част от държавните данъци да остават в общините. В здравеопазването се предвижда клиничните пътеки да бъдат заменени с диагностично свързани групи.

Други общи цели са и освобождаване от корпоративния данък, обратно начисляване на ДДС в сектора биопроизводство, фискална децентрализация, отмяна на облагането на лихвите по депозити.

"Моля да приемете гореизброените съвместни одобрени приоритети за основа като работа на представляваната от мен парламентарна група, а така и от страна на предложения от нас състав на Министерски съвет", посочи в декларация от  Станев и допълни:

"Неведнъж сме излагали пред вас, както и пред българските граждани - пред суверена, че политическа партия ИТН е последователен проект, който цели "изчегъртване" на корупционния модел на управление през последните 12 години. В случай, че считате тези теми за общи между нашите парламентарни групи, ще очакваме от вас да подкрепите така предложения от нас състав на Министерския съвет", изтъкна той.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пеевски: Ще подкрепям правителството, докато няма алтернатива

"Ще подкрепям правителството, докато няма алтернатива". Това заяви председателят на "ДПС – Ново начало" Делян Пеевски. Той също допусна, че "Величие" ще влязат в парламента. "Аз ви казах, че ще влязат - 100%. Защото тази шашма, тази измама, е готвена много дълго. Тъй, че аз съм убеден, че ще влязат. Докато държавата се стабилизира, ще..

публикувано на 13.03.25 в 13:05

Мнозинството предлага безплатни лекарства за деца от 0 до 7 години

Партиите от управляващото мнозинство предлагат в бюджета пари за безплатни лекарства за лечение на остри вирусни инфекции и антибиотици за деца от 0 до 7 години.  Предложението ще бъде обсъдено още днес на заседание на парламентарната бюджетна комисия, съобщи председателят на Съвета за съвместно управление Костадин Ангелов от ГЕРБ-СДС. Той добави, че са..

публикувано на 13.03.25 в 12:55
Константинос Тасулас

Новият гръцки президент положи клетва

Новият гръцки президент Константинос Тасулас положи клетва. Пред парламента и в присъствието на архиепископа на Атина и цяла Гърция Йероним новият гръцки президент Константинос Тасулас се закле в спазване на Конституцията и да защитава националната независимост. В парламента за първи път присъстваха над 90 дипломати, акредитирани в..

публикувано на 13.03.25 в 12:51

Борисов: Влизането на "Величие" в парламента ще блокира влизането ни в еврозоната

Евентуалното влизане на партия "Величие" в парламента ще блокира влизането на България в еврозоната. Това заяви в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по повод предстоящото решение на Конституционния съд: "Още откакто бях главен секретар на МВР не коментирам решения на съда, иначе като видях състава, видях какво се случва,..

публикувано на 13.03.25 в 12:35

Радиосимфониците представят утре концерта "Съдбовни знаци"

Симфоничният оркестър на БНР ще представи концерта "Съдбовни знаци" утре от 19 часа в Зала "България". Радиосимфониците ще представят "Импровизация и токата" от Панчо Владигеров, Марио Хосен ще е солист в Концерт за цигулка и оркестър от Юлиус Конюс, а Смесеният хор на БНР и басът Диман Панчев ще се включат в изпълнението на поемата "Екзекуцията..

публикувано на 13.03.25 в 12:35

Депутатите удължиха срока на действие на комисията за безводието

След продължили повече от два часа дебати парламентът удължи срока на действие на Временната комисия за безводието в страната. Това беше прието с пълно мнозинство от 208 гласа "за".  В мотивите за решението се посочва, че удължаването на срока е продиктувано от нуждата от допълнително време за изслушване на институциите и получаване на..

публикувано на 13.03.25 в 12:35

В Сърбия продължава студентският поход към Белград, национален митинг е насрочен за 15 март

В Сърбия продължава протестният поход на студенти, ученици и преподаватели към Белград. Днес се събират колони с участници от Нови Сад ,Суботица и Смедерево.   Студентите вече четири месеца протестират с искане управляващите да понесат отговорност за смъртта на 15 души, които загинаха при падането на козирката на жп гарата в Нови Сад. Националният..

публикувано на 13.03.25 в 12:19