Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тунчев: Най-важното е утре да не допуснем гол

Снимка: UEFA

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев говори преди утрешния двубой с Копенхаген от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите.


"Надявам се да покажем добра игра и да успеем да зарадваме нашите привърженици с победа. Всеки отбор има слаби места. Всеки един от нас знае какъв е зарядът за този двубой, не мисля, че ни трябва допълнителна мотивация за мач като този. Времето ще бъде горещо, но каквото е за единия отбор, такова е и за другия. При тях наистина климатът е по-хладен и се надявам това да ни помогне. Наясно съм със стартовия състав. Най-важното е утре да не допуснем гол и ако може да спечелим дори минимално с 1:0. Това би ни дало самочувствие за реванша", заяви Александър Тунчев.

Собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски за пореден път заяви, че е оптимист преди предстоящия двубой с Копенхаген от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

“Не знам защо ръководството на гостите отказа традиционния обяд преди двубоя. Доколкото разбрах, са се отказали от съображения за сигурност. За мен и за нашите футболисти няма да има специална премия преди този първи мач, но ще има премия, ако отстраним Копенхаген и продължим в турнира. Освен желязна игра и победа, друго не очаквам от двубоя. Борбата ще е безмилостно жестока и епична. Ще играем на кръв. Имах среща с момчетата и си поговорихме дълго. Наясно са какво се очаква от тях. Трябва да прескочат и този кръг. Това е нашата цел. Със сигурност знам колко сериозен противник има срещу нас, но искам увереност от нашите футболисти. Българите не сме по-долу от нито една нация. Проблемите често си ги правим сами и нарушаваме реда. Никой в отбора не трябва да мисли за трансфери или да се разсейва с каквото и да е. Добрите игри са най-добрият начин всеки да си вдигне цената и да предизвика вниманието, което заслужава”, заяви Крушарски.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Валентина Георгиева

Започна гласуването за "Гимнастичка на годината", Валентина Георгиева е сред номираните

Европейската федерация по гимнастика номинира българката Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината", а всеки, които иска да я подкрепи, може да гласува от днес в платформата на централата. Състезателката на Филип Янев  заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж,..

публикувано на 21.02.25 в 13:18
Фенербахче се класира за осминафиналите

ПАОК отпадна от Европа, Десподов влезе като резерва

Капитанът на националите Кирил Десподов се появи в игра през второто полувреме за ПАОК при загубата с 0:2 от Футболен Клуб Стяуа Букурещ в плейофа от турнира по футбол Лига Европа. Гръцкия отбор отпадна след загуба и в първата среща с 1:2. Воденият от Жозе Моуриньо тим на Фенербахче се класира за осминафиналите след равенство 2:2 при..

публикувано на 21.02.25 в 05:53
Гол дълбоко в добавеното време класира Панатинайкос

Гол дълбоко в добавеното време класира Панатинайкос

С гол на нападателя Тете в петата минута на добавеното време на второто полувреме Панатинайкос победи с 2:0 Викингур Рейкявик в реванша от плейофния кръг в Лигата на конференциите. По този начин "зелените" спечелиха двубоя с общ резултат 3:2 и се класират за осминафиналите. Успехът на гранда от Атина срещу скромния представител на Исландия не..

публикувано на 21.02.25 в 05:46
Александър Везенков вкара 40 точки срещу Швеция

С 40 точки на Везенков националите ни победиха Швеция

С изключителни изяви най-добрият български баскетболист и двукратен Спортист на годината на страната Александър Везенков националният отбор по баскетбол на България победи Швеция с 81:77 след продължение като домакин в "Арена Ботевград" в мач от петия кръг в група D от квалификациите за Европейското първенство за мъже. Успехът бе втори за..

публикувано на 20.02.25 в 21:46
Иржи Лехечка

Иржи Лехечка елиминира Карлос Алкарас в Доха

Чехът Иржи Лехечка отстрани водача в схемата Карлос Алкарас на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха от сериите АТП 500. Лехечка, който преди това елиминира българина Григор Димитров и унгареца Фабиан Марожан, надделя на Алкарас с 6:3, 3:6, 6:4, като стигна до впечатляващ обрат, след като изоставаше с пробив в..

публикувано на 20.02.25 в 20:51
Теодора Цанева

Теодора Цанева донесе първо злато за България от Karate1 Youth League в ОАЕ

Теодора Цанева от Карате клуб „Цанев“ спечели златния медал в категория U21 Kumite -50 kg в първия кръг от Karate1 Youth League-та във Фуджейра. Цанева записа 5 победи на татамито в Обединени арабски емирства и спечели титлата, като даде на съперничките си да направят само 1 точка срещу нея. Тя постигна категорични победи над Захра Садат Мир Ахмади от..

публикувано на 20.02.25 в 20:04
Никола Цолов на пистата

Никола Цолов с първо време във втория ден от тестовете в Барселона (ОБНОВЕНА)

Никола Цолов (Кампос Рейсинг) даде най-добро време във втория ден от тестовете на Формула 3 на пистата Каталуния в Барселона.  Българският състезател бе най-бързи и в сутрешната, и в следобедната сесия на 4.657-километровото трасе в Каталуния, като най-доброто му време бе 1:26.618 минути.  Цолов постави най-добрата обиколка още в първата 3-часова сесия..

публикувано на 20.02.25 в 16:31