Чисто икономическите съображения като цената на изборите не би трябвало да влияят върху преценката дали да има избори 2 в 1, посочи Славов. По думите му по-скоро трябва да се съобрази взаимодействието на двата вида избори.
„Започва ситуацията да става доста различна от обичайната и тази възможност на избирателя по-спокойно, по-чисто да прецени за кого гласува и кого в коя институция изпраща също като че ли се нарушава.“
На фона на легитимността на институциите, би трябвало да надделее вариантът за отделно провеждане на парламентарните и президентските избори, категоричен е Калин Славов.
Тънките сметки за психологическото въздействие на резултатите от едни избори върху други избори са малко преувеличени, смята Славов. Според него реалната електорална тежест на партиите върви в тесни коридори и промяна на датата едва ли би ги разширила значително.
Съществува умора от натрупването на избори върху избори, защото не се вижда път за промяна на зададената политическа система в ситуация на паритет на политическите сили, отбеляза Славов в предаването „Преди всички“.
„Не се вижда отпушване към реално управление, към създаване на правителство, към придвижване на държавата в посока напред в тези трудни времена.“
Според Калин Славов има място политическите сили да продължат преговорите помежду си и в предизборния период, като заявят ясно как биха управлявали заедно.
„Да се обединят около идеи още преди изборите.“
Славов определи като неудачно и отстъпление от вече постигнати позиции връщане към хартиения вот.
„Сякаш в резултатите от тези избори имаше малко повече доверие от тези с хартиени бюлетини.“
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
"Дали е поколенческо? По-скоро е възрастово – в момента ги наричаме локали, но назад в годините винаги е имало подобни групи деца, тийнейджъри. Едно дете живее в общност , не живее изолирано само с майка си и баща си. То попива от цялата среда и не можем да се похвалим със спокойна, мотивираща и креативна среда ." Това мнение изразява пред..
Няма таксиметров автомобил, който да може да издаде касов бон в двете валути – в лева и евро. За това предупреди в интервю за БНР Красимир Цветков, председател на Националния таксиметров синдикат. Той обясни, че апаратите им са с отдавна изтекли сертификати и няма подзаконова нормативна уредба , която да разписва тяхната..
Вътреболнична инфекция с бактерията клебсиела пневмония отнема живота на 39-годишен мъж. Това се случва след бъбречна трансплантация в университетската болница "Александровска". За случая стана ясно от жалба на майката на Петър Стоянов – Симона Стоянова – до здравния министър. В нея се твърди, че ИА "Медицински надзор" умишлено..
Gen Z взема кредити по-безотговорно от милениумите и поколенията преди тях. Това каза пред БНР Лилия Димитрова, председател на Асоциацията за управление на вземания. Тя подчерта необходимостта от по-голяма финансова грамотност. Димитрова обърна внимание върху въпроса един кредитополучател колко успоредни кредита има , не само на каква..
Три рейтингови агенции повишиха кредитния рейтинг на България в седмицата, в която получихме зелена светлина за въвеждане на единната европейска валута от 1 януари догодина. Scope Ratings даде на страната ни рейтинг от А- (А минус) в местна и чуждестранна валута, с което за първи път влязохме в най-високата скала от инвестиционния клас...
Над пет километра е отсечката от Е-79, която минава през Кресна, а след влизането на България в Шенген и особено в сезона на лятото потокът от леки автомобили и камиони се е увеличил два пъти. Изграждането на последния участък от АМ "Струма", както и обходен път западно от Кресна ще отнеме поне пет години. Мерки за облекчаване на..
Не смятам, че има нещо, което може да осуети влизането ни в еврозоната. Това обясни пред БНР Любомир Каримански, член на УС на БНБ. "Вече е взето финалното решение. Предстои тежка работа , която трябва да бъде свършена до първи януари 2026 година, пък и след това. Но не би трябва да си поставяме като сериозен приоритет и цел за..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..