Протестиращите поискаха също да бъде потърсена отговорност от тези , които са забранили изстрелването на ракети по времето, когато градоносните облаци са били над района. Близо 15 са засегнатите от ледените късове села на север от Пловдив. Продукция за милиони е унищожена и сега гние на хиляди декари , разказаха пред БНР отчаяните стопани.
Служебният министър на земеделието обеща, че ще се получат обезщетения във възможно най-голям размер. Той увери, че ще се обърне внимание на всеки конкретен случай, защото производителите имат различни договори за реализация на продукцията си. По-различни са и положенията им за засаждане и семена на културите, които отглеждат.
Бозуков уточни, че трябва да се подават заявления в земеделските служби и допълни:
„Във възможно най-кратък срок направете заявленията до общинските служби „Земеделие“ днес или утре. Не оставяйте за края на седмицата, тези дни, първите дни, за да може да започне да се работи по въпроса, да идват на терен хората от службите, за да огледат нещата и да направят протоколите“.

Министърът не се ангажира, че стопаните ще получат 100-процентово обезщетение, както те настояват, но подчерта, че ще се търсят възможности компенсациите да са възможно максимални.
Запитан каква е причината да спре близо за час изстрелването на ракети, за да бъдат предотвратени евентуалните поражения от градушката, Христо Бозуков уточни, че паузата е била заради кацането в района на военен транспортен самолет от съюзническите сили.
Пострадали от градушка земеделци блокираха пътя от Ръжево Конаре към Калояново
Утре той ще се срещне и с представители на Министерството на отбраната и тогава ще се запознае с конкретните причини.
Христо Бозуков, заедно с производители от Ръжево Конаре, извърши оглед на поразените от градушката масиви край селото. Мостът, който беше блокиран от производителите, вече е освободен.
Още по темата в звуковия файл.Турция съобщи, че са загинали всички 20 души на борда на военния транспортен самолет, който се разби в Грузия при завръщането си от Азербайджан, предаде АФП. Агенцията цитира публикация в социалните мрежи на турския министър на отбраната Ясар Гюлер за инцидента с военния самолет C-130, придружена от 20 фотографии. Турски военнотранспортен..
Лекари от инициативата "Бъдеще в България" ще участват довечера в протестната демонстрация на "Правосъдие за всеки". Решението за присъединяване към този протест дойде след обявеното намерение с планираните за заплати 260 милиона евро да бъдат увеличени цените на клиничните пътеки, тъй като Здравната каса не може да изплаща възнаграждения...
В Анкара се очаква среща между министрите на външните работи на Турция и Египет - Хакан Фидан и Бадр Абделати. Двамата ще обсъдят прекратяването на огъня в Ивицата Газа и международните усилия за възстановяване на територията след края на войната там, предаде Ройтерс. Агенцията се позова на източник от турското външно министерство, според..
Съветът на децата ще обсъди на специално заседание онлайн сигурността сред подрастващите. А изкуственият интелект дори помага на престъпниците за заобикалят рестрикциите за детска порнография, предупредиха изследователи. Д-р Татяна Новосьолова от Центъра за изследване на демокрацията припомня изследване на Станфордския университет, че..
В центъра на Варшава се проведе Марш на независимостта, организиран от десни политически групи, в чест на 107-ата годишнина от възстановяването на независимостта на Полша, предаде полската новинарска агенция ПАП. Участниците, носещи бяло-червените национални знамена, преминаха през булевард „Йерусалимски“ в града и прекосиха мост над река Висла, за да..
На днешното заседание на Министерския съвет се очаква решение за увеличаване на капитала на новото държавно акционерно дружество "Иганово" ЕАД . То беше създадено в края на октомври със задачата да реализира стратегическата концепция за изграждане на завод за производство на енергетични материали и заряди (барут), и завод за производство на..
Три законопроекта по Националния план за възстановяване и устойчивост (ПВУ) са включени в програмата на Народното събрание за днес. Депутатите започват работа с гласуване на второ четене на промени в Закона за енергийната ефективност, които са част от ПВУ. Измененията предвиждат създаване на Национален фонд за декарбонизация. Фондът ще..
В системата на МВР има огромен дисбаланс на заплащането и разочарование – за това предупреди в интервю пред БНР доц. д-р Митко Димитров, председател..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..
"Зареждането на банкоматите с евро ще стане в нощта на 1 януари. На сутринта всеки ще може да изтегли евро банкноти" , увери в интервю за "Преди..