С едноминутно мълчание общественици, жители и гости на Добрич почетоха паметта на хилядите загинали войници за освобождението на Добруджа в кръвопролитните боеве през 1916 година. Панихида на Военното гробище отслужи Варненския и Великопреславски миторополит Йоан. На тържествена сесия на Общинския съвет със званието „Почетен гражданин“ бяха удостоени олимпийската шампионка Стойка Кръстева и нейния първи треньор Стефан Петков.
Празничният ден ще продължи с концерти и с Екоакцията „Стара хартия за нова книга“. Вечерта небето над Добрич ще огрее от празнични илюминации.
В продължение на 27 години Добрич е част от Кралство Румъния. Затова и денят, в който влизат българските войски във вече освободения град, се отбелязва тържествено, споделя уредникът от Регионалния исторически музей Цветан Сашев.
"Това се променя след 1940 година. На 7 септември е подписан Крайовския договор. С този договор Южна Добруджа и съответно Добрич отново става част от пределите на България. Българските войски влизат в град Добрич на 25 септември 1940. Именно поради това 25 септември е приет за празник на града. И ако погледнем назад във времето, дори в цялата история на града това е една от най-забележителните дати, тъй като носи свобода на местното население".
С миди на тенекия, китари на плажа и атракции за всички гмуркачи, които модерно наричаме дайвъри, днес се открива официално летният сезон на остров "Света Анастасия" край Бургас. Той, както знаете, е единственият обитаем остров по българското Черноморие. В 11.00 часа е предвиден празничен водосвет в старинната малката църква "Свето..
Нова серия взривове отекна в иранската столица Техеран, съобщиха световните агенции, като се позоваха на полуофициалната иранска информационна агенция "Тасним". Това е станало, след като Ислямската република нанесе нови ракетни удари по територията на Израел. Междувременно израелското издание "Йедиот ахронот" съобщи за първа жертва на иранските..
Представителката на Обединеното кралство в Съвета за сигурност на ООН Барбара Удуърд призова за деескалация в Близкия изток. Междувременно вестник "Таймс" коментира, че Обединеното кралство не е било официално информирано за атаката на Израел срещу Иран и не е оказало подкрепа на мисията, което подчертава влошаващите се отношения между Лондон и..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви в петък вечерта във видеообръщение към иранския народ, че Израел е унищожил голяма част от балистичния ракетен арсенал на Иран при последните атаки. Израелските сили нанесоха мащабни въздушни удари срещу Иран (обновен) "През последните 24 часа унищожихме висши военни командири, старши ядрени учени,..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп заяви в петък, че "не е ясно" каква част от ядрената програма на Техеран е оцеляла след израелските удари срещу Иран. "Опитах се да спестя на Иран унижението и смъртта. Опитах се да ги спася много усилено, защото бих искал да видя сключена сделка. Те все още могат да постигнат сделка, но не е твърде късно",..
Стотици балистични ракети са били изстреляни от Иран към Израел, което отбеляза началото на отговора на Техеран на интензивните израелски удари от рано тази сутрин, съобщи иранската държавна информационна агенция IRNA, цитирана от Ройтерс. Израелските сили нанесоха мащабни въздушни удари срещу Иран (обновен) Корпусът на гвардейците на ислямската..
Израел няма да остане незасегнат и Иран няма да се задоволи с половинчати ответни мерки, предупреди върховният лидер на Ислямската република аятолах Али Хаменей. Това предупреждение е факт, след като през изминалата нощ Израел нанесе масирани удари по ядрени обекти на Ислямската република и ликвидира високопостени ирански военни. Израелските сили..
Превратът, пучът в "Метрополитен" срещу проф. Стоян Братоев е причината общинският съветник Ваня Григорова да напусне групата на БСП в..
Учебните програми въобще не са толкова важни, колкото това да има дисциплина и ред в училище , заяви пред БНР учителят Теодосий Теодосиев...
Реформата в МВР е необходима и не може да бъде на парче. Политическата намеса в нея трябва да е максимално ограничена , заяви председателят на..