Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Русия регистрира рекордна Covid смъртност

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В Русия беше регистриран нов антирекорд по смъртност от Covid-19. За първи път от началото на епидемията броя на смъртните случаи надхвърли 900.

През последните 24 часа бяха установени 929 смъртни случая или с 12% повече в сравнение с предходното денонощие. Най-много са починалите от Covid-19 в Москва и Санкт Петербург - 71 и 55 души съответно. Следват Свердловска, Саратовска и Ростовска област. Над 25 000 нови случая на заболяването бяха потвърдени през изминалото денонощие.

Вицепремиерът Татяна Голикова съобщи, че от началото на септември заболеваемостта се е увеличила три пъти в сравнение с есента на миналата година.

 Според говорителя на Кремъл Дмитрий Песков основната причина за ръста на заболеваемостта е относително ниският процент на имунизираните - около 30% от населението. Въпреки тревожната тенденция засега властите се въздържат от въвеждането на строги ограничителни мерки. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Зам.-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева дава брифинг във връзка с предстоящите предсрочни парламентарни избори на 27 октомври.

Няма да има повторно преброяване на бюлетините от изборите

Централната избирателна комисия (ЦИК) вече разполага с определението на Конституционния съд (КС) за преизчисляване на резултатите от изборите от 27 октомври миналата година.  КС нареди повторно преброяване на национално ниво на гласовете за 51-вото Народно събрание Даниел Стефанов: КС направи възможно най-широкото броене В предадените..

публикувано на 27.02.25 в 11:48

НС осъди в декларация системните агресивни действия на "Възраждане"

Парламентът прие декларация за осъждане на системните агресивни действия на партия "Възраждане" като опит за подкопаване на демократичния правов ред в България и отклоняване от нейния европейски път.  Вносители на проекта на декларацията са депутати от "Продължаваме промяната-Демократична България".  НС обсъжда проектодекларация,..

публикувано на 27.02.25 в 11:44

Петков: Карадимов се е справил "добре" с изборите, сега го награждават с КЗК

Според съпредседателя на "Продължаваме промяната" Кирил Петков решението на КС поражда въпроса за отговорността на Росен Карадимов, който беше определен за координатор на последните парламентарни избори като министър на иновациите и растежа и последвалата му номинация за председател на КЗК. Карадимов с широка подкрепа от бизнеса и синдикатите за..

публикувано на 27.02.25 в 11:39

Драгомир Цанев: Санирането ще го платим всички ние - с външен дълг

2,5 милиарда лева са разписаните в бюджета средства, които ще бъдат инвестирани в следващите няколко години по националната програма за саниране на жилищния фонд. Пред провал ли е вторият етап на програмата за енергийна ефективност на многофамилните сгради след като стана ясно, че има риск за загуба на средства по Плана за възстановяване и..

публикувано на 27.02.25 в 11:37
Надежда Йорданова

Надежда Йорданова, ПП-ДБ: Нямаме покана за нови преговори за подкрепа на кабинет

Съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ Надежда Йорданова не даде категоричен отговор дали биха приели покана от ГЕРБ-СДС за нови преговори за подкрепа на кабинет, ако се стигне да промяна в съотношението на парламентарните сили: "Такава покана няма. На хипотези не мога да отговарям". Йорданова отправи критики към КС, защото смята, че неговото определение за..

публикувано на 27.02.25 в 11:20

Кирил Добрев: БСП не се страхува от избори, но те не са нужни на страната

БСП не се страхува от избори, но те не са нужни на страната. Това заяви зам.-председателят на ПГ на БСП-ОЛ Кирил Добрев.  "На България в момента не са ѝ необходими избори, а бюджет и едно стабилно управление. БСП няма повод да се страхува от избори. БСП има ново ръководство, обновление в партията, така че изборите не ни притесняват, но БСП няма да..

публикувано на 27.02.25 в 11:10

Евроинвестиция от €144 млн. за новия Археологически музей на Кипър

Две големи европейски финансови институции ще осигурят обща инвестиция от 144 млн. евро за изграждането на новия Археологически музей на Кипър. Споразуменията за заеми с тях ще бъдат подписани днес в Никозия, съобщиха от финансовото министерство. Европейската инвестиционна банка и Банката за развитие на Съвета на Европа ще предоставят по 72..

публикувано на 27.02.25 в 11:05