По думите му при писането на книгите си винаги се е водил от принципа, че текстовете трябва да отговарят на истината.
"Голямата литература според мен е тази, която оставя следи и дори драскотини понякога, излиза и се движи точно по ръба на бръснача и се основава на реални факти. Криеш ли себе си зад някакви други лица и зад някакви ситуации, за които си чувал, че може би биха привлекли читателското внимание, една книга рано или късно няколко страници след себе си започва да става фалшива и оставя като тежест в ръцете на читателя", допълни в предаването "Нощен хоризонт" Владимиров.
Росен Карамфилов, който е и редактор на романа "Нашата малка стая", коментира, че Николай Владимиров е майстор на късата форма, защото с няколко думи може да каже много неща.
"Не е случайно, че сме се срещнали, тъй като в крайна сметка ние успяхме да напишем и съвместна стихосбирка заедно, в която по два реда са негови, два реда са мои. Това рядко може да се постигне, ако нямаш съвършено единомислие с поета отсреща".
"Огледални съзнания" е съвместната книга на Николай Владимиров и Росен Карамфилов.
На въпрос дали държавата се грижи за развитието на изкуството и културата Николай Владимиров отговори:
"Не, не се грижи. Смятам, че наличието на литературни конкурси и на конкурси изобщо в сферата на изкуството не е достатъчно, за да насърчава младите творци да пишат. Няма достатъчно възможности за изяви, а тези хора имат нужда от социален контакт. Няма и достатъчно издателства, които да дават на тези автори възможност да се покажат без да са платени баснословни суми за това. Няма и критерии защо се избират едни автори пред други".
Николай Владимиров е роден през 1981 в град София. Завършил е 33-та езикова гимназия и специалност "Право" в Софийския университет " Св. Климент Охридски“. Автор е на 12 книги, от които два самостоятелни романа, една книга с прозаични форми, 7 стихосбирки и две съвместни книги с поезия. Той е един от създателите и бивш редактор на Нова социална поезия.
Музейната експозиция "Изповедта на Апостола", разположена в Квадрат 500 на Националната галерия, предстои да бъде премахната, предупреди Васил Василев - председател на Управителния съвет на Общобългарския комитет "Васил Левски". Двугодишният договор изтича на 19 февруари и няма да бъда продължен, каза Василев: "Това е подигравка с..
Продукцията "Конклав", дефинирана като политически трилър и фокусираща се върху процеса за избор на папа и всичко задкулисно, с което той е свързан, спечели наградата за най-добър филм на церемонията по връчване на отличията БАФТА на Британската академия за кино и телевизия, предаде Ройтерс. Режисьор на филма е Едвард Бергер. Филмът е..
Близо 200 деца ще вземат участие в 24-тия галаконцерт на лауреатите в конкурса "Млади фолклорни таланти" на предаването "Рано в неделя". Концертът започва в 14.00 часа и ще се проведе в първо студиото на Българското национално радио. Ще бъде предаван пряко в ефира на програма "Хоризонт". Водещи ще са Марина Маринова и Стиляна Алексиева...
На 75-ия фестивал на италианската песен "Санремо" победител стана Oли - настоящ идол на младежката публика с песента "Balorda nostalgia" ("Глупава носталгия"). Събитието премина при голям зрителски интерес. Телевизионният зрителски вот, този на радиото и на пресцентъра на фестивала класираха на първо място Оли с песента "Balorda..
Националното училище по изкуствата "Проф. Веселин Стоянов" в Русе ще чества през април своята 65-годишнина, но събитията по отбелязване й вече започнаха. Кореспондентката ни в Русе Ася Пенчева разказва за един концерт, в който ролите бяха сменени - на сцената бяха учителите, а в публиката – учениците. Репортаж може да чуете в звуковия..
Да кажеш в прав текст по радиото какво мислиш за Израелско-палестинския отношения, да критикуваш в присъствието на израелските войници в окупираните територии, може да се случи само по най-разкрепостеното израелско радио. Галей цаал (вълните на армията) и изказано от намиращата се на върха на славата си (през 2007 г.) Яфа Яркони. Въпреки..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и утвърдени автори не само в България, а и в много страни. Техният път е минал именно през залите на тази галерия, които преди години са били техни ателиета. Именно тук те са създали част от своите..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..