Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видин: Магазини и заведения затвориха, без Covid сертификат са и персонал, и клиенти

Снимка: БГНЕС

Във Видин магазини и заведения затвориха, защото персоналът им не е ваксиниран срещу Covid-19. Едва 16 на сто от хората в областта са ваксинирани и могат да посещават големите търговски обекти, залите и ресторантите.

В търговския център във Видин проверките за "зелен" сертификат са още на входа. Така повечето от желаещите да пазаруват бяха върнати, защото са без ваксини:

„Ние не сме от тук. От селата сме. Идваме тук да си напазаруваме, което ни ограничи“;

„Сега изведнъж не може да влезеш в магазин, за да напазаруваш. Ние сме тръгнали една отоплителна печка да си търсим. И увисваме“.

Илиян Вълчев, който е управител на магазин от верига за техника, посочи, че целият персонал е ваксиниран, но клиентите за деня са едва няколко:

"Просто няма никакви хора. То е буквално едно и също, все едно да сме затворени. Магазинът ни пострада сериозно - и не само нашия, буквално целият бизнес".

От Регионалната здравна инспекция обясниха, че не разполагат с достатъчно екипи, за да следят за изпълнението на мерките.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В САЩ обвиниха българин заради предполагаеми доставки на оръжие за мексикански наркокартел

В САЩ бяха повдигнати обвинения на българин заради предполагаеми доставки на оръжие за мексикански наркокартел и трафик на кокаин. Според съдебните документи, Петър Димитров Мирчев е замесен в международна схема за доставка на оръжие и оборудване на картела "Ново поколение Халиско“. Това става ясно от обвинителен акт, внесен в Окръжния съд на..

публикувано на 03.08.25 в 17:12
Снимката е илюстративна, архив.

Заради пожар е затворен пътят София - Варна

Заради пожар е затворен пътят София-Варна, при пътния възел Боаза в Ловешко. Горят сухи треви и храсти, има задимяване. На място има три коли на Пожарната. Движението е посока Варна е спряно за всички МПС, а в посока София е въведен обходен маршрут през село Гложене.

публикувано на 03.08.25 в 17:05

Испанската полиция откри телата на баща и син след катастрофа на техния самолет до Майорка

Телата на пилот и сина му бяха открити, след като техният двуместен самолет са разби в морето край испанския остров Майорка, съобщи полицията в неделя, предаде Ройтерс. Двуместният самолет Team Rocket F-4 Raider се разби в морето в района на Пуерто Солер в събота вечерта. Самолетът изглежда е изпълнявал каскади преди катастрофата, съобщиха..

публикувано на 03.08.25 в 17:00

Милиони гърци напускат големите градове и се отправят на традиционната си августовска отпуска

Гърция заживя в ритъма на лятото, а милиони напускат големите градове и се отправят за традиционната си августовска отпуска по островите и крайбрежието на страната. Препълнени пристанища със заминаващи, опашки по толовете на магистралите в Гърция, междуградски рейсове без свободни места. Това са кадрите, които излъчи гръцката обществена..

публикувано на 03.08.25 в 16:26

Изпомпват вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил

Три помпи пращат допълнително вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил - така ограничението на водоподаването на практика е отпаднало, казаха живеещи в най- засегнатия квартал "Герена"  в  областния град.  Ситуацията с питейната вода в града последните дни се подобрява - проблем е масовото поливане на градини, цветя, тераси, както и на..

публикувано на 03.08.25 в 16:06

Въоръжени групи нападнаха служители на сирийските сили за вътрешна сигурност в Суейда

Въоръжени групи нападнаха служители на сирийските сили за вътрешна сигурност в Суейда, като убиха техен член, раниха други и обстреляха с гранати няколко села в засегнатата от насилие южна провинция на Сирия, съобщава Ройтерс. Според службите за сигурност, цитирани от държавната телевизия, въоръжените групи са нарушили примирието, договорено..

публикувано на 03.08.25 в 15:53

Локализиран е пожарът в руско петролно депо в Сочи, причинен от украинска атака с дронове

Нощна украинска атака с дронове предизвика пожар в нефтохранилище в Сочи, руския курорт, който беше домакин на Зимните олимпийски игри през 2014 г., на около 400 километра от украинската граница. Кадри на руските медии показаха пламъци и гъсти струи черен дим, издигащи се от петролната база. "В резултат на падащи отломки от дрон, един..

публикувано на 03.08.25 в 15:13