Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зукърбърг: Приложенията на "Фейсбук" няма да променят името си

Снимка: ЕПА/БГНЕС

По време на представянето на компанията „metaverse“ Зукърбърг обяви, че Facebook вече ще е с ново име: „От днес нататък ще се казваме Мета.“

„Научихме много от борбата със социалните проблеми и живота под затворени платформи и сега е време да приложим всичко, което научихме за изграждането на следващия етап. Нашите приложения и техните имена и марки не се променят“, каза Зукърбърг по време на годишната конференция на разработчиците. Това съобщи БГНЕС.

В настоящия момент акциите на компанията се търгуват под логото Facebook, а от началото на декември акциите на Facebook ще се търгуват под новото име.

„Също така възнамеряваме да започнем да търгуваме под новото лого (съкратено име на компанията на пазара) MVRS, който обявихме по-рано от 1 декември“, се казва в изявление на компанията.

Компанията вече ще отчита по различен начин за финансовите си резултати - от четвъртото тримесечие на тази година Meta ще раздели резултатите от работата си на два блока: първият ще обединява работата на всички текущи приложения на компанията, вторият - работа в посоката на технологиите за виртуална реалност.

В същото време, както е отбелязано от пресслужбата, корпоративната структура в корпорацията няма да претърпи промени.

Промяната в името на Facebook идва на фона на спад в популярността на традиционните продукти на компанията сред младите хора и скандал в публичното пространство, разобличаващ нейните неетични бизнес практики.
Веднага след новината за преименуването акциите на компанията поскъпнаха с над 3%.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Страните от ЕС одобряват 18-ия пакет санкции срещу Русия тази седмица?

18-ият европейски пакет от санкции срещу Русия заради войната ѝ срещу Украйна се очаква да бъде одобрен от всички страни членки на Европейския съюз до края на седмицата. Това съобщи говорител на германското правителство. Според него решението ще бъде взето на ниво посланици в Брюксел след преговори между Еврокомисията и правителството на..

публикувано на 01.07.25 в 09:04

Поклоническият поход "Светият път" тръгва от Велико Търново

Поклонническият поход "Светият път" по пътя на мощите на Свети Йоан Рилски тръгва от Велико Търново и ще измине близо 700 километра до Рилския манастир, за да бъдат отбелязани 556 години от пренасянето на мощите му. Поклонниците тръгват днес по обяд след света литургия в Катедралния храм на Велико Търново "Рождество Богородично".  Процесията..

публикувано на 01.07.25 в 08:42

Експерт прогнозира: Заплатите в ниската зона ще растат, до 15% тази година

Разрешителните, издавани от Агенцията по заетостта за работници от чужбина, растат ежегодно. Тази година се очаква да са 40 000 . Това съобщи пред БНР Николай Николов, член на Българска асоциация за управление на хора и на Българската конфедерация по заетостта. Има няколко основни направления, от които идват чуждестранните работници , в..

публикувано на 01.07.25 в 08:32

Израел Кац: Операцията в Газа е към края си

Израелският министър на отбраната Израел Кац заяви, че операцията на Израел в Ивицата Газа е към края си, след като през уикенда американският президент Доналд Тръмп изрази надежда, че скоро може да се стигне до спиране на огъня в палестинския анклав. "Наближаваме завършека на операцията в Газа", се казва в изявление на израелския министър...

публикувано на 01.07.25 в 08:28

Тържествата по повод 1 г. от интронизацията на патриарх Даниил ще бъдат в Рилския манастир

В Рилския манастир ще се състоят основните тържества по повод една година от избора и интронизацията на Българския патриарх Даниил. Празникът ще започне в 9:00 часа с литургия, по време на която архимандрит Йоан ще бъде въздигнат в епископски сан с титлата "Браницки". Първата годишнина от интронизацията на патриарх Даниил съвпада и с..

публикувано на 01.07.25 в 08:27
Петър Чолаков

Доц. Петър Чолаков: След като мина като валяк, сега Пеевски започва да асфалтира

" Трудна ще бъде задачата на Асен Василев. Има и други фигури в ПП, които биха могли да бъдат добри лидери на тази политическа сила ".  Това мнение изказа пред БНР политологът доц. Петър Чолаков. Кирил Петков пое своята отговорност и мисля, че ще бъде последователен, допълни той. И напомни, че още миналата година половината от избирателите на..

публикувано на 01.07.25 в 08:22

Жители и гости на Бургас посрещнаха изгрева на 1 юли

По традиция, която продължава над 40 години, хиляди хора се събраха на морския бряг, за да посрещнат първото юлско утро. Празникът, известен като Джулай морнинг, на много места беше предшестван от рок концерти. В Бургас музиката събра на сцената край морето 7 групи като хедлайнери на концерта бяха група "Тангра". Със запалени..

публикувано на 01.07.25 в 08:15