Рускинята Камила Валиева спечели титлата при жените във втория турнир за сезона от сериите Гран При по фигурно пързаляне във Ванкувър (Канада).
За 15-годишната Валиева, която е световна шампионка за девойки, това е първи сезон при жените и жените, а във Ванкувър тя дебютира в сериите Гран при.
Рускинята триумфира с два световни рекорда - във волната програма и в общия сбор, след като получи оцени съответно 180.89 точки и събра 265.08 точки.
Досегашните рекорди също принадлежаха на Валиева на турнира "Финландия Трофи" преди три седмици - 174.31 точки за волната програма и сбор от 249.24 точки.
Във Ванкувър рускинята беше единствената жена, която беше включила четворни скокове в програмата си. В началото на своето "Болеро" тя изпълни перфектен четворен салхоф, сгреши при тройния аксел, но след това направи комбинация от четворен и троен тулуп.
Подиума допълниха още две рускини. Втора се нареди Елисавета Туктамишева с 232.88 точки, а трета е Альона Косторная с 214.54 точки.
При мъжете трикратният световен шампион Нейтън Чън (САЩ) спечели убедително с близо 50 точки разлика пред останалите си съперници.
Чън изпълни четири четворни скока във волната си програма, за която получи 200.46 точки и събра 307.18 точки. За него това е осми златен медал в кариерата от Гран При.
Втори остана неговият сънародник Джейсън Браун с 259.55 точки, а трети е Евгени Семененко (Русия) с 256.01 точки, който беше едва пети след кратката програма, но получи втора оценка за волната.
При спортните двойки триумфираха олимпийските вицешампиони от Пьончан 2018 Суй Вънцзин и Хан Цун (Китай) съ224.05 точки.
Втори и трети са съответно Даря Павлюченко и Денис Ходикин (Русия) със 193.08 точки и Ашли Кейн-Грибъл и Тимоти Ледюк (САЩ) със 189.90 точки.
Канадците Пейпър Гил и Пол Поатие спечелиха титлата танцовите двойки пред родна публика. Бронзовите медалисти от последното световно първенство събраха сбор от 210.97 точки и за втори път в кариерата си победиха в "Скейт Канада".
Италианците Шарлен Гиняр и Марко Фабри заеха втората позиция с 200.05 точки, а трети са Оливия Смарт и Адриан Диас от Испания със 192.93 точки.
Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас. Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..
Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..
Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..
Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..
Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..
Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...
Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..