Община Сливен е прекратила договора с унгарската фирма, която трябваше да изгради електронна билетна система в градския транспорт. Това обяви управителят на общинската фирма „Пътнически превози“ Енчо Петров.
Според първоначалния договор фирмата трябваше да въведе електронно таксуване във всички автобуси, според договора по проекта за интегриран градски транспорт.
Взаимоотношенията с фирмата изпълнител са прекратени преди около месец, каза управителят на общинския превозвач Енчо Петров.
"От тук нататък ще изчакаме, сега тук, може би да имат някакви претенции, понеже те са доставяли някакви елементи, които са част от тази система. Вече ще си говорят юристите. Ние не можем да платим нещо неработещо, нещо, което не е факт".
Петров коментира, че Сливен няма да остане без билетна система. В момента се проучват нови фирми, които да изпълнят заданието.
"В общи линии имаме доста така неща, които ще ни помогнат да си направим билетна система, но в момента сме в процес на проучване".
„Пътнически превози“ от няколко месеца премахна безкондукторното таксуване по някои от линиите, а билетите за тях се закупуват от пунктове на крайните автобусни спирки.
Кабинет начело с ГЕРБ като водеща политическа сила няма в момента алтернатива и това го показва и социологията, заяви премиерът Росен Желязков на среща в Пловдив на младежите от ГЕРБ от цялата страна, които дискутират на форум фалшивите новини във времето на изкуствения интелект. Очаква се по-късно изказване и на лидер на партията Бойко..
Българин, дипломат от Конго в Брюксел и белгийска гражданка са задържани по случая с откритите над 205 килограма кокаин на граничния пункт "Капитан Андреево". Наркотикът е на стойност близо 38 милиона лева и е най-голямото количество, задържано на сухопътна граница. Операцията е изцяло българска, като за разкриването на дрогата в синхрон са..
Под 50 са действащите у нас пожари, каза директорът на пожарната главен комисар Александър Джартов. Единственият труден за погасяване е предизвиканият от мълнии пожар над Рилския манастир: "Все още има паднали дървета, които тлеят и е изключително трудно да ги загасим. Районът е труднодостъпен, няма близки водоизточници, но се опитваме да го..
Важно е демократичните сили и свободните хора в България да гледат на запад, да се мобилизираме и да се подготвим за абсолютна битка на президентските избори, защото това ще обърне кораба на България в правилната посока, призова в интервю пред БНР лидерът на ДСБ ген. Атанас Атанасов, който е и зам.-председател на НС. Според него победа на..
Двадесетина души - родителите, близки, приятели, недоволни граждани, излязоха на нов протест на пътя Кюстендил - Ябълково, където в края на м.г. след ПТП с коне загина 18-годишната Андреа, а две нейни връстнички бяха ранени. Протестиращите изразиха гнева си и към институциите, бездействали и преди и след инцидента, недоволни са и от мудното според..
"България остава страната с най-нисък публичен дълг. По данни на Евростат инфлацията у нас е малко над средната за ЕС. Нещата не изглеждат толкова зле, но политическата дискусия е много изнервена, понякога и агресивна". Това обясни пред БНР проф. Даниела Бобева, финансист, преподавател и бивш вицепремиер. Тя не е съгласна с идеята за..
Показателите за бедност в България се влошават през миналата година спрямо 2023 г. Бедни през 2024 година са 1,401 милиона или 21,7 % от населението на страната. Данните са отчетени от правителството в приетия План за действие по националната стратегия за намаляване на бедността. Заради негативната ситуация са набелязани действия, с които..
" Ако се опитат да предизвикат предсрочни избори във Варна, много силно ще настъпят мотиката . Благо Коцев ще си ги спечели", предупреди председателят..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
"За съжаление, през тези две години, в които съм в Израел, още няма две пълни, се наложи няколко пъти да извършваме евакуация на българи". Това..