Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Тетевен: Страхувам се за сигурността и живота си

Мадлена Бояджиева и Христо Ничев
Снимка: Пламен Христов

"Страхувам се за сигурността и живота си, също и на моето семейство. Виждам една добре координирана атака срещу мен и срещу сина ми. През последните дни получавам сигнали от познати и приятели да внимавам много, защото с мен и сина ми се готви разправа". Това каза на пресконференция кметът на Тетевен Мадлена Бояджиева. Тя заяви, че семейството ѝ е подложено на непрекъснати публични атаки в сайтове, публикуващи клевети и лъжи, замесващи ги в престъпления.

Повод за изявлението на Бояджиева стана извършената миналия четвъртък проверка в сградата на общинската администрация от служители на ДАНС и Главна дирекция „Национална полиция“.

На 4 ноември служители на Държавната агенция "Национална сигурност" влязоха на проверка в сградата на общинската администрация в Тетевен. Тогава от ДАНС отказаха подробности какво точно се проверява.

Ден по-късно служител на Общината е задържан за притежание на наркотици, а от прокуратурата ще искат от съда постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Мадлена Бояджиева поясни, че проверката е била насочена към сметосъбирането, сметоизвозването и поддържането на обществените места в общината, както и на управлението и стопанисването на общинските гори. Тя каза, че е предоставила на проверяващите изисканите документи, които вече са проверявани от други контролни институции, включително и от всички нива на прокуратурата.

„Нямам никакви притеснения относно работата на общинската администрация и моята работа като кмет“, заяви тя.

Бояджиева обаче изрази притеснението си, че от известно време тя и синът ѝ са подложени на публични атаки в някои сайтове.

„След проверката на 4 ноември аз установих една смущаваща координация между тези публикации и действията на проверяващите органи. На мен и на сина ми вече се преписва участие в организирана престъпна група за разпространение на наркотици. Не изключвам спрямо мен и семейството ми да се предприемат някакви незаконосъобразни действия от страна на полицията и поръчителите, да ми бъдат подхвърлени предмети, дори наркотици, касаещи извършването на престъпление“.

Синът на Бояджиева Христо Ничев допълни:

„Преписваха ми се в тия статии финансови престъпления, пране на пари. Откровено съм обект на постоянна атака, която стартира още на предните парламентарни избори. Бях привикван няколко пъти в полицейските управления, във връзка със сигнали за престъпления, свързани с Изборния кодекс“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Министър-председателят Росен Желязков

Росен Желязков е на посещение в Молдова

Премиерът Росен Желязков ще бъде на официално посещение в Молдова по покана на молдовския министър-председател Дорин Речан. Двамата ще разговарят в Кишинев, а по късно днес ще посетят населения с етнически българи град Тараклия. За европейската интеграция на Молдова ще говорят Росен Желязков и Дорин Речан, след като от юни миналата година..

публикувано на 27.07.25 в 08:10

Локализиран е пожар, избухнал през нощта във Велико Търново

Локализиран е пожарът, който избухна тази нощ в гората между великотърновските квартали "Чолаковци" и "Бузлуджа". Гасенето продължава, няма опасност за населението.   Пожарът възникна тази нощ около 2 часа с няколко огнища в боровата гората над гимназията „Владимир Комаров“ във великотърновския квартал "Чолаковци" и за два часа се разрасна..

публикувано на 27.07.25 в 07:56

Удвояват екипите за борба с пожара край село Илинденци

Усложнява се ситуацията с пожара над село Илинденци, община Струмяни. Заради вятъра огънят се е разраснал на нов фронт на север. В момента няма пряка опасност за населените места. Хиляди декари гора са засегнати. Днес екипите на огнеборците ще бъдат удвоени,очаква се и летателна техника да помага в гасенето. В кризисния щаб..

публикувано на 27.07.25 в 07:52
Вътрешно разселени хора в Газа, 20.07.2025 г.

Доставена е хуманитарна помощ по въздуха в Газа, обяви израелската армия

Израелските военни обявиха, че са направили доставка по въздуха на хуманитарна помощ в Ивицата Газа, предаде Би Би Си. Информацията идва след седмици на международен натиск заради задълбочаващата се криза с масов глад в палестинската територия.  Израелските отбранителни сили съобщиха, че доставката, спусната по въздуха, е включвала "седем пакета с..

публикувано на 27.07.25 в 05:18
Снимката е илюстративна.

Най-малко 11 души са намушкани при атака в супермаркет в Мичиган

Най-малко 11 души са пострадали, след като са били намушкани в супермаркет от веригата "Уолмарт" в американския щат Мичиган, предаде Би Би Си, като се позова на местните власти. Задържан е човек, заподозрян във връзка с инцидента в Травърс сити, потвърждават правоохранителните органи. Местните медии съобщават, че лекарите близка болница оперират трима..

публикувано на 27.07.25 в 05:17
Снимката е илюстративна.

Частично бедствено положение е обявено в Слишовци, Рани луг и Насалевци

Частично бедствено положение е обявено на територията на селата Слишовци, Рани луг и Насалевци. Със заповед на заместник-кмета Румяна Младенова се въвежда в действие общинският план за защита при бедствия. Забранява се временно движението на хора и МПС на определени критични участъци, а щабът за изпълнение на общинския план преминава на непрекъснат..

публикувано на 27.07.25 в 01:13
Снимката е илюстративна.

Продължава борбата с пожара над поморийското село Горица

Над 60 огнеборци, доброволци и общински служители продължават да гасят пожара в гористата местност над поморийското село Горица. В момента гори стръмна и трудно достъпна местност, а с дрон се опитват да я локализират. Другият пожар в Бургаска област между селата Маринкa, Димчево и Извор е овладян, а пътят Бургас - Малко Търново, който заради..

публикувано на 27.07.25 в 00:57